Visai neseniai teko dalyvauti vienose krepšinio varžybose ir taip, ne bet kokiose, o Eurolygos rungtynėse. Tąkart žaidė Kauno Žalgiris su Barcelona ir turbūt tikriems krepšinio fanams ne paslaptis kaip tos rungtynės baigėsi. Nors tiesa sakant, trečiojo kėlinio pradžioje kilo labai įdomi intriga – Žalgiris susiėmė ir jau atrodė pasivysime varžovus. Nepakartojamas jausmas – nugara perbėga šiurpuliukai, išpila lengvas prakaitas, minia sirgalių skanduoja visi kaip vienas – didingas jausmas! Tik vienas bet – euforija greitai nuslūgo, žaidimo pabaiga buvo nuvilianti, teko palikti arena liūdesyje… Bet sustok – kaip jaustumeisi jei galutinis rezultatas priklausytų tik nuo tavęs?

Ir štai čia turime puikią opciją tamsiems žiemos vakarams! Galime kiekvieną vakarą žaisti savo nuosavas rungtynes, kuriose viskas priklausys vien tik nuo mūsų profesionalumo ir sugebėjimo valdyti konsolės pultelį. Ir geriausia savybė yra ta, kad kaip tikriems krepšinio fanams nereikės lieti pakaito ankštoje mokyklos salėje – galėsite žaisti tikroje, minias gerbėjų surenkančioje ir skaisčiomis šviesomis nušviestoje NBA arenoje. Būtent tai mums suteiks visai neseniai pasirodęs – NBA Live 09 žaidimas.

Pradėkime viską nuo pradžių. Juk tikriausiai nei vienas nesijaučiame pasirengęs varžytis su tikrais NBA profesionalais net jei mūsų komandoje žaidžia pats Tonis Parkeris. Tik pasileidus žaidimą iš karto atsirasime treniruočių salėje. Ir būti šioje vietoje tikrai malonu. Šį kartą žaidimo kūrėjai tikrai pasistengė ir treniruotis galėsime ne užtamsintoje krepšinio arenoje, o daug labiau realybę atitinkančioje sporto salėje. Tiems kurie jau yra žaidę ankstesnes žaidimo versijas, jau čia galėsite pradėti maivytis – driblinguoti, dėlioti ar lavinti ranką nuo tritaškio linijos. Tuo tarpu naujokai tiesiu taikymu spūdina prie nuošalėje stovinčio trenerio. Prisiartinus prie jo ir spustelėjus vos vieną mygtuką gausime pilną treniruočių komplektą. Su trumpais supažindinimais galėsime tobulinti tiek asmeninį tiek komandinį žaidimą puolime bei gynyboje. Atrakindamas vis naujesnius lygius po truputi pradedi jaustis tikru profesionalu. Žinoma, vienas žmogus juk negali išmanyti visų krepšinio subtilybių, būtent todėl salėje yra keli treneriai su skirtingomis užduotimis. Po, lyg akimirkos prabėgusio, pusvalandžio supranti, treniruočių jau gana – metas į areną daužyti kamuolių bei laužyti lankų!

Pasirinkus paprasčiausia žaidimo paleidimo būdą regis niekas nenustebina, pasirenki komandas, žaidėjus ir pirmyn į areną. Tamsus koridorius, kurio gale nuo fotografų blyksčių spindinčios durys, atsivėrus joms tave sutinka pilna salė žiūrovų ir tai dar ne viskas viduryje salės mums šoka net „tikros“ šokėjos! Vaizdas per didelės įstrižainės televizorių turėtų būti išties įspūdingas. Bet ką aš čia nukrypau juk krepšinio žaisti susirinkome. Jei tai ne pirmasis tavo žaistas NBA, valdymas, sakyčiau, įprastas ir intuityvus. Driblingas, pasai ir žinoma įspūdingas, su pasikabinimu ant lanko, dėjimas į krepšį. Prie šių veiksmų išpildymo tikrai padirbėta, vaizdas akiai tikrai malonesnis, bet revoliucijos nesimato. Na žinoma geresniam transliacijos perteikimui galima pasirinkti kelis aikštelės stebėjimo būdus, tačiau man asmeniškai labiau patinka senas geras žaidimo atvaizdavimas iš šono. Pirmas įspūdis tikrai neblogas, praėjus keliems kėliniams rezultatas mano naudai ir jau regis turėsiu lengvą pergalę. Bet vos tik atsipalaiduoju, pradedu netaikliai mėtyti nuo tritaškio linijos, dirbtinis intelektas mikliai tuo pasinaudoja ir rezultatą išlygina. Žinoma galiausiai susiimu ir po kelių NBA įprastų tyčinių pražangų pergalė mano rankose.

Kalbant apie kitus žaidimo būdus vienas iš smagiausių lietuviams turėtų būti – FIBA World Championship. Kodėl taip manau, ogi todėl, kad komandą galėsite pasirinkti iš vienos iš krepšinio liga užsikrėtusios šalies! Širdį, glosto tai, kad po tokių krepšinio galiūnių kaip Jungtinės Amerikos valstijos, Rusija, Ispanija ketvirtoje vietoje puikuojasi ir Lietuvos trispalvė su visu būriu lietuviškų įžymybių! Aplanko nuostabus pasitenkinimo jausmas kai vieną po kito sutriuškini stipriausias pasaulio komandas.

Nepatinka komandinis žaidimas, nori išlikti individualus? Ne problema! NBA Live 09 galima rinktis „BE A PRO“ rėžimą. Tokiu atveju galėsi iš mėgstamos komandos išsirinkti vieną žaidėją ir daryti su juo karjerą krepšinio pasaulyje. Iš principo šiame žaidimo metode valdai vieną žaidėją, nors iš dalies įtakoji ir kitus bent jau pasuojant kamuolį. Savaime aišku, privalai būti lyderis ir vesti visą komandą pergalės link. Žaidimo metu vertinamos tavo pastangos bei klaidos. Kvaili, neapgalvoti sprendimai pastebimi ir greitai išnaudojami priešininkų komandos.

Dar vienas dalykas kurio būtų neteisingą nepaminėti šioje apžvalgoje tai kūrėjų noras priartinti žaidimą prie realybės. Jų manymu žaidėjų galimybės, asmeninės savybės neturėtų būti bukai užprogramuotos pradiniame žaidimo variante. Todėl žaidime įdiegta moderni sistema skambiu pavadinimu „Dynamic DNA“. Suvedus specialų pateiktą kodą ir užsiregistravus EA sistemoje, kiekvieną dieną galėsi gauti atnaujinimus su žaidėjų bei komandų galimybių pasikeitimais. Įdomus sprendimo būdas pateikti informaciją apie tai kaip žaidėjams sekasi sezono metu.

Kalbant apie bendrą žaidimo įspūdį, reiktų įvertinti tai, kad kiekvieno iš mūsų pomėgiai skirtingi, o tai yra tipiškas sporto žaidimas, todėl vieniems jis gali patikti kitiems nelabai. Bet juk ne veltui vadinamės krepšinio šalimi!? Pasikvieskime draugų padarykime mažą čempionatą ir abejingų tikrai neliks, neįtikėtinas malonumas triuškinti rusus, ispanus ir kitus niekšus pastojančius mums kelią auksiniams apdovanojimams gauti! Taigi būkime patriotai ir žaiskime krepšinį kieme, mokyklos sporto salėje, o dabar ir virtualiame pasaulyje!