EA Games kūrinys „The battle for Middle-Earth 2“ susilaukė papildymo kuris vadinasi „Lord of the rings:The battle for Middle-Earth-The rise of the Witch-King“. Šis papildymas prideda naują tautą Angmarą, naują vieno žaidėjo kampaniją, bei daugybę kitų patobulinimų. Taigi pradėkime.

Kai Izilduras buvo nužudytas ir Žiedas buvo pamestas Viduržemėje ilgą laiką buvo taika. Tačiau blogis vėl pradėjo kurti armijas, ruošėsi karui. 9 nazgulai prabudo, vienas iš jų tapo galingesnis už kitus ir buvo tituluojamas Raganų karaliumi. Tuomet jis pradėjo regzti puolimo planus į Arnoro karalystę. Buvo siunčiamos galingos armijos naikinti Arnorą, būtent tai žaidime ir atpasakojama. Šiame papildyme turėsite vadauvauti Raganų-karaliaus armijoms.

Pradėkime nuo kampanijos. Kaip visuomet pirmoji misija yra mokomoji ir nėra itin sudėtinga. Raganų-Karalius atvyksta į Angmarą norėdamas suvieniti šalį. Prie jo prisijungia galingiausias viduržemyje trolis Rogash. Jūs privalėsite kautis sniegynuose bei pasatatyti tris tvirtoves. Tai padarę turėsite atlaikyti galingą Angmaro ataka. Kai laimėsite šią misiją prie jusų prisijungs Angmaro kariai.

Sekančioje misijoje jūs įsiveržite į Rudaurą, kur reikės įžgelbėti laukinių žmonių vadą bei galiausiai sunaikinti likusias priešo tvirtoves. Vėliau atakuosite Amon Sulo bokštą ir galutinai jį sugriausite. Po to keliausite į North Dawns bei Barrow-Dawns. Teks ginti ir savo miestą nuo elfų. Galiausiai įsiveržite į Fornostą, didį žmonių miestą. Norint pereiti šią misija, reikia tikrai pagalvoti, nes ji išties sunki. Kampanija iš viso sudaro 8 misijos, kurias galima pereiti per 10 valandų. Žaidžiant aukštesniu sudetingumo lygiu galima užtrukti tikrai ilgiau. Misijos bus įvairios:sunaikinti priešo armija, atsilaikyti nuo atakų nestatant pastatų, atlaikyti puolimą ir t.t.

Perėjus kampanija atrakinamas Epilogas. Kas tai pamatysite patys.

Žaidime atsirado naują tauta Angmaras, o kartu ir naujos magijos.

Magijos taškai gaunami kariaujant už kurios vėliau nusiperkate tam tikrus burtus. Burtų bus įvairiausių:sustiprinti savo karius, išsikviesti karius bei galiausiai galingiausia magija tai didžiulis Vilkas. Štai kokios tos naujosios Angmaro magijos. Už naująją frakciją bus galima žaisti Skirmish, War of the ring bei MultiPlayer režimuose.

Esamos tautos tai pat papildytos naujais kariais o svarbiausia atsidaro Mini herojų būriai. Tai kariai turintis daugiau HP taškų negu paprasti kariai, ir turintis skilų.

Dabar šiek tiek apie War of the ring rėžimą. Čia yra kažkas panašaus į Total war žaidimą. Nusistatote scenarijų, priešus, sajungininkus, visą kitą ir žaidžiate. Prieš jus atsiveria Viduržemio žemelapis kur turėsite grobti neutralias teritorijas, statiti pastatus, kurti armiją. Tai atlikus duodamas ėjimas priešui.

Vos priešiškoms armijoms susidūrus viename regione įsiplieskia mūšis. Galimi tris variantai:Atsitraukti, leisti kompiuteriui nuspresti baigtį, arba žaisti pačiam (tokiu atvėju persikeliama į realaus laiko rėžimą kur ir turėsite statyti miestą bei kariauti).Vieno ėjimo metu jūs galite statyti pastatus, kurti armija, perkelti savo kariuominę į gretimą regioną. Kekviena teritorija turi bonus.

Užkariavus Rohaną jums pridedama +500 Treasure. Tai pat yra ir Extra bonus. Pavyzdžiui jeigu užgrobiate visas Rhun teritorijas jūs galite kurti darbininkus nemokamai visuose šio regiono teritiorijose. BFME2 žaidime TBS režimas nebuvo tobulas, todėl buvo nuspręsta jį papildyti naujovėmis. Atsirado ekonomikos sistema. Ankščiau galėjote kurti armijas bei statyti pastatus TBS režime kiek norite nemokamai, dabar turėsite statyti fermas. Jos jums neš pinigų. Tai įneša realistiškumo šiam režimui. Dar viena naujovė, jog kareiviai sukurti Realaus laiko režime išlieka ir toliau galite nuspręsti ką su jais daryti. Galite juos palikti (tokiu atvėju gali sumažėti resulsų) arba panaikinti.Tai pat nuo šiol jūsų herojus gali žūti. Jeigu aplinkui nėra jūsų arba jūsų sajungininkų teritorijos, tuomet jūsų herojus žuva. Tačiau jį galima prikelti pilyje. Tačiau čia dar ne viskas.

Išvysime ir 14 naujų regionų, kelis naujus scenarijus, bei nuo šiol bus galima kurti ir apgulties mašinas. Dar viena naujovė yra ta jog galima eiti per dvi savo teritorijas. Manau pažaisite patys ir sužinosite ką naujo pasiūlo šis papildymas. 🙂

Dar vienas svarbus dalykas, kurio manau nėra kitose strategijose tai My heros. Jūs galėsite sukurti savo herojų, jo skilus, išvaizda, galia, klasę, lytį…Papildyme išvysime naują trolių klasę, kainos sistema ir dar kelis patobulinimus.

Apie žaidimą. Grafika žaidime išliko tokia pat. Žinoma kai kurie efektai patobulinti. Beje šiame žaidime grafika išties įspudinga ir tam, kad pažaistumete ant geriausių nustatymų reikės išties galingo kompiuterio. Muzika tikrai puiki, bei perkelta iš pačio kino filmo.

Bežaidžiant ji keičiasi, nes tai priklauso nuo veiksmo. Skirmish rėžime nieko naujo, tik papildytas naujais žemėlapiais. Dabar žemėlapių pasirinkimas išties didelis. Tai pat yra ir MultiPlayer režimas kur galėsite žaisti internetu. Atsirado ir nauji herojai.

Žaidime klaidų nepastėbėjau, tačiau jų tikrai yra, nes EA jau baigia kurti naują pataisą. Beje EA Games užsiminė, jog greitai žaidime turėtumeme išvysti ir Arnoro frakciją. Kada tai bus neaišku (jei išviso bus). 🙂 Kagi…Pabaigai norėčiau pasakyti, jog tai nuostabus žaidimas, kuris vertas dėmesio, net nemėgstantiems stretegijų. Šis žaidimas jus tikrai įtrauks į Viduržemį, net jei nesate skaitę knygos, ir manau tikrai ilgai nepaleis. Sakyčiau ateityje sulauksime dar ne vienos šio žaidimo dalies.