Užsieniečiams bandant pasinerti į šiuolaikinę JAV kultūrą kartais atsitinka tokių įdomių kliurkų kaip Call of Juarez: The Cartel. Šį kartą, Baltarusių kūrėjai Weappy bando dar kartą įlipti į policijos žaidimų balą su This Is The Police 2. Ar jiems šį kartą pavyko geriau?

Pirmojo žaidimo protagonistas Jack Boyd nebėra policijos komisaras, siuntinėjantis pareigūnus po Freeburg. Ne, dabar jis tėra nuo įstatymo bėgantis senis, besislėpiantis po Warren Nash vardu ir dar butelio dugne. Bet jo išsirinktas prieglobstis Sharpwood – tai siaubinga Fargo versija. Čia klesti skurdas ir nusikalstamumas, žmonės yra žiaurūs ir lengvai pasikliaujantys visokio plauko kultais. Nelaimei, miesto šerifas buvo kaip tik pakirstas pasaloje, o jį pakeisti turinti Lilly negali susitvarkyti su savo vulgariais ir grubiais pavaldiniais. Laikas Jack vėl stoti prie šturvalo!

Taigi, ką reikia daryti, jei nori valdyti dalį vietinio policijos komisariato? Na, visų pirma, reikia išsirinkti žmones, kurie dirbs tą dieną, tada jiems paskirstyti turimą inventorių. Visi policininkai garantuotai turi tik pistoletus ir peilius, o su kitais įnagiais – striuka. O tada jau telieka žiūrėti į žemėlapį, siuntinėti ekipažus į iškvietimus ir spręsti įvairias mieste kylančias problemas. Kartais nebus nieko – kokiam seniui pasivaideno miško dvasios – ir policininkai grįš į nuovadą pavargę ir sugaišę laiko. O kartais reikės imtis veiksmų vietoje. Tokiuose įvykiuose gauni vieną iš trijų pasirinkimų, kaip išspręsti situaciją. Prie pasirinkimo dar reikės pridėti ir vieną iš pareigūnų. Kartais viskas priklausys nuo to, kokius įgūdžius jie turi. Kartais reikės tikėtis, kad turi ir reikiamų priemonių. Labai sunku apipurkšti plėšiką pipirinėmis dujomis, jei jų nepasiėmei.

Rimtesni nusikaltimai taps bylomis. Kad jas išspręstum, tu priskirsi policininkus apklausti liudininkus ir rinkti įkalčius. Galiausiai žaidėjui reikia sudėlioti iš nuotraukų nusikaltimo eigą ir apkaltinti vieną iš įtariamųjų. Tai yra turbūt vienas iš labiausiai galvosūkį primenančių žaidimo elemento, nes dauguma iškvietimų yra daug trumpesni ir išsprendžiami vietoje.

Kita vertus, egzistuoja ir taktinės kovos. Jos pasirodys nedažnai ir užims tikrai svarbią vietą siužete. Jose gali labai lengvai žūti tavo pareigūnai – ar net civiliai. Taktinėms misijoms reikės rimtai pasiruošti – turėti daiktų papirkti liudininkams, kad atskleistų vietovės planavimą. Surinkti gerą komandą ir išdalinti jai tinkamą ekipiruote. Pasirinkti gerus įgūdžius, kuriuos pareigūnas naudos misijoje. O toliau veiksmas primena kiek intensyvesnes XCOM2 misijas. Pradžioje nusikaltėliai nežino, kad policija atvyko ir tu norėsi kuo ilgiau išsaugoti šį slaptumą. Pareigūnai turi du veiksmo taškus, kuriuos gali išleisti judėjimui, atakoms ir kitiems veiksmams. Turi daug įgūdžių ir įnagių, kurie padės neutralizuoti nusikaltėlius nepakeliant aliarmo ir nieko neužmušant. Nepamiršk, kad nepaisant to, kad esi JAV policininkas, visgi iš tavęs tikimasi, kad nusikaltėlius pagausi gyvus.

Kad tinkamai reaguotum į iškvietimą, reikia į jį nusiųsti tiek pareigūnų, kad jų patirties taškų suma perliptų nustatytą ribą. Todėl kartais neblogai ir siųsti keletą silpnesnių pareigūnų – taip išsaugosi savo stipresnius policininkus rimtesniems reikalams. Be to, iškvietimai duoda patirties taškų, kurie leidžia tavo pavaldiniams keltį įgūdžių lygį. Vadinasi, kai kurie policininkai bus geresni derybininkai, kiti – geresni šauliai ir panašiai. Keliantį įgūdžius atrakinami ir nauji sugebėjimai – tie patys, kur naudojami taktinėse misijose.

Visa tai atrodytų pakankamai paprasta jei ne tai, kad žaidime pagaliai pastoviai lenda į tavo ratus. Vienas pareigūnas gali ryte pranešti, kad negalės dirbti. Kitas pasirodys esantis girtuokliu ar seksistu. Nejolalūs policininkai taktinėse misijose elgiasi kaip nori. Gali paaiškėti, kad misijos yra kiek kitokios, nei planavai. Gali pasirodyti, kad tavo sprendimas, priimtas paprasto iškvietimo metu, kainavo vienam iš tavo branginamų pareigūnų gyvybę. Žodžiu, netikėtumai laukia vos ne kiekvieno žingsnio metu.

Laimei, dienos pabaigoje tu gauni alaus skardinių žiedelių – nuovados valiutos. Už juos gali nusamdyti naujų pareigūnų (kas dieną duodami trys nauji kandidatai), nusipirkti daugiau įnagių ir panašiai. Šalia šios valiutos egzistuoja ir paprasti pinigai. Jie yra naudingi daug oficialiasniems pirkiniams – ar kyšiams. Nereikia pamiršti, kad žaidime visada egzistuoja pilkos ir net juodos zonos – visai kaip pirmojoje dalyje.

Kita vertus, This Is The Police 2 egzistuoja ir labai daug teksto. Nežinia, kaip čia taip atsitiko, bet baltarusiai kūrėjai matyt labai nori būti Quentin Tarantino ar broliais Kohenais. Visi vaizdo intarpai užsitęsia tikrai per ilgai. Nesvarbu, ar jie pilnai animuoti – kiek tai galima su tokiu stilizuotu meno stiliumi – ar pateikiami kaip komiksų kadrai, jie niekada nesibaigia. Dažnai jau supranti ir mintį, ir ką čia stengiasi parodyti, bet scena vis tęsiasi ir tęsiasi. Gerai bent jau tai, kad žaidimo anglų kalba atrodo natūrali, o ir aktoriai buvo samdyti iš anglakalbių šalių.

This Is The Police II yra įdomus žaidimas. Jis supina tikrai įvairių žanrų detales. Jis leidžia pažiūrėti, kaip mūsų kaimynai įsivaizduoja policijos darbą JAV. Tuo pačiu jis pakiša ir pakankamai keistų siužetinių elementų. Kita vertus, pažaidus Condemned, Max Payne ar True Crime: Streets of LA kyla klausimas, ar yra policijos žaidimas be mistikos?