Jei jums dar nepabodo vaidinti gaujos lyderį, bandantį išsikovoti visų likusių narių pagarbą, ar narkotikų prekeivį, parduodanti eilinę dozę vardan savos dozės. Vaikščioti po miestą, kuriame pilną išdidžiai vaikštančių prostitučių ir korumpuotų policininkų. Dalyvauti gatvės gaujų karuose, kur pasimėgaudami galite išvanoti priešininko veidą. „Žinau kas tai“, – suriksite jūs. „Taip, – atsakysiu aš, – tai dar vienas žaidimas iš visiems puikiai pažystamos kompanijos Rockstar“.

Tik šįkart mūsų rankas pasieks ne dar vienas „GTA“ serijos klonas, o visiškai naujas žaidimas, pastatytas pagal itin seną filmą, – „The Warriors“. 1979 metais pasirodęs filmas, kuriame pagrindinis veiksmas buvo apie neteisingai apkaltintą gaują, dabar siekiančią kuo greičiau patekti į savo namus – „Conney Island“.

Žaidimas prasideda identiška scena iš filmo, kurioje Warriors – viena iš tūkstančio 1970-ųjų metų Niu Jorko gaujų, atvyksta į masinį jų susitikimą. Jį rengia Gramercy Riffs ir jų charizmatiškasis lyderis Cyrus. Po kelių drastiškų išsireiškimų, jis atskleidžia planus suburti didžiausią gaują mieste, kurioje būtų iki 60 000 narių. Ji lengvai taptų pati galingiausia ir viena valdytų Niu Jorką, tačiau netikėtai kažkas iš minios nušauna Cyrus. Po to veiksmas staiga nusikelia kelis mėnesius atgal prieš šį įvykį ir patį filmą, kai jaunasis Rembrandt dar tik stoja į gaują.

Galbūt jums tokie „Rockstar“ bandymai pažvelgti į filmą iš kitos pusės ir nepaliko jums pernelyg didelio įspūdžio. Bet kaltinti dar nereiktų skubėti, net jei ir esate pats didžiausias filmo fanas. Taip pradėjus žaidimą, mums duodama galimybė ne tik susipažinti su filmo priešistore, bet ir kuo geriau perprasti patį siužetą. Nemačiusiems filmo, tai puiki galimybė susipažinti su filmu, kuris pasitarnavo kaip atskaitos taškas tokioms šiuolaikinėms kultūroms, kaip hip hopas ar graffiti.

Tik pradėjus žaidimą, mums jau yra duodama aiški galutinė užduotis – grįžti į Conney Island. Tačiau iš tikrųjų mūsų lauks 20 misijų žaidimas, kuriame rasime dar daugiau įvairių šalutinių misijų, reikalaujančių jas atlikti tuojau pat. Be jau minėto jaunojo graffiti dailininko, mūsų dar lauks ir kiti gaujos nariai: Swan, Ajax, Cleon, Vermin, Cochese, Cowboy, Snow ir Fox. Visi žymiosios „Warriors“ gaujos nariai.

Jei dar nesupratote iki šiol, tai The Warriors yra tikras muštynių žaidimas su laisvo elgesio elementais. Beveik visi gaujos nariai turi panašius sugebėjimus ir kovos būdus. Kiekvienas iš jų turi silpnąsias ir stipriąsias atakos puses. Įvairūs griebimo, stumimo ar metimo veiksmai perpinti su atakos funkcijomis, leidžia pasimėgauti gražiomis kovos akimirkomis.

Kaip ir tikrose gatvės kovose, čia leidžiama viskas, jokių taisyklių, jokių teisėjų, jokių neleistinų veiksmų. Į jūsų rankas gali pakliūti ir bet kurioje vietoje rasti ginklai, nuo plytos iki butelių. Tiesa, jokių ginklų. Senosios gatvės gaujų taisyklės to jokiu būdų neleidžia, jūsų rankos ir protas – didžiausia jėga.

