Iš žurnalo PC Klubas 2007/06. Autorius: Mos

Šiais laikais, kai mūsų alkio kompiuteriniams žaidimams negali pasotinti net stambiausios šių dienų žaidimų pasaulio kompanijos, šį iššūkį priėmė firma „Nadeo“. Senąją „Trackmanios“ seriją ji mėgina pratęsti visiškai nauju projektu „United“.

Vos įsijungus žaidimą mus pasitinka paprastutis meniu, nė iš tolo neprilygstantis pompastiškiems kitų žaidimų startiniams ekranams. Visas žaidimas „atsiduoda“ paprastumu. Kaip ir praeitos serijos dalys, „United“ turi tris skirtingus žaidimo režimus: Race, Puzzle ir Platform.

Šiek tiek informacijos apie kiekvieną iš jų. Pirmiausia — Race. Tai tradicinis lenktynių režimas. Vieno žaidėjo režime lenktyniaujame su laiku ir stengiamės užimti kuo aukštesnę vietą. Žaidėjas apdovanojamas aukso, sidabro arba bronzos medaliais. Tinklo režime lenktyniaujame su kitais žaidėjais.

Puzzle pasiūlo mums paįvairintas lenktynes. Prieš pradėdami važiuoti mes turėsime patys pasistatyti sau trasą. Lenktyniaujame taip pat laikui dėl medalių.

Mano mėgstamiausias ir, mano nuomone, įdomiausias šio žaidimo režimas — Platform. Šio režimo sudėtingumas tas, kad visa ar didžioji dalis trasos yra virš žemės ir paįvairinta visokiomis kliūtimis ir estakadomis šuoliams. Tikslas — nuvažiuoti trasa kuo greičiau ir padaryti kuo mažiau klaidų. Šuoliai nuo vienos platformos ant kitos suteikia adrenalino, o vieną kartą suklydus kyla noras pamėginti dar kartą ir įveikti tą patį kliūčių ruožą nesuklydus daugiau nei karto.

Kiekvienas šių režimų yra daugiau ar mažiau įtraukiantis. Kuris labiausiai patiks, jau skonio reikalas, bet garantuoju, kad net skeptiškiausiai šio žaidimo atžvilgiu nusiteikęs žmogus ras čia ką nors, kas privers vėl ekrane spausti nuorodą į „Trackmania“ žaidimą.

Paleidus žaidimą ir pasirinkus norimą režimą, viskas tuo nesibaigia, taip lengvai prie sudėtingiausių trasų neprieisite. Iš viso yra keturi sudėtingumo lygiai: Easy, Normal, Hard ir Extreme. Bet tam, kad galėtumėte prieiti prie pirmojo lygio, jums reikės penkiose pradinėse lenktynėse laimėti aukso medalius. Galbūt skamba paprastai, bet kuo toliau, tuo šis žaidimas atrodys sunkesnis. Kiekvienam režimui sukurtos skirtingos trasos. Tiesa, žaisdami Extreme lygiu turėsime tik vieną trasą, bet ir jos bus per akis :).

Taip pat galimi trasų tipo pasirinkimai. Pavyzdžiui, stadionas, dykuma, pakrantė ar ralis. Kiekvienam trasų tipui sukurti skirtingi automobilių modeliai (įdomu, kodėl man vienas automobilis labai priminė Ferrari…).

„Trackmania United“ kūrėjai sukūrė po vieną automobilį iš skirtingų kategorijų. Tai džipas, sportinis kupė (hm… man kažkur toks jau matytas…), bagis… Kiekvienas labai skiriasi savo valdymo charakteristikomis. Persėdus iš Formulės bolido į džipą lengva tikrai nebus.

Detaliau kalbant apie žaidimo fiziką bei valdymą galima paminėti tai, kad jis išlaikė gerąsias serijos savybes. Vairavimas lengvas, neįpareigojantis, trasa ir nepatyręs žaidėjas gali nuvažiuoti iš pirmo karto. Automobiliai nedūžta, neapgadinami, todėl stengtis niekur nesitrankyti nebūtina. Net priešingai: kuo daugiau susidūrimų, tuo mums smagiau! Toks žaidimas „Trackmania“ skirtas atsipalaiduoti po sunkios darbo ar mokslų dienos, kai nesinori plušėti prie klaviatūros ar valdymo pultelio.

Pirmas įspūdis:

Meniu per daug paprastas, pilkas… 7.0

Įdomumas:

Nemaniau, kad paprasta arkada gali taip sudominti ir prikaustyti prie monitoriaus! 8.7

Grafika:

Nieko įspūdingo, bet ir klaidų nėra. Tiesiog vidutinybė. 6.5

Garsas:

Tiesą pasakius, lengva muzika, sumaišyta su netikroviškais automobilių garsais, turėtų skambėti tragiškai. „Trackmanijoje“ šis duetas puikiai atitinka bendrą arkadinę atmosferą. 8.5

Valdymas:

Visai nesunkus. Net naujokas vairuos be problemų. 9.0

Išvada:

Už kadro liko tinklo žaidimas, nes man jo išbandyti neteko, bet net ir vieno žaidėjo režimas sugebėjo mane sužavėti. Jei norite laisvalaikiu sužaisti nieko neįpareigojantį žaidimą, tai TU tiesiog privalote turėti savo kolekcijoje. 8.4