Sneikai!!! Tai tavo paskutinė misija.

Šie žodžiai man labiausiai įsiminė, na manau kiekvienam žaidėjui perėjusiam šį žaidimą įsiminė tie žodžiai. Dar atsimenu tokius žodžius kaip „Aš ne herojus. Niekada nebuvau, niekada nebūsiu.“ šiuos žodžius išgirdęs pajutau didelę nostalgiją ir tikrai manau, jog šios serijos mylėtojams suskaudo širdis, bei privertė padėti pultelį ir truputį susimąstyti. Turbūt kiekvienas atsiminė, kai senesnėse serijose visos merginos Sneikui kardavosi ant kaklo, o dabar kuomet jis paseno visos tos pačios merginos susiranda kitą, o viena net išteka. „Cha, likimo ironija“ turbūt dabar sau tyliai pagalvojate. Taigi Sneikas senas, bet tikrai judrus ir gana stiprus, nors iš aukščiau kritus kūlversčiu jis susiima sau už nugaros ir pradeda trankyti ją kumščiu, arba kai jam stinga pasitikėjimo tada senukas gali išsiimti cigarete ir užsirūkyti, bet ilgai nerūkyk, nes tada Sneikui kris gyvybės o jei jau mažai gyvybių, tada gali suvalgyti jogurto indelį.

Karas keičiasi

Taip pasakė Sneikas pačioje žaidimo pradžioje ir dar pridūrė – karas tampa baisia rutina. Na o aš taip nepasakyčiau – serija kaip ir buvo, taip ir liko įdomi, bet šiame žaidime ji dar geresnė -tiek žaidimo grafika, tiek įdomumu žaisti. Anksčiau žaidimo grafika buvo nepalyginamai prastesnė ir žaisti nebuvo taip įdomu, tačiau dabar žaidime mes turime daug daugiau visokių smagių dalykų: daugiau visokių smūgių pagriebus priešininką iš nugaros, arba galime atsigulę ridentis į kairę ir į dešinę, bei dar galime šaudant atremti šautuvą į kitą petį. Be to, galime rinktis kaip žaisime: ar kaip tankas pulsime priešus nesislapstydami, ar juos guldysime slapčiomis. Tiesa, vos nepamiršau paminėti mūsų nuostabiojo kostiumo, kuris prisitaiko prie aplinkos ir tavęs priešai net nepastebi, bet jei būna paskelbtas aliarmas priešai tave pastebės nors ir būsi labai gerai užsimaskavęs. Žaidimo eigoje iš boso gausime tokią kaukę, kuri galės mūsų veidą pakeisti jaunesniu Sneiku ar kito žmogaus galva, o jei jokia galva jums bus nepriimtina galėsite tiesiog pasilikti senuoju Sneiku.

Ginklai kartu su Drebinu

Taigi, jei ne Drebinas Sneikas, mūsų valdomas herojus negalėtų naudotis naujausiais ir geriausiais ginklais, nes jis Sneikui įsodina mikroschemą, kuri leidžia naudotis naujausia amunicija, ginklų tobulinimu ir pačiais ginklais. Jei jau prakalbome apie ginklų tobulinimą, tai papasakosiu plačiau. Beveik kiekvienas ginklas gali būti ištobulintas iki maksimumo. Taigi kas tas ginklų tobulinimas? Tai ginklų priedai, kuriuos galėsime nusipirkti už Drebino taškus, kuriuos gausime nušovę priešą ar dar ką nors padare su ginklu. Be to, už Drebino taškus mes galėsime pirkti ginklus ar kulkas, na ir kaip jau sakiau – ginklų patobulinimus.Galimi ginklų patobulinimai bus tokie: taikiklis, antras vamzdis, duslintuvas ir net rankenos, kurios padės geriau pasiimti ginklą ir tada galėsime taikliau šaudyti.

Taigi, ką šį karta veiks Sneikas šiame žaidime ?

Veikti tikrai turės ką. Sneikas bandys nukauti savo broli Likvidą, o Likvidas bandys užkariauti pasaulį, sukurdamas naują Metal gear ginklą. Žaidimo istorija prasidės kažkokioje vietovėje panašioje į Afrikos miestelį po karo. Ten Sneikas bus pasiųstas sužinoti, ką gi dabar sumanė Likvidas. Sneikas beieškodamas Likvido suras savo pažįstamą merginą, kuri dabar vadovauja specialiajam būriu pavadinimu „Rat patrol 01“. Šį būrį sudarys vadė raudonais plaukais Meril, snaiperis Edas, liūdnai pagarsėjąs Akiba, ir stambus skiauterėtas vyrukas Džonatanas. Šis būrys veiks kaip vienas karys su daug kūnų pagal SOP programą, bet nors Akiba ir yra šios komandos narys, jis negalės taip judėti, kaip jo komandos nariai, nes jam nebus įdiegta SOP programa. Šios komandos mes ilgai nematysime. Tiesa, su ja susidursime video intarpuose. Jei dabar prakalbau apie video intarpus, tai papasakosiu apie juos. Dar jokiame žaidime nemačiau, kad video intarpas tęstųsi 40 minučių, bet per daug neišsigąskite, žaidime bus vos 5 tokie video intarpai ir kai kurie bus trumpesni. Jei mokate anglų kalbą, tai tikrai viską suprasite. Dar norėčiau papasakoti apie Raideną – seną gerą Sneiko draugą. Gal truputį ne taip pasakiau – jis tikrai nesenas, bet jau tikrai ilgai gyvuojantis Metal Gear serijoje, tiesą sakant jo aš jau ilgą laiką nemačiau. O dabar jis lyg iš po žemių išlindo su naujais ginklais, bei nauju įvaizdžiu. Raidenas anksčiau man tikrai neprimindavo nindzės, o dabar aš jo nepavadinčiau kitaip. Su Raidenu mums neteks žaisti, bet užtat teks pažiūrėti kaip jis kaunasi prieš GE-KO ar Vamp.

