2005-02-15, parašė Drakonų Valdovas (iš Games.lt)

Kaip yra žinoma prieš šešerius metelius bendrovė Electronic Arts padėjo pamatą, kuris leido išsiveržti į priekį kitoms ekonominėms strategijoms. Turbūt jau supratote apie ką kalbu? Taip, ne apie ką kitą, bet apie žaidimą SimCity 3000.

Žaidimas

Ką gi, dabar pradedu rašyti apie žaidimą. Žaidimą pradedate žaisti, pasirinkę vieną iš kelių „opcijų“: New City Terrain; Real City Terrain ar Starter Town.

Manyčiau, reiktų pradėti rašyti apie patį lengviausią kelią, tai – Starter Town opcija. Ten jums duoda galimybę pasirinkti vieną iš devynių pradėtų statyti miesteliūkščių. Taigi pradedate statyti pradėtą miestą… Pirmiausiai jums reikia rūpintis vandentiekiu (sujungti nebaigtus vandens kanalus), elektra, keliais, zonomis. A, juk dar nepasakiau kas tos zonos. Ką gi zonos yra suskirstytos į kelias rūšis: Rezidental, Comercial, Industrial. Dar yra zonos statyti aerouostus, bei laivų uostus, bet tam jums reikia nemažai lėšų. Kagi reikia užbaigti kalbėti apie zonas, pasistengsiu ilgai neužsiplepėti apie tai. Rezidental – gyvenamoji zona (yra trys rūšys arba levels), Comercial – prekybos zona (irgi trys rūšys) ir Industrial – industrinė (taip pat trys rūšys). Bet vien tam, kad jūs sukurtumėte idealų miestą , to tikrai nepakaks. Reikia rūpintis Simsų (taip vadinasi žmonės gyvenantys jūsų mieste) sveikata, išsilavinimu ir, žinoma, stengtis, kad jie būtų laimingi. Tiek apie Starter Town opciją.

Dabar pakalbėkime apie New City Terrain opciją. Joje jūs kuriate savo miestą niekieno netrukdomi. Tiesa, jums reikės pradėti jį nuo nulio, nes ten niekas nebus pastatyta išskyrus medžius, bei vandenį. Tiesa, medžius reikės šalinti, norint plėstis. Šioje opcijoje viskas išlieka, kaip ir aukščiau minėtoje, tik dar viena smulkmena nėra paminėta (tiksliau aš nepaminėjau). Jums reikės imti užsakymus iš visų keturių valstybėlių, kurios yra tarp jūsų miesto. O sandėriai tikrai bus sukti, pvz. jums reikės priimti užsakymą ar norite, kad jūsų mieste būtų kazino ar karinė bazė? Nuo jūsų sprendimo priklausys miesto Simsų gerovė, jei jūs nuspręsite priimti sprendimus nepalankius jiems, jie paprasčiausiai ims ir išvažiuos į kitus miestus, o jei priimsite sprendimus tikrai gerus, jie jus apdovanos. Pvz. mero namu ar geizeriu. Tai kaip jau supratot, ši opcija tinka tik tiems, kurie gerai „įsicinkino“ Starter Town opciją.

Real City Terrain opcija, leidžia statyti miestus tikruose regionuose, pvz. Londone, Tokijuje, Sidnėjuje ar San Franciske, bet tai tik lašas jūroje, palyginus su kitais tikrų miestų matmenimis. Ką gi pasakysiu tik tiek, kad čia viskas taip pat kaip ir Starter Town opcijoj ar New City Terrain…

Grafika ir įgarsinimas

Ką gi, iš pirmo žvilgsnio žaidimas man atrodo be priekaištų, bet kai tik vaizdą priartini iš karto kyla neramumų. Tuojau viską paaiškinsiu. Iš viršaus vaizdas atrodo normaliai: mašinos važinėja, žmonės vaikščioja po parkus ar po šaligatvius, lėktuvai skraido… Bet tame nėra esmės, esmė yra tada, kai priartini vaizdą, tada ir išryškėja visas smagumas. Priartinus vaizdą matosi, kad ne viskas gerai, pvz. mašinos ir kiti (na tebūnie) visi pastatai atrodo kaip iš kokio Cartoon Network ištraukti, nei gyvybės, nei nieko. Tiesiog paprasčiausia animacija ir viskas. Ką gi, prie grafikos neprikibsiu daugiau.

Garsas. Va čia, aš neturiu jokių priekaištų kūrėjams, gal tik keli tokie niuansai yra su žaidimo muzika. Muzika (kai kurios melodijos) yra migdančios, manau, kad tai tikrai nėra gerai, nes muzika neturėtų migdyti. O šiaip viskas, kaip sakoma, normaliai. Visam įgarsinimui, išskyrus muzikai, neturiu priekaištų.

Vertinimas

Pirmas įspūdis: 8.5

Įdomumas: 8.0

Grafika: 8.3

Įgarsinimas: 7.0

Galutinis: 8.0

Parengė Drakonų Valdovas 2005-02-15