Apžvalga iš žurnalo PC Gamer Nr. 2009/02

Autorius: TOKYO

Manau, daugelis žmonių yra matę garsiąją kompiuterinės grafikos animaciją ,,Madagaskaras“. Tik įdomu, ar tiek pat žmonių yra žaidę pagal šį animacinį filmą sukurtą žaidimą? Kad ir kaip ten būtų, sulaukėme naujo filmo ir pagal jį sukurto žaidimo. Liūtas Aleksas, zebras Martis, žirafa Melmanas, begemotė Glorija ir pingvinai sugrįžo, kad pakartotų savo nuotykius.

Vos tik pradėjus šį žaidimą, pirmiausia reikės įveikti mini žaidimų lygį. Jis man pasirodė kaip mokomasis, prieš prasidedant tikriesiems nuotykiams Afrikoje. Tau kaip Glorijai teks pasimokyti greitai plaukioti bei nardyti, kaip Aleksui – garsiai riaumoti ir gąsdinti aplinkinius, o pasirinkęs Martį turėsi kitiems įrodinėti, koks esi greitas ir kaip taikliai moki spardyti futbolo kamuolį.

Viskas iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg ir neblogai. Tad keliaujame toliau. Žaidimo istorija yra tokia pati kaip ir animacinio filmo. Daugelio pamėgti herojai nusprendė, kad jau užteks atostogauti karštojoje Afrikoje ir pats laikas grįžti namo į Niujorką. Taigi, džiunglių gelmėse suradę seną sudužusį lėktuvą, jie nusprendė šį suremontuoti ir juo grįžti namo. Bet, žinoma, veikėjų skrydis nepavyko ir jie liko Afrikoje.

Madagascar 2 linksmybių išties netruks: galėsi pavairuoti karinį visureigį, panardyti jūros gelmėse ar paskraidyti keistai sukonstruota skraidykle. Žaidime galėsi valdyti visus ,,Madagaskaro“ herojus ir rasti būdą jiems grįžti namo į Centrinį Niujorko parką. Bet kelią Tau pastos pikti dėdės brakonieriai, kurie medžioja Afrikos gyvūnus. Todėl teks juos gerai pamokyti, kad daugiau taip nedarytų, o taip pat pasisaugoti pačiam, kad netaptum jų grobiu.

Madagascar grafika, kaip ir galima tikėtis, spalvinga ir graži, aplinkos galbūt ne visai detalios, bet mielos akims. Aišku, neišvysi tokių džiunglių, kaip Crysis, bet čia jų ir nereikia. Juk tai žaidimas pagal animacinį filmą.

Žaidžiant Madagascar nelabai įtraukia. Gal dėl to, kad yra pakankamai lengvas ir jį galima greit įveikti, o galbūt todėl, kad mano amžius jau nebe tas, kokiam skirtas žaidimas.