Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2010/06. Teksto autorius: xan

Pastaraisiais metais išleidžiama tiek smulkių nepriklausomų studijų originalių žaidimų, kad pati originalumo idėja tampa nebe originali. Gal kaip tik dėl to The Odd Gentlemen verčiau plėtoja jau regėtą koncepciją, užuot kažką visiškai naujo kūrę patys?

Kelionės laiku jau nuo neatmenamų laikų kuteno visokio plauko rašytojų, scenaristų fantazijas. Kaip personažas grįžta praeitin ir ten sutinka jaunesnį save, jau matėme ne sykį, bet kas nutiks, jei tuomet abu personažai dar kartą keliaus į praeitį? O tuomet jau trise darsyk?

Apie tai, regis (kelionės laiku — painus reikalas, niekada negali būti tikras), ir pasakoja The Misadventures of P. B. Winterbottom. Pasakoja nebyliojo kino stiliumi su visais tam reikalingais senos kino juostos efektais, pilkais atspalviais bei lentelėmis su veikėjų žodžiais.

Pyragų medžioklė

Ponas Vinterbotomas — niekingas Beikersburgo pyragų vagis. Naktimis jis iškiūtina į karalienės Viktorijos laikų miestą ir stengiasi numalšinti savo nenumaldomą alkį grobdamas gardėsius iš mažo ir didelio. Vieno tokio žygio metu ponas Vinterbotomas nutaria apšvarinti laikrodžio bokšto statybininkus, tačiau sukelia tokių paradoksų, kurie įmanomi tik animacijos pasaulyje. Pasirodo milžiniškas ore plūduriuojantis laikuogių pyragas. Būdamas besotis niekšas skrybėlėtasis Vinterbotomas stengiasi pagriebti ir šį skanėstą, tačiau tai gali, kaip visi žinome, atvesti tik prie vieno — taip pat ore plūduriuojančio portalo į praeitį.

Nuo šios vietos personažas jau gali naudoti savo paties klonus galvosūkiams spręsti. Tikslas vis dar tas pats — pyragai, įskaitant didįjį, absurdiškai ore plūduriuojantį laikuogių kepinį. Tik atsirado daugiau priemonių. Vinterbotomas gali įrašyti kokius nors savo veiksmus ir juos cikliškai darys jo klonas. Ant tokios kopijos galima užšokti, ją galima nusviesti tolyn bakstelint skėčiu, klonas gali nusviesti Tave… Vieni pyragai aktyvūs tik kelias sekundes nulenkus svirtį, kitus reikia surinkti nustatyta tvarka, trečius gali liesti tik klonas… Kai kurie klonai gali sąveikauti tik su kitais klonais, kitų išvis liesti nevalia…

Iš esmės tai tas pats Braid, tik vietoje dėlionės detalių renkami pyragai. Čia, žinoma, vaizdumo dėlei kiek persūdau, bet panašumo tikrai nemažai. Vienaip ar kitaip, anokia čia yda, žaisti vis tiek nepaprastai malonu. Akis glosto neįprastas animacinis nebyliojo kino stilius, o ausis — fleitomis, pianinais ar net klavesinais atliekamos kompozicijos su smagiais gyvais ritmais ir bosinėmis partijomis. Galvosūkiai ne per sunkūs ir nuobodžiauti neleis. Skamba kaip žaidimas Tau?