Foto Galerija

Pirmuosius rimtojo Semo nuotykius galėjome patirti 2001 metais. Tuomet šis žaidimas sužavėjo daugelį ir suteikė marias valandų, kupinų veiksmo. Buvo sukurta begalės klonuotų žaidimų iš kurių populiariausias yra garsusis „Painkiller“. Dabar, prabėgus ketveriems metams, turime atsinaujinusį Semą, su visais savo trūkumais ir privalumais, tad sveikinu visus atvykusius eilinį kartą gelbėti pasaulio nuo priešų.

O viskas prasidėjo labai paprastai. Semas laimingai gyveno, kol vieną gražią dienelę buvo vėl iškviestas pagalbon gelbėti pasaulį. Juk tai taip paprasta ar ne? Dar paprasčiau yra tai, jog norint sunaikinti blogį, jums teks gauti medalioną. Kaip paaiškėja vėliau, tas medalionas yra suskaldytas į penkias dalis, kurios yra išdalintos penkioms gentims. Kiekviena gentis yra savita ir pakankamai linksmai sukurta, atitinkanti vietovės dvasią. Kaip jau supratote, jums teks surinkti visas dalis ir užsitikrinti ramų rytojų. Medaliono dalies niekas jums lengvai neatiduos. Privalėsite patys skintis kelią ir užsitarnauti genties vado pasitikėjimą. Kai visa tai atliksite, pasieksite tikslą ir nors. Pasitaikys netikėtumų, tačiau juos patirti paliksiu jums. Štai taip, po truputi įsibėgėjant, prasideda didinga rimtojo Semo kelionė pergalės link.

Reikia paminėti, jog mūsų pagrindinis herojus nėra kažkoks eilinis pašlemėkas, kuriam į viską nusispjaut, priešingai – jis tikras vyras. Norite sužinoti, kokie yra tikro vyro bruožai? Visų pirma, jam yra nusispjaut ant atlekiančių kulkų, raketų ar dar bala žino ko, svarbiausia, kad tik būtų darbo. Didžiausia kvailystė yra vilkėti karingus drabužius, skydus ant krūtinės ar šalmus ant galvos. Tinkamiausias apdangalas yra…o taip…balti marškinėliai ir mėlini džinsai. Kai nepažįstamieji danguje jus pakviečia ir ima kalbėti kažką apie Semą, kaip išrinktąjį, svarbu neišsiduoti, kad nesupranti, apie ką kalbama, tiesiog reikia sutikti ir imtis darbo, juk sėdėti nieko neveikiant yra neįdomu ir neatitinka Semo būdo bruožų. Pravartu žinoti, jei niekas nevykdo Semo nurodymų, yra du pasirinkimai: sutikti gražiuoju arba piktuoju, nors tai yra ,praktiškai, tas pats ( juk ir taip aišku, kuo viskas pasibaigia ). Piktieji susilaukia tinkamo atlygio, o gerieji pamaloninami ir apginami. Jei šalia herojaus, pelkėje, skęsta civilis, tiesiog privalu jam padėti ir nesvarbu, kad vėliau teks pačiam prašyti pagalbos, juk mes nesame kokie nenaudeliai, kuriems nerūpi pasaulio ir kitų sutvėrimų ateitis, juolab, kad tie sutvėrimai jums dosniai atsilygina dovanomis ir kartais surengia vakarėlį jūsų garbei, kurio tikras vyras niekada nepraleis ir paragaus vietinių gėrimų ir keptos…gorilos.

Sunku būtų patikėti, jog šiame pasaulyje yra FPS žanro gerbėjas, kuris ne karto negirdėjo, kas dedasi „Serious Sam“ įvykių sūkuryje. Vaizdas naujajame žaidime nepasikeitė, o ir netūrėjo pasikeisti. Dešimtys skraidančių, riedančių, bėgančių monstrų ir vėl norės jus pribaigti. Nesustabdomos armijos tykos pasalose ir lauks, kol ateisite, kad galėtų išlieti visą pyktį. Dirbtinis intelektas čia beveik neegzistuoja, kadangi monstrai tik puola, puola ir dar karta puola. Jus gali išgąsdinti jų gausa, tačiau tik ne daromi manevrai, kurių čia praktiškai nėra. Oponentai tikrai originalūs. Šaudysite į atlekiančius buldogus, driežus, amerikietiško futbolo žaidėjus su sprogstančiais kamuoliais ir t.t. Sugrįš ir senieji kamikadzės, kurie rėkdami, su bombomis ant galvų, taranuos tiesiai į jus rėkdami lyg laukiniai. Lygių pabaigoje jūsų laukia bosai, kurie yra išskirtiniai ir įdomūs. Kiekvienam iš jų tūrėsite surasti būdą nužudyti, nes paprastai šaudant, naudos nebus. Kai juos pribaigsite, gausite išsvajotąją medaliono dalį. Kiekvienas žaidimo lygis yra prisodrintas humoro ir nors jis ne visada būna juokingas, tačiau suteikia žaidimui savotišką, smagią ir žaismingą atmosferą.

