Dideli besidaužančių mašinų gerbėjai tikriausiai kuo puikiausiai prisimena 2006-aisiais pasirodžiusią antrąją „FlatOut“ dalį. Savo laiku ji pasirodė gan neblogai, nors pasiekti pirmojo pirmtako aukštumų jai nepavyko. Šiandien į rinką jau žengia dar vienas „FlatOut“ serijos žaidimas – „Ultimate Carnage“. Tiesa, iškart norėtųsi pasakyti, jog vadinti šį žaidimą visiškai nauju nekyla ranka. Tai gerokai atnaujintas „FlatOut 2“ žaidimas, su gerokai gražesne grafika, bei naujomis mašinomis ir režimais, kitaip sakant, 1.5 versija. Galime ilgai kaltinti kūrėjus „Bugbear“, kodėl jie nesugebėjo imti ir sukurti naujos dalies, bet geriau pažvelkime kokia gi gavosi toji „atnaujinta“ versija.

Nieko gyvenime negirdėjusiems apie „FlatOut“ žaidimą, išduosime paslaptį, jog jame visas dėmesys yra sutelktas į naikinima, kitų mašinų, žinoma. Daužyti čia reikia nuolatos, visus ir atsikvėpti negalima nė minutę. O kui įspūdingiau jūsų priešininkai išlėks iš trasos ar pabaigs savo lenktynes, tuo geriau bus jums. Dar daugiau, toks „visų daužymas“ dar buvo ir nepaprastai linksmas. Tiesa, tokia buvo dar pirmoji dalis. Antroje to nevaldomo nuožmumo ir naikinimo jau buvo nelikę. Jis tapo panašesnis į „Burnout“ kloną duobėtuose keliuose, tik prastesnį už tikrąjį „Burnout“.

Tačiau antroji dalis turėjo ne tik idėjinių bėdų. Prasta buvo ir jo grafika, nekalbant jau apie smulkesnes problemas trasoje. Galime džiaugtis, jog šias bėdas puikiai pastebėjo ir „BugBear“ studiją, kuri atnaujindama žaidimą padarė milžinišką darbą. Visų pirma grafiniai patobulinimai nėra tik kosmetiniai: pagerintas visas apšvietimas, patobulinti dūmų ir vandens efektai. Buvo patobulintas ir visas veiksmas trasose: mašinos daug detalesnės, jų trajose vienu metu gali būti net 12 (anktesnėje dalyje tik 8), o svarbiausia – avarijos dabar tikrai tapo detalesnės. Pačiose trasose taip pat padidėjo įvairių papildomų daiktų, kuriuos galima sulaužyti ar sunaikinti. Be jų, trasose dar pilna ir daugybę kitų elementų, padedančių sukurti negailestingų lenktynių nuotaika: stiklo šukės, padangos, sulaužytos mašinų dalys, parduotuvių vežimėliai, žibintų stulpai ir kitą.

Tačiau viena pusė yra gražiai atrodyti, visa kas kita – pasiūlyti ir gerą žaidimą. Savo ruožtu, atnaujindami žaidimą „BugBear“ galėjo pabandyti sutvarkyti ir pačias lenktynes, kurios skirtingai nuo naujai išsipusčiusios grafikos, nelabai pasikeitė. „Ultimate Carnage“ yra trys mašinų klasės: derbio, lenktynių ir gatvės. Teoriškai visos jos turėtų būti labai skirtingos ir naudojamos tik tam tikrose rungtyse, bet praktiškai situacija yra kiek kitokia. Pirmiausia, tai praktiškai skiriasi tik mašinų greitis, tuo tarpu jų valdymas daugmaž identiškas. Tiesa, yra ir kitas labai akivaizdus skirtumas, tik jis irgi labiau vizualinis, – tai dydis. Jau vien sunkvežimių buvimas žaidime yra nemenka užuominą norint įrodyti šį teiginį. Yra žaidime ir daugiau mašinų specifikacijų, kurias galima keisti įsigijus naujas dalis. Ir jos iš tikrųjų keičiasi! Tik verta pažymėti, jog jausmas, kad vairuoji lygiai tokią pačią mašina, kaip ir pradžioje, niekaip neapleidžia.