Nauji priešai bei bosai

Pirmas priešas, kurį norėčiau apibūdinti tai būtu GE-KO. Tai milžiniškas robotas su dvejomis kojomis. Jis gali šaudyti ir yra labai sunkiai nugalimas, bei dar be proto klykia, tas klyksmas primena karvės baubimą. Atrodo tikrai neįprastai ir gana stipriai, be to jis dar gali tave pačiupti su čiuptuvu ir pakratyti. Antras priešas, kurį norėčiau apibūdinti tai FROG. Šie priešai atrodo kaip paprasti žmonės, bet jie šokinėja nuo vienos sienos iki kitos ir šaudo daug taikliau nei įprastai. Na kaip daugiau ir nėra tokių super priešų. Visame žaidime bus 7 bosai, įskaitant ir Likvidą ir Metal Gear RAY, o kiti bosai bus merginos su metaliniais robotų kūnais. Atrodo gana baisiai, ar ne? Bet visi bosai bus labai lengvi. Prieš juos kovojant jūs tikrai neužtruksite 1 valandos, bet jei norite pereiti žaidimą Hard sudėtingumo lygiu, tai tada užtruksite apie 1 valandą, gal net ilgiau.

Metal Gear Online

Žaidimas tikrai prilygsta Call Of Duty: Modern Warfare online žaidimui, gal net ir pranoksta. Žaisti tikrai labai smagu, yra daug visokių režimų: deathmatch, team deathmatch, base mission, sneaking mission, team sneaking mission, capture mission, rescue mission. Grafika kaip ir MGS4, labai gera, taip pat yra nemažai lygių, kurie padaryti tikrai gerai. Žaidime keliesi savo lygį taip pat keliesi ginklų, išmokimo ir net pojūčių lygius. Žaisdamas gali mesti kokią frazę, tarkim „Don’t die on me“ ar „All clear“ ir dar nemažai kitokių. Frazes ištaria tavo herojus, kurį tu galėsi susikurti pats, pradedant šalmu, baigiant batais. Žaidime gali susikurti savo klaną ir žaisti už jį su savo draugais petys į petį. Jei turi bluetooth ausines su mikrofonu, gali bendrauti su savo komandos narias ir taip pasakyti kur yra priešininkas ar šiaip sau pasišnekėti pasislėpus po dėže, ar dar kur nors.

Pabaigai…

Grafika: 10 Tikras next-gen žaidimas nors ir ant žaidimo pakuotės rašo, kad žaidimas palaiko tik 720p, bet grafika atrodo kaip 1080p ir tikrai neprastesnė.

Siužetas: 9.7 Be galo geras siužetas. Pravirkdys bet kurį MGS ir ne MGS faną, bet nemėgstantis geros istorijos žaidėjas nieko nesupras, nes nemanau ar žiūrės visus videointarpus.

Garsas: 10 Veikėjų balsai tikrai puikiai įgarsinti ir atitinka žiopčiojimus.

Muzika: 10 MGS fanas tikrai atsimins senesnėse dalyse girdėtus takelius, bet ir ne fanui muzika glostys ausį.

Valdymas: 9.8 Tikrai priprantamas !!! Gal iš pradžių ir bus sunku įprasti, bet prieš pirmo akto pabaigą tai tikrai būsite viską perpratę.

Gameplay: 10 Kaip ir jau minėjau, žaidime yra puikus pasirinkimas, kaip žaisti, sėlinti, ar pulti kaip tik įmanoma.

Peržaidžiamumas: 9.9 Be abejonės MGS fanas peržais tikrai nekartą ir žaidėjai norintis pasimėgauti žaidimu tikrai pažais patį sunkiausią rėžimą. O jei nemėgstate to daryti, tai tikrai išbandysite Metal gear online.

Galutinis: 9.9 Taigi, jau viska papasakojau, ką atsiminiau apie šį puikų žaidimą. Patariu kiekvienam Playstation 3 turėtojui nusipirkti šį puiku eksliuzyvą. Ir tokiam žaidimui tikrai negaila tokio aukšto balo.