Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2009/03. Teksto autorius: Xan

Žaidimas itin nevykusiai bando perpasakoti savo pirmtakų istoriją. Labiau remiamasi filmu. Praktiškai, žaidimas vienas egzistuoti nebegali. Per daug epizodų išmesta, eilučių — praleista, veikėjų — užmiršta, idėjų — nepanaudota, minčių — neperteikta, kad kūrinį galėtume suprasti ir pamėgti.

Žanras — bandymas atkartoti kažką panašaus į Prince of Persia minimaliomis pastangomis. Despero moka švaistytis kardu, vaikščioti keistai siaurom atbrailom, kabėti ir šokinėti nuo skersinių, kopinėti ir šokinėti nuo kolonos ant kolonos ar nuo įsiūbuotos virvės ant kitos. Yra net sienomis besiritinėjančių diskinių pjūklų prototipų. O pabaigoje išgirsi rytietišką melodiją. Panašumus dar vardinčiau ir vardinčiau…

Išmėginęs keletą pirmų triukų ėmiau kikenti ir nusišaipiau: to dar betrūko, kad apmokantis balsas praneštų apie galimybę vaikščioti sienom ir atsispirti nuo jų. Ir ką sau manot?.. Galima. Vieninteliai likę žaidimų skirtumai —tie, kad Persijos princas nemoka sklęsti ausimis, o kardu dalinti smėlio monstrus yra daugybę kartų smagiau, nei kamščiatraukiu badyti bites. Tiesiog maigai kairįjį pelės klavišą, kol koks voras užverčia visas aštuonias savo kojas.

Pelės tikslą žymi sūrio kelias. Taip pat už šiuos sūrio gabalėlius galėsi išmokti naujų smūgių, kombinacijų. Na, o pelėsinis sūris kelyje nesimėto — jo teks paieškoti. Sūris — nieko neįprasto, kiek keistesni dalykai dedasi su sagom. Sagos — kitas Despero resursas, taip pat skirtas smūgiams išmokti. O štai jos byra iš bičių, vorų, žiurkių ir kitų nudėtų pelės priešų. Despero sveikatos taškai nieko nereiškia — žaidimo baigtį lems išsekusi narsa (dėl nebijojimo kūrėjai gerokai persūdė, sugadino gerą idėją). Pasipildyti narsos galima šviesos stulpe, kuris veikia identiškai Persijos princo sveikatos padidinimui, — veikėjas pakyla į orą, nušvinta, išsiriečia tarsi patyręs palaimą… Atstatyti sveikatą gali ir Despero — tam skirta sriuba.

Radau tik du sunkumo lygius — lengvą ir normalų. Net kęsdamas šlykštų valdymą klaviatūra ir pele, žaidimą nesunkiai įveiksi kartą prisėdęs, be to gali surinkti beveik visą sūrį (pabaigus lygį, registruojamas skaičius). Įskaitant keistai vienoje vietoje sutelktas kovas su bosais, norėdamas įveikti skyrių, užtruksi vidutiniškai penkiolika minučių. Skyrių — šešiolika. Mirtis žaidime reta, tad, jeigu ne tas neįtikėtinai nenormalus valdymas, žaidimą įveiktum dar greičiau. Jokių valdymo nustatymų nepavyko rasti, o numatytajam įvaldyti reikia išmokti keletą jogos judesių. Norint paspausti „E“ klavišą ir nepaleisti „WASD“ mygtukų, reikalingas dar vienas pirštas tarp didžiojo ir smiliaus. Naudotis „WASD“, laikyti užspaustą kairįjį „Alt“ ir mygtelėti tarpo klavišą ne lengviau nei… Čia „Tvisteris“ pirštais…

Vaizdo intarpų pateikimo būdas įtiko. Rodoma tokia knyga, kurios puslapį atvertus atsistoja figūros. Šios juokingai juda, be to, dar yra piešiamos intarpo metu. Visa kita ne mažiau šlykštu nei valdymas. Aplinkos nykios, laisvę riboja skaidraus stiklo ar plastiko sienos, technologija pasenusi, kameros darbas visai apgailėtinas — teko net aklomis ant siaurų sijų vaikščioti, kai kamera pasiliko už masyvios kolonos. Labiausiai žaidimui trūksta gylio pojūčio — kartais neįmanoma suprasti, į kurią pusę tiksliai reikia šokti. Pragarmėn kritau ne sykį ir vis desperatiškai spaudinėjau „R“, tikėdamasis to paties rezultato kaip Prince of Persia.

Liko neišpeiktas garsas, tuoj pataisysim padėtį. Monotoniški klasikiniai takeliai erzina. Bandymas sukelti įtempto veiksmo pojūtį ryškesniu ritmu bei didesniu jo tempu negelbsti, kai iš tiesų reikia bėgti nuo vijimąsi tik imituojančių blogiukų. Peliūkščio nepertraukiami „oi“, „ojojoi“, „ups“ ar „vau“ tesukelia šypsnį, tarsi tai būtų nevykęs pokštas. Iš visų nuostabių animacinio filmo balsų eilinė ausis žaidime pažins tik Emma Watson britišką akcentą.

Pasiteisinimu, kad žaidimas skirtas vaikams, kūrėjams nederėtų švaistytis — galima rasti ir daug geresnių žaidimų, nors ir su „7+“ reitingu (patartina atkreipti dėmesį, kad žaidimas nebūtų sukurtas pagal knygą ar filmą). Venk šio.