…Skrieju gatve savo gražiu, ryškiai geltonu automobiliu. Langai praviri, vėjas nežymiai plaiksto mano plaukus. Mėgiama radijo stotis groja geras dainas, o aš kažką bandau sumaigyti savo telefone. Skambinu savo žmonai, pasisveikinu su ja, šnekuosi apie įvairius darbo reikalus. Pala… Kodėl gatvės tokios keistai tuščios?.. Kas per velnias, juk aš neturiu žmonos ir darbo… Ir vairuoti realybėj nemoku… Ir iš kur tas 50 žmogystų, panašių į zombius išlindo? Pasirodo, šis neegzistuojantis pasaulis yra tik mano monitoriuje…

Kas naujo? O gal nieko naujo?

„Zombie Driver“ – žaidimas, kuris ko gero neįneš nieko tokio, ko nematėte kituose panašios tematikos žaidimuose. Jis tarsi „flash“ žaidimukų ir jau šimtą kartą matytų zombių tematikos projektų mišrainė su perdėtu žiaurumo prieskoniu. Šios mėsmalės istorija jau daug kartų matyta ir tiek pat atsibodusi, kiek verkšlenimai apie pasaulinę krizę. Viename gražiame mieste, sprogsta kažkas panašaus į didelę labaratoriją su pavojingais užkratais. Šie pasklinda ir visi netikėtai virsta zombiais. Laimei, tu ir dar kelios dešimtys žmogelių išsisuka nuo baisiosios infekcijos. Na, kadangi tik tu vienas teturi automobilį visame mieste, tu, galima sakyti, pradedi teikti transporto paslaugas išgyvenusiems, nuveždamas juos į slėptuvę. Ten, visi susiburę nelaimėliai, vienu metu trauks į karinę bazę, kad galėtų dingti iš miesto. Super originalu, ar ne?

Taigi, pervežant žmones tu gauni pinigus, už kuriuos gali tobulinti savo automobilį, pirkdamas įvairius ginklus, patobulinimus ir t.t. Kitaip sakant, savo metalo laužą gali paversti ugnimi besispjaudančiu ir automatais aptaisytu, 250km/h lekiančiu tanku. Ginklai žaidime svarbūs, kadangi jau iš toli gali pražudyti dešimtis tuščiagalvių zombių, o be jų vaidinti Rembo tęsiant žaidimą nepavyksta. Jei tavo mašiną apsupa riaumojantys monstrai, laikas leisti liepsnosvaidžiui kibti į darbą, o jei tokio neturi – oficialiai tampi zombių pietumis. Įvairaus plauko išsigimėliai mėgsta kumščiais arba iš niekur atsiradusiais daiktais tarškinti ratuotą pasididžiavimą, priversdami tave kūkčioti ir nervintis. „Zombie Driver“ vykdant papildomas užduotis galėsi atrakinti naujų automobilių, kurie galbūt bus greitesni, bet sparčiau sumaitojami ir t.t. Taipogi, lakstydamas po miestą atrasi tokių dalykėlių, kaip papildomi pinigai ir automobilio pataisymas.

Žaidime esti ir įvairaus plauko mutantų – keturkojų plėšrūnų, sprogstančių storulių ir raumeningų išsigimėlių, kurie keistai primena „Left 4 Dead“ seriją. Nors itin daug rūšių sumuštingalvių nėra, tačiau jie šiek tiek pagyvina visą reikalą. Keturkojai yra ganėtinai greiti ir pasiveja tavo mašiną, pertrenkti storuliai sprogsta, taip vėl aplamdydami bamperį, o raumeningi idiotai pristabdo tavo lėkimo greiti į juos įsirėžus.

Kodėl tu toks lėtas? Kodėl?

