2005-01-21, parašė Livin’as (iš Games.lt)

Tolimųjų reisų krovivinio automobilio vairuotojas

Iš pat pradžių kiek nesuprantamas žaidimo pavadinimas nuteikė taip, jog čia nieko gero nebus, toks buvo pirmas įspūdis išvydus žaidimo viršelį…

tačiau pervertus kompaktą į kitą pusę ir paskaičius, kas apie jį rašoma, nuomonė pradėjo keistis… taip jau atsitiko, kad vieną laisvą vakarą nusprendžiau išmėginti šį žaidimą. Nuo to viskas ir prasidėjo… pirmąją savaitę praleisdavau prie jo mažiausiai po 3 valandas nė trupučio nepajuntant, jog darytųsi nuobodu. Atvirkščiai, kuo toliau, tuo labiau žaidimas pradėjo patikti.

Tiek veiksmų laisvės suteikimu, tiek galima įsikelti muzika, tiek galimybe pasivažinėti Amerikos keliais, kertant Kanados, JAV, Meksikos sienas. Paskui paaiškėjo ir pavadinimo reikšmė, “pedal to the metal” – “spausk pedalą iki metalo”.

AŠ PRIKLAUSAU BOSUI

Taip, visi, kas tik žaisite, pradėsite nuo “employee mode”, kada privalėsite vykdyti tai, ką jums įsako. Nuvažiuojate į sutartą vietą, pasiimate krovinį, vežate, gaunate pinigus.

Apie jokį mašinos tobulinimą, ar norėjimą važiuoti bent šiek tiek greičiau galite pamiršti …. kol jūs neuždirbote 100,000 ir netapote nepriklausomas…

AŠ PATS SAU BOSAS

Nuo šios vietos viskas darosi įdomiau. Atsirakina dvi užrašų knygutės skiltys: “trucks” ir “planning”. Nuo dabar galėsite važinėti žymiai greičiau(nes galėsite ištobulinti savo automobilį sudedant į jį visus įmanomus “upgrade’us”) ir svarbiausia – važiuosite ten, kur norite. Taip pat šiame mode atsiranda prestižas, kuris gaunamas už atliktą darbą. Yra trys prestižo rūšys: bronze, silver ir gold. Kiekvienam pasiekti turėsite surinkti po 25 prestižo taškus. O įdomiausia tai, kad kuo toliau, tuo mažiau prestižo taškų gaunate. Reiškia žaisime ilgai, ilgai ir įdomiai. Nuo prestižo “spalvos” priklauso leidimas vežti vienokius ar kitokius krovinius.

Pvz., radioaktyvios atliekos ar fejerverkai reikalauja auksinio prestižo, rąstams ar žvyrui vežti nereikia jokio. Užmokestis priklauso nuo to, ką vežate ir nuo to, kur važiuojate. Kuo toliau, tuo daugiau ir atvirkščiai.

O žemėlapis – visa JAV su dalimi Meksikos ir Kanados. Miestai atitinka tą pačią padėtį, tik važiuojant nuo Meksikos iki Kanados laiko tereikia vos gero pusvalandžio, dėl to truputį nepasijunta atstumo ilgumas, kuris tikrovėje yra apie kelis tūkstančius kilometrų. Bet juk nenorėtume nuo vieno miesto iki kito važiuoti kelias valandas… Aptariant kraštovaizdį jis nėra labai skirtingas, tačiau atitinka tikrovę.

Kanadoje matome apsnigtas egles ir ten kartais pasninga. Smagu važiuoti sningant, kai snaigės krenta ant mašinos stiklo ir valytuvai jas nuvalo. Gaila tik, kad nesimato valytuvo paliekančio pusmėnulio formos lanko… o stiklas visiškai irgi neužsineša, tad valytuvai reikalingi tik tam, kad jie būtų…

Centrinėje JAV dalyje plyti dykumos su augalų kupstais ir keliais krūmais, Floridoje klimatas ir augalai subtropiniai, auga palmės, privažiavus krantinę matomos dūžtančios bangos, Kalifornijoje gražiai krinta auksiniai rudens lapai. Retsykiais danguje pasimato oro balionas, lėktuvas, malūnsparnis. O būnant mieste pro šalį pravažiuoja tramvajus. Ir tie geltoni mokykliniai autobusiukai.

Privažiavus arčiau miesto, žemėlapio mastelis pasikeičia ir tada pamatome visas mieste esančias firmų bazes, iš kurių imsime krovinius. Kartais truputį užsigaišta stoviniuojant prie šviesoforų, bet tai irgi dalis žaidimo. O pastebėjau, kad naktį važiuojant per raudoną nieko neatsitinka, nes policija turbūt miega.

Apskritai, policija nėra tokia kandi, kaip kad būdavo žaidžiant kelyje-2, dabar yra baudžiama už nesustojimą kertant sieną, ir kai pamiršti pasverti krovinį privažiavus weigh station. Atrodytų, kad uždirbus daug pinigų, galima į policiją nekreipti dėmesio, bet taip nėra, kiekvienas prasižengimas atima 2 prestižo taškus, kurie buvo taip sunkiai uždirbti. Tai priverčia automatiškai laikytis taisyklių.

