Kažkas pasakė, o mes įtikėjome, „lietuvių antroji religija – krepšinis“. Tad griebiam kamuolį ir į aikštelę! Oi, truputi kažkas ne taip, juk kalbame apie internetinį krepšinio menedžiarį „bballzone.net“. Šitame žaidime teks kiek ant atsarginių suolelio pasėdėti.
Prisiregistruojame. Žaidimo kūrėjai mums pasiūlo susigalvoti ne tik komandos pavadinimą, bet ir savo vardu ir pavarde užregistruoti žaidėją. Jis žinoma žais tavo komandoje. Tenka laukti kol patvirtins arba ne tavo registraciją. Gal tai ir atsijoja geriau sukčius, bet ko gero gali atbaidyti ir norinčiuosius pabandyti žaisti. Bent man, patvirtinimo teko laukti kelias valandas.

Galų gale jau galima žaisti, pirmiausia ir geriausia žaidimą pradėti nuo pagalbos skyrelio. Man, jau žaidusiam nemažai menedžiario tipo žaidimų, vis vien kilo nemažai neaiškumų. Daugiausiai jų kilo treniruočių nustatymuose. Ir ne pačia pirmą dieną. Žaidimo varikliukas remdamasis objektyviais (ar daug laiko žaidė praeitose rungtynėse) ir subjektyviais (kad ir nežinomas, mums, žaidėjo potencialas) paskaičiuoja ar tinkama krūvis, na o mes pamatome kelių raidžių kombinacijas. Būtent jų reikšmes pradėjus žaisti ir sunkiausia atsiminti. Iškilus neaiškumui ir nežinant, ar nenorint skaityti viso žinyno, galima pasinaudoti greitąją pagalbą. Jos veikimas paprastas, iškilus neaiškumui ją išsikvieti vieno mygtuko paspaudimu, na o išsiskleidusi „kortelė“ pateikia būtent to lango paaiškinimus, pavyzdžiui kilus neaiškumui skirsnyje Rinka, iškviesta pagalba trumpai paaiškina kada žaidėjai pasirenka klubus, kuriuos žaidėjus galima nusipirkti iš karto.

Pradžioje gauti žaidėjai beveik visi nieko gero, išskyrus vieną, kuris gaunamas kaip klubo žvaigždė, aplink kurią galima formuoti laiminčią komandą. Kiti ne tik kad daug silpnesni, bet bent man, kliuvo nemažai vyresnių nei 30 metų žaidėjų, o jie jau nebesitreniruoja, tad pradžiai, iki kol bus nusipirkti geresni žaidėjai, tenka verstis jais. Pralaimėjimai aišku dideli, todėl tenka kuo skubiau rinktis iš Rinkoje esančių žaidėjų. Pasirinkimas žaidėjų didelis. Galima rasti ko gero visų pasaulio valstybių atstovus, tačiau žaidime daugiausiai klubų iš Lietuvos, tad ir galimų nusipirkti žaidėjų, rinkoje triuškinamai daugiau lietuvių. Konkurencija nemaža, ypač renkantis lietuvius, tad žvalgausi ką kitos šalys pasiūlo. Iš karto galima pastebėti, kad egzotiškos krepšiniui šalys siūlo mažiau ir ne tokio aukšto Vertės koeficiento (žaidime taip nusakomas žaidėjo „lygis“) žaidėjus. Tačiau dėl mažesnės konkurencijos, neretai juos galima gauti pigiau… Tiesa, registruoti rungtynėms galima tik penkis legionierius, tad treniruoti jaunus savo šalies žaidėjus verta, tolimesnėje ateityje jie pravers.
Apie treniruotes trumpai jau užsiminiau, tačiau reiktu paminėti ir dar vieną dalyką, treniruotės padeda žaidėjui susidaryti nuomonę apie klubą, o ta nuomonė bus svarbi, kai žaidėjas spręs ar pratęsti bendradarbiavimą su klubu.

Dabar apie rungtynes. Jos vyksta kas diena po vienerias, tai nėra daug, tačiau pakanka kad būtu veiklos ir skatintu dažniau lankytis žaidime, bei neapleisti savo klubo. Vyksta lygos ir pasaulio lygos varžybos. Varžybas galima stebėti tik tiesiogiai (lygos 18.30, o tarptautinės lygos varžybos 15.45 Lietuvos laiku), varžybos užtrunka iki 2 valandų, priklausomai nuo to ar būna pratęsimas ar ne. Grafika nėra įspūdinga, galima pasirinkti vieną iš dviejų stebėjimo būdų, arba matyti krepšinio aikštelės paveiksliuką, jame rodomus pataikytus/nepataikytus metimus, bei sekti komentatoriaus pranešimus, arba stebėti kaip keičiasi oficiali rungtynių statistika žaidimo protokoluose. Sau patogesniu laiku peržiūrėti varžybų deja negalima, pateikiamas tik rungtynių protokolas bei rungtynių stenograma. Tik jie papasakos kaip klostėsi rungtynės. Statistikai priekaištų nėra, pateikiama visa informacija, tiek mesti/įmesti metimai, tiek klaidos ar perimti kamuoliai. Varžybų varikliukui didelių priekaištų rasti irgi negalima, veikia visi žaidėjų įgūdžiai, plius netikėtumo faktoriai, kaip nesėkminga diena, daug stipresnis tos pozicijos varžovas, nuovargis rungtynėse…

Žaidimą išlaikyti ir tobulinti kainuoja tikrai daug, todėl žaidime suteikiamos papildomos galimybės rėmėjams. Galima pirkti Premium (3 eurai mėnesiui) ir Premium Gold (6 eurai mėnesiui) paketus, naujokams funkcijas galima išbandyti pirmąsias dvi savaites. Taip pat, žaidimo kūrėjai žada tokius paketus dovanoti žaidėjams, aktyviausiai prisidedantiems prie žaidimo populiarinimo ar tobulinimo. Paketai prideda kai kurias žaidimą palengvinančias funkcijas: pasiruošti daugiau taktikų, galima peržiūrėti kokiomis taktikomis naudojantis žaistos ankstesnės varžybos, galime lengviau palyginti būsimus varžovus, bus išjungta puslapyje matoma reklama. Dar suteikiama galimybė išrinkti komandos kapitoną, matyti visų žaidėjų veidus, diskutuoti pokalbių lange su kitais žaidėjais, stebinti rungtynes.
Asmeniškai žaidimas patiko, geras lietuvių kūrinys, menedžiarių žaidėjus turi kuo „užkabinti“. Per gana trumpą žaistą laiką nebuvo jokių trukdžių dėl atnaujinimų, pasibaigus premium demo (naujokams) reklamos langų neatsirado daug, kad trukdytu. Vienintelis didesnis minusas yra „fanų“ rinkimas. Kiekvienas apsilankęs ir apžiūrėjęs kito žaidėjo komandą, prisideda prie jo fanų klubo augimo. Neturint premium vieno iš paketų, tenka lankytis, kad geriau pasiruoštumei prieš būsimą varžovą. Žaidime tai nėra trukdis, bet nupurto pagalvojus, kad tuoj kituose forumuose pasipils aktyvus klubų „pristatinėjimas“.