Verta pastebėti, kad žmones reikia išgelbėti per tam tikrą laiką, taigi čia ne „GTA“, kad galėtum žavėtis gatvėmis ir trankyti po ranka pasitaikiusius mutantus, kulkoms skrodžiant jų vidurius. Kartais talžant šimtus zombių savo plieniniu žirgu, per kraujo klaną ir mėsos gabalus nebematysi net kur tu pats, taigi to balagano ten tiek pat per daug, kaip litras kečupo ir 500 gramų maltų pipirų ant mažos picos, o smagumo – tiek pat mažai kaip pusė sumuštinio visai dienai…

Žaidimas neturi ypatingai plataus garso takelio, todėl pasijusi lyg klausydamas Olialia Pupyčių dainą 51-ąjį kartą. Iš tiesų, muzikos šiame zombių naikintuve ne tik, kad nedaug, bet ir ta pati nuteikianti ganėtinai nuobodžiai. Jau maždaug trečiame ar ketvirtame lygyje norisi viską spjauti ir eiti nuo kompiuterio, nes žaidimas yra pakankamai monotoniškas. Nutrenk, suvažinėk, sušaudyk, nuvežk, iš naujo – šitas nuobodybės ratas sukasi visą laiką, todėl turi būti geležinės ištvermės, kad jį baigtum apskritai. „Zombie Driver“ viskas matoma iš 2D perspektyvos. Aplinkos žaidime nykios, tačiau gal visa tai tinka tokiai mėsmalei kaip „Zombie Driver“, kur beveik nereikia galvoti, tiesiog lėkti į zombių epicentrą. Kaip jau anksčiau minėta, žaidimas žiaurus – gausu kraujo ir išvirtusių galūnių nutrenkus zombį, todėl silpnesnių nervų žaidėjai tegul gerai pagalvoja prieš pirkdami žaidimą.

„Zombie Driver“ naudoja atviro kodo „Orcen“ varikliuką. Kad ir kaip keista, net ir turint ganėtinai gerą kompiuterį žaidimas nemažai stringa, todėl kūrėjams reikia duoti per galvą už prastą optimizaciją. Kartais tikrai nervindavo, kai svarbioje vietoje šis zombių genocidas imdavo strigti, ypač kai apsireikšdavo daugiau mutantų arba nuvažiuodavau į daugiau pastatų turinčią vietą ir pnš. Kartais žaidimas mėgsta pasisvaidyti ir klaidomis, pavyzdžiui, trenkiesi į zombį ir nieko neatsitinka ir kitos, daugiau ar mažiau pastebimos detalės.

Valdymas tokio tipo žaidimui kai kada pakankamai geras, kai kada nelabai. „Zombie Driver“ galima pasirinkti su kokiais mygtukais norite lakstyti gatvėmis, su kokiais automatu pyškinti zombių galvas ir pnš. Verta pastebėti, kad kartais nesinori patobulinti mašinos greičio, kadangi ši lekia per daug greitai ir yra per sudėtinga ją suvaldyti mygtukais, todėl neretai trenkiasi ne į išsigimėlį, bet į namą.

Turėti ar neturėti?

„Zombie Driver“ – pilnas niuansų žaidimas. Kartu jis ganėtinai smagus, kartu tiesiog tragiška nuobodybė, kuri verčia netyčia (o gal tyčia?) nuspausti išinstaliavimo mygtuką. Šis žaidimas tiesiog tuščias kaip išformatuotas C: diskas – neturi savyje nieko nuostabaus. „Zombie Driver“ būtų daug įdomesnis, jei būtų daugiau padirbėta su misijomis, garso takeliu ir kitomis daugiau ar mažiau svarbiomis detalėmis, bet… Bet ši mėsmalė to neturi ir niekada neturės, todėl jei tiesiog norisi viską čirškinti be didesnio apmąstymo – šis žaidimas tau. Na, jei tu esi patyręs žaidėjas, kuris ieško gilesnės prasmės žaidimuose – žaisdamas šį žaidimą turbūt gausi širdies smūgį ir tau sprogs galva. Taigi, gerai apgalvokite prieš įsigydami šią zombių kapoklę, juolab, kad dabar yra tikrai geresnių žaidimų šia tema.

„Zombie Driver“ apžvalgai pateikė skaitmeninė žaidimų parduotuvė GamersGate!