Yra du tipai krovinių: su laiku ir be laiko. Aš mėgdavau neįsipareigoti laike ir neskubant krovinį nuvežti ten kur reikia, bet “timed missions” prideda šiek tiek adrenalino ir įdomumo. Laikas žaidime atitinka viena sekundė vieną minutę tikrovėje. Tad vežant krovinį praeina kelios dienos, nors tai tėra tik apie 30 minučių.

Žaidimas yra tikrai rekomenduotinas norintiems patobulinti savo orientacinius įgūdžius, tai tikrai padės važinėjant mašina su laptopu, kuriame matysite žemėlapį ir save. Nes pravažiavus posūkį, apsisukti siaurame kelyje yra labai sunku, o kartais išvis neįmanoma, tad tenka važiuoti aplink. Todėl žaidžiant jūsų dėmesys yra visada prikaustytas prie žemėlapio, dar kartu vairuojate, stebite kelią, kad neatsitrenktumėt į pakeleivį, atsakinėjate į žinutes, kurios paprastai būna apie eismo intensyvumą ir orą.

Junginėjate posūkio signalus, valytuvus, pypsite ir klausotės muzikos:). Kai įgyjate sidabrinį prestižą, tai atsitinka maždaug po 20 reisų, galite žengti toliau.

MANO DARBUOTOJAI

Įgijus sidabrinį prestižą ir susipažinus su keliais, galite pradėti samdyti darbuotojus ir, žinoma, pirkti jiems mašinas, kurias galėsite konfigūruoti kaip norėsite. O ir jie klausys jūsų, važiuos ten, kur liepsite, o jei nesakysite nieko, važiuos ten, kur jiems patiks. Kiekvienas darbuotojas turi skirtingą prestižo lygį, ir nuo to priklauso jo savaitinės algos dydis.

Galite samdyti tik tokius darbuotojus, kurių prestižas už jūsų yra arba mažesnis, arba lygus. Tad norint pasamdyti visus (jų 29), teks nemažai paplušėti. Na o tada galėsite pamiršti “pinigų trūkumą” ir apsivertus kelyje kviestis 911 už 5000 bus vieni juokai.

TECHNINË ŽAIDIMO PUSË

Kaip jau minėjau, muziką galima į šį žaidimą įsikelti, tad jos čia tėra tik vienas neblogas gabalas, pasigirstantis esant meniu. O įsikelti reikia specialiu .ogg formatu ( internete radau nemokamą audio konverterį FreeRip), tad su šia vieta problemų tikrai nėra, nors kita vertus labai jau lengvai kūrėjai išsisuko iš šios padėties, juk tinkančią muziką sukurti irgi yra nelengvas darbas.

Na bet tai, jog žaidimo metu paspaudę “J” pamatome kaip ir “player’į”, kuriame galima rinktis dainas, ir svarbiausia mums patinkančias, yra tikrai gerai. Esmė tik ta, jog jos kartais nelabai tinka, bet čia jau priklauso nuo jūsų kūrybiškumo.

Taip pat žaidime nėra absoliučiai jokių video intarpų, na dėl to jis ir užima labai nedaug vietos. Bet supratus, jok nebus video, pasakysiu atvirai, kiek nusiminiau. Nebuvo net žaidmą pristatančio filmo. O taip norėtųsi išvysti ką nors, kai “pagauna mentai”, kai piliesi benzino, ar kai atveži krovinį…

Grafika žaidime gera, ypač detaliai sukurti krovininiai automobiliai ir jų priekabos. Su šia vieta tikrai pasistengta, tiek pačia grafika, tiek jų įvairove. Žaidimui paleisti užtenka GeForce2 MX, tačiau jei norite geresnės vaizdo kokybės reiktų turėt kažką spartesnio.

PABAIGAI

Ką čia ir besakysi, žaidimas įdomus tikrąja to žodžio prasme. Įdomus tuo, jog beveik niekada nereikės vežioti tokių pačių krovinių, nes jų pasirinkimas tikrai labai didelis, įdomus tuo, kad ilgiau žaidžiant atrasite vis naujų vietų kuriose nebuvote, nes kaip sakiau žemėlapis didžiulis su maždaug 30 realių Amerikos miestų…

Įdomus pats žaidimo procesas, kuomet reikia atsakingai vežti krovinį ir įsijausti į krovininio automobilio vairuotojo gyvenimą ir jo patiriamus įspūdžius ir nesėkmes…

Turbūt su Kelyje-2 šio žaidimo neverta lyginti, nes juk praėjo daug laiko nuo vieno ir kito sukūrimo. Tačiau sprendžiant iš ėjimo gerėjimo linkme pusės, žaidimas yra daug kartų geresnis.

Įdomu kaip klostysis šio žanro plėtra ateityje, nes kaip supratau, jis turi savų gerbėjų ratą, kurie bus pasiruošę pirkti naujai išleistus žaidimus. Gerai, kad dar išleidžiami žaidimai, kuriuose nepropaguojamas smurtas ir neskatinamas žiaurumas. Tik kad daug kam tai nebesvarbu.