2004-10-31, parašė z-e-b-r-a (iš Games.lt)

Įžanga

Šaunioji Spyro serija, manau yra puikiai žinoma visiems, senuko PSOne gerbėjams ar bent jau nepamiršusiems jo. Tiems kas dar nėra susipažinęs su Spairo, pristatau : tai mažas, mielas, ugnimi besispjaudantis, purpurinis drakoniukas. Spyro : A Hero’s Tail, mes perimsime pastorojo kontrolę ir kartu su juo keliausime po klastingus, paralelinius pasaulius, besispajaudydami ugnimi ir rinkdami įvairispalvius brangakmenius. Na bet apie viską iš eilės.

Istorija trumpai

Drakonų karalystei (angl.Dragon Realms) gręsia didelis pavojus. Nedorasis Raudonasis Drakonas užgrobė visas karalystės žemes ir nusėjo jas tamsiaisiais brangakmeniais, absorbuajančiais visą karalystės šviesą. Mūsų herojus, purpurinis darkoniukas Spairo (angl. Spyro), leidžiasi į ilgą, nuotykių ir pavojų kupiną kelionę, Drakonų Karalystės išlaisvinimo labui.

Žaidimo procesas

Kaip ir ankstesnėse žaidimo dalyse, pagrindinis mūsų valdomas herojus bus minėtasis drakoniukas Spairo. Mes keliausime po įvairiausius, spalvingus ir dailius pasaulius, stengdamiesi kuo greičiau išvaduoti pasaulį, nuo grėsmingojo Raudonojo Drakono, rinkdami ir naikindami tamsiuosius brangakmenius. Kaip ir anksčiau mūsų herojus gali naikinti įvairiausius objektus, paprasčiausiai sudaužydamas juos galva (o tikslau ragais) arba išspjaudamas į jų pusę pliūpsnį ugnies. Visi sunaikinti objektai, tokie kaip – dėžės, vazos, kriauklės ir pan., pažeria tam tikrą kiekį, spalvingų brangakmenių, už kuriuos, vėliau, Spairo gali pirkti įvairiausias gėrybes iš godžiojo pirklio.

Tyrinėdami, pasalaptingus, paralelinius pasaulius, be pagrindinų misijų randame ir vieną pašalinį kvestą – turime padėti, vienai senai drakonei surinkti 80 pagrobtų drakonų kiaušinų. Pasatrieji dažniausiai aptinkami užrakintose skryniose arba sunkiai pasiekiamose vietose. Tad jei matote iš pirmo žvilgsnio neprieinamą atbrailą, galite nedvejoti – ten rasite, vieną iš taip reikalingų kiaušinių.

Mūsų violetinis herojus pakylėjo keletu evoliucijos laiptelių į viršų, lyginant su ankstesnėmis žaidimo dalimis. Dabar jis geba atlikti dvigubą šuolį, bei sklandyti ore.

Tam tikruose žaidimo epizoduose galėsime valdyti ir kitus, iš ankstesnių serijos dalių pažtystamus veikėjus. Tai : pingvinas, seržantas Byrdas, vienas iš patikimiausių Spairo darugų gepardas Hanteris ir daugybė kitų. Kiekvienas šių personažų pasižymi, tik jam būdingais bruožais. Pavyzdžiui Hanteris yra ginklų specialistas, visad vaikštantis su lanku, seržantas Byrdas yra kvanktelėjęs, militaristinis personažas, mėtantis priešininkams ant galvų, dvigubai didesnes už jį patį bombas ir pan. Tam tikruose epizoduose, šie veikėjų bruožai bus tiesiog būtini.

Žaisdami būkite labai atidūs ir budrūs, kadangi niekada negali nuspėti, kas būtent yra žalinga ar netgi mirtina mūsų didvyriui. Pavyzdžiui – neapsigaukite bandydami nusileisti ant vandens paviršiaus (kuris beje atrodo,kaip kieta žemė) – nuskęsite, būkite atidūs vaikščiodami netoliese įvairiausių augalų – jie gali netikėtai išsižioti ir paprasčiausiai parayti jus ir t.t.

Smagu,kad kūrėjai žaidime naudoja nemažą humoro dozę, kuri išties praskaidrina kartais atsirandančią monotoniją. Štai jums pavyzdįs :

Spairo šnekasi su savo valdovu, kuris jam aiškina : „Jei nori išgelbėti dieną, turi surinkti įvairiausius brangakmenius, širdies daleles ir panašų šlamštą“. Spairo spėja, kad tas „panašus šlamštas“, tikraisiai bus šviesos brangakmeniai. Valdovas atsako : „Taip, taip žinoma, koks skirtumas, man vistiek nusispjaut“. Trumpai tariant iki humoristinų perliukų labai toli, tačiau atsižvelgiant į tai kad žaidimas orientuotas į vaikų auditoriją – labai neblogai. Kūrėjai mums žada daugiau nei 20 valandų žaidimo ir tvirtina, jog jis turėtų patikti ne tik jaunesnio amžiaus žaidėjams, bet ir jų tėveliams. Kagi laikas parodys…

Grafika

Žvelgiant grafiniu aspektu, viskas trumpa ir aišku : žaidimas turėtų atrodyti išties pakankamai šauniai. Gražios, spalvingos, akiai malonios aplinkos, dailųs, vaikiški personažų modeliai, šauni jų animacija, sklandųs judesiai. Kitaip sakant nieko revuliucingo, tačiau vaikams turėtų patikti.

Epilogas

Kadaise, kai dar turėjau PSOne konsolę, buvau išties didelis Spyro serijos gerbėjas ir savo kompaktinių diskų lentynėlėje turėjau visas žaidimo dalis. Mane ši serija sužavėjo savo spalvingumu, mielu siužetu, spalvingomis erdvėmis, jaukia, vaikiška atmosfera. Esu perėjęs visas dalis ir atvirai sakant visiškai to nesigailiu ir labai laukiu naujausios. Tikrai nemanu, kad ši serija skirta išskirtinai tik jaunesnio amžiaus žaidėjams, manau kad tokio tipo platforminiai kūriniai praverstų kiekvienam iš mūsų – tai tikra atgaiva po įtemptų, kruvinų fps mūšių, po įtempto „darbo“ žaidziant strateginius žaidimus ar gvildenant intelektualias mįsles „kvestinio“ pobūdžio kūriniuose. Rekomenduoju Spyro serijos darbus kiekvienam, kuris nepasididžiuos žaisdamas „mažvaikių žaidimus“ 😀

z-e-b-r-a 2004