Vienas iš didesnių veiksmų, įtakojantis tokį pasikeitimų nejautimą, yra valdymas. Taip, jis nėra stiprioji naujojo „FlatOut“ dalis. Tiesa, prie jo priprasti įmanoma. Įmanoma netgi išmokti važiuoti labai gerai ir prastą valdymą panaudoti savo naudai. Ir jeigu jūs sugebėsite padaryti šitaip, tuomet pats žaidimas gali tapti išties labai maloniu. Visi žaidimo režimai nelabai pasikeitė dar nuo pirmojo „FlatOut“ laikų. Jūs pradedate savo besidaužančio vairuotojo karjerą su paprasta derbio mašina, važinėjate įvairiose lenktynėse, laimite jas, atrakinate dar kitas varžybas, taip pat mašinas, o kitas tiesiog nusiperkate, kartu su krūva patobulinimų. Išliko ir mažai pakitęs vadinamasis Triukų režimas (Stunt), kur pagrindinė užduotis, kaip galima efektyviau pašalinti vairuotoją iš mašinos.

Bet ne viskas ką jums gali tekti žaisti yra likę iš senų laikų. „BugBear“ tikriausiai nusprendė, kad palikimas yra gerai, tačiau žaidėjai nori naujovių (o taip!), tiesa ne tiek, kad žaistų visiškai naują versiją, bet visgi. Taigi, „Ultimate Carnage“ gali pasigirti keliais naujais lenktynių tipais ir režimais. Vienas iš naujų režimų yra vadinamasis „carnage“, kuris siūlo pradėti dar vieną naują karjeros režimą ir atlaiktyi krūvą iššūkių tiek įvairiose lenktynėse, tiek triukų demonstravime. Yra ir naujų lenktynių tipų, kaip bombos įveikimas: jūs turite nuvažiuoti kaip įmanoma toliau, iki susprogstant bombai. . Taip pat yra „skerdynių lenktynės“, kurios iš pažiūros yra paprastos lenktynes, tačiau čia taškai yra pelnomi už gamtovaizdžio niokojimą ir kitų mašinų daužymą, bei keletas kitų smulkesnių naujovių.

Dar viena gera žinia, kurią galima pranešti kalbant apie „Ultimate Carnage“ yra puikus tinklo palaikymas. Žaidžiant paprastai, daugelis lenktynių yra išties įdomios, bet dar įdomiau tampa, kai į virtualią mašinų dvikova prisijungia draugai žaidėjai iš kito pasaulio kampelio. O dar pridėjus naujuosius režimus, visa situacija kinta žaidimo naudai. Verta pažymėti ir kitą aktualų momentą, kadangi šio žaidimo „Xbox 360“ versija pasirodė dar praėjusiais metais, tai ji gali pasigirti turinti nemažai tinklo žaidėjų. Kuo tai aktualu mums? Na, visų pirma dėkojant „Games For Windows Live“ sistemai, PC žaidėjai gali iškviesti į dvikovą bet kokį „Xbox 360“ savininką. Taigi, žaidimas siūlo jums pabandyti naują kovų rūšį: konsolės vs. PC. Kas laimės?

Visoje apžvalgoje daug kur minėjau, kad yra pernelyg panašus į „FlatOut 2“, minėjau, kad „BugBear“ mums nepadovanojo visiškai naujo žaidimo ir panašiai. Taip, naujovių prasme jis tikrai nėra išskirtinis produktas, tačiau darbo prie „Ultimate Carnage“ buvo įdėta, kitas ir daugmaž esminis klausimas būtų ar jis vertas už žaidimą mokamų palygint didelių pinigų? Atsakymą galime pateikti čia ir dabar! Jeigu bandėte „FlatOut 2“, tuomet vertėtų rimtai susimąstyti ir dėl galimybės įsigyti „FlatOut: Ultimate Carnage“. Jeigu jums teko išbandyti tik pirmąją dalį, o geriausia – jokios, tuomet „UC“ iškart turėtų pakilti į visai kitokį jūsų vertinimo lygį. Tuo labiau, kad puikus tinklo režimas užtikrins, jog mėgausitės juo ilgai.