Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2009/05. Teksto autorius: Matrix

Nors žaidimų pasaulyje galvosūkių žanro žaidimai įvairove bei kiekiu nesiskundžia, tačiau ir čia galima rasti perliukų, kurie pranoksta daugumą ir savoje karalystėje šviečia ryškiausiai. Puzzle Quest: Galactrix yra vienas tokių. Jis pagamintas pagal panašią formulę, kaip ir jo vyresnysis brolis — Puzzle Quest: Challenge of the Warlords. Tačiau veiksmas vyksta nebe fantasy, o mokslinės fantastikos pasaulyje.

Galactrix yra kelių žanrų kratinys. Tai vaidmenų žaidimas, kai ėjimai atliekami apskritoje lentoje iš vienos vietos į kitą perdedant šešiakampius. Rodos, viskas paprasta. Tačiau tuo žaidimas neapsiriboja. Žaidėjas iš karto yra perkeliamas į didžiulį kosminį žemėlapį, kuriame jam teks praklajoti apie 30 valandų, norint sėkmingai įveikti žaidimą. Reikės valdyti naujai iškeptą karį, kuris su sutiktais kelionėje bendražygiais kosminiu erdvėlaiviu klajos po įvairias sistemas ieškodamas nenurodyto piktadario, valdančio klonų armiją. Istorija bei siužetas yra pateikiami kaip komiksuose — paveiksliukais bei tekstu, tačiau visiškai neintriguoja.

Ko jau ko, bet užduočių, kurias reikės atlikti žaidime, kiekis tikrai nepasirodys per mažas. Dauguma jų panašios ir kartojasi, tačiau bendro žaidimo malonumo nemalšina. Užduotis bus galima gauti tam tikrose žvaigždės sistemos kosminėse stotyse vykdant įvairių frakcijų nurodymus. Dažniausiai reikės atrakinti šuolio vartus tarp sistemų, išgauti mineralus iš asteroidų, kovoti su frakcijų erdvėlaiviais ar piratais, klausytis sklindančių paskalų, gaminti kosminius laivus bei ginklus ar net derėtis su prekybininkais dėl palankesnių pirkimo / pardavimo sąlygų.

Visa tai bus atliekama būtent šešiakampių lauke, stumdant juos šešiomis galimomis kryptimis. Kiekvienas toks darbelis turi savas taisykles. Pavyzdžiui, atrakinant šuolio vartus, per tam tikrą nustatytą laiką, nurodytu eiliškumu reikia susprogdinti skirtingų spalvų šešiakampius. Jei nepavyksta, viskas pradedama iš naujo. O štai renkant mineralus — sprogdinti šešiakampius tol, kol nebebus jokių įmanomų variantų. Pasiimamas toks jų kiekis, kokį pavyko išgauti.

Visi šie dalykai yra tarpusavyje susiję ir kone būtini, siekiant toliau tobulėti. Norint gauti pinigų, reikia iš asteroidų išgauti mineralus ir juos parduoti. Tada, surinkus atitinkamą kiekį pinigų, galima juos išleisti parduotuvėje perkant įvairius geresnius ir galingesnius ginklus savam kosminiam laivui ar pačius kosminius laivus. Kuo geresnis laivas, tuo daugiau galima turėti skirtingų ginklų kovoms su kitais erdvėlaiviais ar gabenti didesnį kiekį mineralų.

Atliekant užduotis didėja valdomo herojaus patirtis (maksimalus lygis — 50). Po kiekvieno lygio skiriami 5 taškai keturiems sugebėjimams pagerinti: pilotavimui, šaudymo menui, inžinerijai bei mokslui. Kuo daugiau taškų skiriama atitinkamam sugebėjimui, tuo daugiau galima gauti pradinių atitinkamos spalvos išteklių, kurie yra reikalingi, norint panaudoti ginklus kaunantis su priešais, ar gynybai.

Puzzle Quest: Galactrix žaidimo mechanika yra labai lengva. Grafika paprasta, muzika neįkyri, o pats žaidimas labai įtraukia, kol neapima monotonija. Tad žaisk saikingai.