Visada mėgau lenktynių žaidimus. Vieni labiau patiko, kiti – ne. Po „Asphalt“ serijos žaidimų norėjosi ko nors legalaus, ne tokio įtempto, bei be policijos. Ir po maždaug pusės metų nuo
„Asphalt 4“ išleidimo, vyrukai iš „Gameloft“ sukūrė „GT Racing Motor Academy“ (toliau GTRM) Tai yra lenktynių simuliatorius, skirtas mobiliesiems telefonams, su daugiau nei 20 automobilių bei įspūdingiausiomis trasomis, įvairiose pasaulio dalyse.

Kaip ir daugelyje lenktynių žaidimų, taip ir GTRM pradėsime, nuo paprasčiausio, ir silpniausio automobilio. Šiuo atveju „garbė“ atiteko automobiliui, kurį galime dažnai pamatyti gatvėse – „Citroen C4“.

Visas GTRM automobilių pasaulis yra suskirstytas klases: C, B, A, S. Kiekviena klasė turi sau būdingą automobilį bei varžybas.Visos klasės skiriasi lenktynių skaičiumi, automobilių galingumu, bei DI pažangumu. Pvz. C klasėje, kiekviename renginyje bus po 1-2 lenktynes, ir lenktyniausite tokiais automobiliais kaip Citroen C4 ar Ford Focus ST, o tarkim A klasėje lenktynių skaičius viename renginyje gali perkopti netgi 3, ir teks prie tokių agregatų kaip BMW M3 E92 ar Mercedes Benz SL 63 AMG.

Žaidime rasite taip pat ir automobilių gamintojų rungtynes, kurios vyks su tam tikro gamintojo automobiliais. Kiekviename renginyje rasite po 1-4 lenktynes. Taip pat neapseita be gamintojų pasiūlymų pratestuoti jų automobilius, įvairiose trasose. Pvz.: jums bus duota trasos atkarpa su 5-6 posūkiais ir reikės kuo greičiau pravažiuoti tą posūkių ruožą neišlekiant iš trasos.

Na, o paprastose lenktynėse situacija šiek tiek kitokia: Jūsų neleis su betkokiais automobiliais. Kiekvienos lenktynės teikia tam tikrus reikalavimus, pvz.: gali būti leidžiama lenktyniauti tik su tokiu automobiliu, kuris varomas visais ratais arba gali pasitaikyti lenktynės, kuriame bus leidžiami tik pilnai sutiuninguoti (apie tai vėliau) automobiliai.

Kadangi beveik viskas bus žaidime pasiremta licenzijomis, tai jums reiks gauti tam tikros grupės licenzijas, jog galėtume lenktyniauti. Kiekvienai licenzijai (C, B, A, S) reikės įvykdyti 6 užduotis, su tam tikrais automobiliais tam tikrose trasose. Jums gali reikti ir apvažiuoti kliūtis, važiuoti drago trasoje, taip pat apvažiuoti kokią nors trasą kuo geresniu laiku arba netgi įsibėgti iki tam tikro greičio ir sustoti tinkamoje vietoje.

Automobilių, kaip jau minėjau, yra virš dvidešimt. Tai pirmas mano žaistas žaidimas ant mobilaus telefono su tiek automobilių. Pradėdami su paprastu Citroen C4, lipsite karjeros laiptais, bei galėsite sėsti prie galingesnių agregatų… tokių kaip… Audi R8, BMW M3 arba netgi pasivažinėti su „Nascar“ automobiliu!

Visus žaidime esančius automobilius bus galima tiuninguoti (t.y. pakeisti spalvą, pagerinti stabdžius, įdėti geresnį variklį, sumažinti svorį ir kt.) Nauda iš tiuningo bus pastebima. Su gan stipriai patobulintu automobiliu galėsite išvystyti didesnį greitį arba geresnę akceleraciją. Žinoma, visa tai kainuos pinigus.

Na, o kai jau turėsite lenktynėms paruoštą automobilį, jūs galėsite išbandyti savo jėgas įvairiausiose trasose, tokiose kaip „Laguna Seca“, „French Raceway“ ir kt. Lenktynėse dalyvaus 10 automobilių (išimtis: yra „Nascar“ trasa, kurioje bus 50 oponentų). Visi jie beveik visi bus skirtingi bet bus panašaus galingumo kaip ir jūsų automobilis.

Pati lenktynių bei žaidimo mechanika puiki. Menkiausia klaida ir būsite nusviestas į žemesnę poziciją (žinoma, jei nevažiuojate paskutinis:)). Už kiekvienas laimėtas lenktynes gausite piniginį atlygį, už kurį, kaip ir minėjau, galėsite pirkti automobilius bei geresnes dalis jiems.

Apibendrinant bei žinant JAVA mobilijų telefonų šiandienines galimybes, galiu drąsiai sakyti visiems – Tai vienas iš geriausių lenktynių žaidimų, skirtų mobiliesiems telefonams!