Labai dažnai panašūs žaidimai, o ypatingai muštynių žanro atstovai, gan greitai yra nužudomi ponios monotonijos. Didelės gaujos priešų, puolančios nesuskaičiuojamomis grupėmis ir begalinis jų tramdymas savais kumščiais po kurio laiko ima smaugti tarsi kilpa. Lėtai ir sunkiai, tačiau galiausiai priveda iki to paties rezultato – žaidimas lengva ranka padedamas į šalį su giliu atodūsiu. Galiu jus nuraminti, The Warriors ne toks. Jis kitoks ir daugiausia dėkoti dėl to tenka šalutinėms misijoms. Va čia ir pasijaučia, jog žaidimą kūrė arba tikri GTA serijos fanatikai arba jo kūrėjai. Šiuo atveju pastarasis variantas tinka labiausiai.

Žaidime sutiksime beveik visas filme matytas gaujas: Baseball Furies, AC Turnbulls, Hi-Hats ir įtakingiausią, bei stipriausią grupuotę Niu Jorke – Gramercy Riffs. Nors visos jos ir skiriasi išvaizda, tačiau kovoje esminių skirtumų pastebėti sunku. Juos gelbėja tik neblogas DI, kuris kartais privers paplušėti, norint įveikti juos. Kita jūsų priešininkų pusė, daug pavojingesnė – tai policija. Jie turi didelę blogybę ir nesveiką įprotį, tai areštuoti jūsų brolius, t.y. kitus gaujos narius. Tada jums tenka bėgti ir išlaisvinti juos žaidžiant vieną mini žaidimą. Geriausias sprendimas sutikus policija yra bėgti, o išvis geriausias – niekada nesusitikti.

Žaidime atrasime ir kelių žaidėjų galimybę, leisiančią jums ir jūsų draugams išsiaiškinti kuris geresnis gaujos vadas esate. Pačioje pradžioje jums siūlomi tik du režimai: „1 on 1“, paprasta vienas prieš vieną dvikova ir „War Party“- dviejų grupuočių susitikimas. Pastarajame galėsite su draugu būti viename klane arba atskirai, priklausomai nuo jūsų norų. Yra galimybė jums pabūti ir kitoje gaujoje, jei jau „kariai“ ims atsibosti.

O žaidžiant siužeto režimą laikas nuo laiko atrakinsite įvairius papildomus atributus, kurių vienas „Rumble Mode“. Tai ne tik papildomi kelių žaidėjų režimai, bet ir malonumas jums, norint atsipūsti nuo gaujų istorijos. „Last Man Standing“, „graffiti battles“, „Have a mercy“ ir vienas mano mėgstamiausių „Wheels of Steel“, kur jūs lenktyniaujate tokiais invalidų vežimėliais. O vėliau dar atrakinamas „Armies of the Night“ ir „flashback“ modai skirti filmo mėgėjams, tikrai yra verti jūsų laiko.

Kad ir kaip būtų keista, tačiau silpniausia žaidimo dalis – grafika. Poligonų minimumas ir skurdžios aplinkos daro ne kokį poveikį. Jautiesi, lyg žaistum prieš kelis metus, būtent tokio lygio mums ir yra siūloma grafika. O pažvelgus į veikėjų modelius šiurpas nueina nugara. Žinoma, dėl per didelio grožio galėjome turėti ir kitą problemą, kai daugybę tokių, gražiai atrodančių, karių išeitų į vieną vietą, kardų sekos greitis nelabai norėtų likti normalus. Beje norėčiau nuraminti ir visus PS2 savininkus, Xbox versija atrodo nė per nago juodymą geresnė. Grafika abiejose versijose nešvyti. Papildomų priekaištų dar gali sulaukti ir kamera. Nors dauguma atveju dėl to problemų neiškyla, tačiau atėjus į mažesnę aplinką ir tave supant keliolikai priešininkų, imi nervingai sukiotis.

Žaidimas nesužavi vizualiai, tačiau čia ir nėra stiprioji jo pusė. Puikus filmo dvasios atkūrimas, užvedantis scenarijus ir puikios misijos, draugų reikalaujantis daugelio žaidėjų režimas ir daugybę neužmirštamų valandų, praleistų su „The Warriors“. Ir nesvarbu, patiko filmas jums ar ne, žaidimas nuo to pasirodys nė kiek neprastesnis. Taigi kariai, ar jūs pasirengę įrodyti save?