Vienas iš man labiausiai patikusių žaidimo ypatumų yra grafika. Ji tikrai labai daili ir energinga. Man jau senokai neteko lakstyti po pievą, grožėtis milžiniškais grybais ir šaudyti raganas ant šluotų. Aplinkos labai ryškios ir originalios. Jums teks pabūti visur, pradedant saulėtoje saloje su gražiais gamtovaizdžiais, palmėmis, skaisčias saule ir baigiant sniegynais, pelkėmis ir ugnikalniais. Labai gražiai atrodo ugnis. Ji skleidžia gražų spindesį, todėl galima pajusti malonumą kaunantis deglais apšviestoje aikštėje. Šiek tiek nuvylė ginklų modeliai. Juk buvo galima juos padaryti truputi dailesnius, artimesnius fantastiniams filmams, o dabartinis variantas kažkoks…keistas. Gerai bent jau tai, kad jais naudotis yra labai patogu ir paprasta. Kūrėjai neapkrovė žaidėjų mąstymu, kada kurį ginklą geriau naudoti. Tiesiog griebiate „shootgun“ ar kitą galingesnį ginklą ir pirmyn į kovą. Na bent jau mano atveju „shootgun“ buvo bene dažniausiai naudojamas šautuvas. Nevisi ginklai yra tokie keisti, pasitaiko ir labai originalių, pavyzdžiui, man labai ptiko papūga, prie kojų prisirišusi bumbą. Įvairias kulkas, raketas ir kitą amuniciją rasite išmėtytą po įvairias vietas, o kartais, nužudžius oponentus gausite papildomų šaudmenų, bet kuriuo atveju, jų trūkumo netūrėtumėte nepajusite. Kartais tūrėsite galimybę šaudyti įlipus į įvairias transporto priemones: skraidančias lėkštes, dinozaurus, mini kosminiu laivus ir t.t. Kai kuriose lygių vietose bus stacionariai išdėstytų ginklų, kuriuos galėsite naudoti gynybiniams tikslams arba sunkiems gyvenimo atvejams. Kad ir kaip ten bebūtų, naikinti monstrus yra tiesiog smagu, o toks ir buvo kūrėjų tikslas.

Žaidimo muzika yra tiesiog super!!! Keikviename lygyje skamba vis kitokia, puikiai priderinta melodija. Prisipažinsiu, jau seniai neteko girdėti tokios linksmos muzikėlės. Kartais ji primena seniai žaistą, tačiau atminty išlikusį žaidimą „Earth worm Jim 3D“. Kartais skamba liudnoka, o kartais linksma, kaimiška muzikėlė, kuri pakelia nuotaika ir priverčia tęsti žaidimą, kai jis atsibosta. Ir priartėja prie ribos, kai norisi jį ištrinti. Veikėjų įgarsinimas nėra pats tobuliausias, tačiau gyventi galima. Pats Semas kalba, kaip senieji Holivudo „blokbusteriu“ herojai. Kitaip tariant, kalbama nedaug, tačiau kai jau prabylama, tai keliais sakiniais pasakoma viskas ir nėra čia ko gilintis. Galbūt to gilumo ir pritrūko Semui iki aukštesnio įvertinimo.

Viską reziumuojant, vertėtu pasakyti, kad „Seriuos Sam 2“ yra kokybiškai atliktas žaidimas, tačiau…monotoniškas. Jis tikrai patiks seniems Semo fanatikams, tačiau visi kiti supras, jog šiuo metu egzistuoja įdomesnių tokio tipo šaudyklių. Pabaigti žaidimą mane privertė jo humoras, grafika ir aišku muzika, bet nieko daugiau. Tačiau gal aš ir perdedu, juk tai senasis Semas, kurio pasiilgę fanai galės dar kartą prisiminti senus laikus ir patirti šį tą naujo. Žaidimo būvimą kietajame diske prailgins ir tinklo batalijos, kurioms šis žaidimas labai tinka. Tad linkiu sėkmės gelbėjant pasaulį ir tegu kulkos niekada nesibaigia.

Rimvydas, Games.lt