Visai neseniai vykęs didelis Holivudo scenaristų streikas tikriausiai daugeliui lietuvių nebuvo itin aktualus. Tačiau televizijos serialo „Dingę“ mėgėjams jis prilygo milžiniškai katastrofai, kadangi visas naujasis ketvirtasis sezonas buvo atsidūręs didelėje nežinioje. Bet viskas galiausiai baigėsi laimingai ir „Dingę“ serialo žiūrovai jau gali mėgautis naujuoju sezonu. Tačiau kaip žinome, geros naujienos po vieną nevaikšto. Didesni „Dingę“ gerbėjai tikriausiai jau girdėjo ir apie „Ubisoft“ kompanijos ruošiamą to paties pavadinimo žaidimą. Gera naujiena yra tai, kad jis turėtų pasirodyti jau vasario mėnesį ir kol kas nenusimato jokių galimų jo atidėjimų.

Vyrukų „Ubisoft“ kompanijos būstinėje džiaugsmui, didžioji dalis darbo su kūrybine „Dingę“ serialo grupe buvo nuveikta iš anksto ir jokie streikai žaidimui neturėjo didesnės įtakos. Na, o ta proga, jog išleidimas jau netoli, mes nusprendėme supažindinti jus su pagrindiniais žaidimo aspektais. Tokiomis žiniomis sutiko pasidalinti „Dingę“ žaidimo prodiuseris Gadi Pollack, kuris papasakojo apie tris sritis: pagrindinį žaidimo veikėją, „gameplėjaus“ eigą ir kaip pats žaidimas susijungs su serialu.

Pradėkime nuo svarbiausia dalyko – pagrindinio veikėjo. Tad jeigu jūs kartais planavote išsirinkti vieną iš savo mėgstamų herojų ir pakeisti visus įvykius saloje visiškai kita linkme (nes serialo scenaristų fantazija jums pasirodė skurdoka), jums deja teks nusivilti. „Mes sukūrėme visiškai naują Clive Owen personažą“, – sakė Pollack. „Jis protingas, sąmojingas vaikinas, karo žurnalistas“. Tai reiškia, jog jūsų veikėjas bus tipiškas karinis personažas, neminint jau didelės patirties ekstremaliose situacijose, kas leis jam gan greitai išspręsti iškilusias problemas.

Iki šiol girdėdami apie būsimąjį „Dingę“ žaidimą tikriausiai pastebėjote, kad „gameplėjus“ buvo ta sritis, apie kurią kalbėta mažiausiai, o ir įvairių spekuliacijų čia būtą daugiausia. Bet Pollack nusprendė bent šiek tiek apšviesti: „Po pokalbio su serialo kūrėjais mes supratome iš kokių žaidimų atėjo įkvėpimas, kurių vienas tikrai yra „Myst““. Jo teigimu, vienu metu norėjosi pasiūlyti žaidėjams atradimo ir tyrinėjimo džiaugsmą, bet tuo pat metu neatbaidyti jų nuobodžiu „gameplėjumi“. Tad dėka noro įtikti kuo platesniai žmonių grupei, „Lost“ žaidime galėsime išvysti ir daugybę veiksmo elementų. „Mes išrinkome iš serialo tuos momentus, kurie tikėjome bus įdomūs kiekvienam fanui išbandyti, kaip, pavyzdžiui, būti persekiojamam juodojo dūmo. Jūs bėgdami turėsite išvengti bekrintančių medžių ir akmenų, perbėgti mažus tiltelius – ta tikrų tikriausios lenktynės“, – kalbėjo Pollack.

Panašaus stiliaus momentų žaidime bus ir daugiau, bet pervargti žaidžiant juos tikrai neteks. Apskritai, viso žaidimo struktūra yra panašesnė į to paties serialo. Iš viso bus pasiūlyti 7 žaidimo epizodai, kuriuos bendrai įveikti prireiks nuo 10 iki 12 valandų. Kiekvienas tokių epizodų turės neaiškią pabaigą, kurios nuspėti netgi didžiausiems šou fanams kažin ar pavyks, bei savo dramatinius momentus. Štai viename ankstyvųjų epizodų, iškart po lėktuvo sudužimo, Elliot (fiktyvus pagrindinis veikėjas) nusprendžia leistis į džiungles atrasti prarastos informacijos, bet šou herojus Jack staiga jam pastoja kelią ir neleidžia niekur eiti. Ir tik tuomet, kai jūs pražaisite pro vieną iš Elliot‘o atsiminų, jis sužinos informaciją, kurios jam reikia norint pameluoti Jack‘ui ir išeiti į džiungles. Ten jis turės šansų susitikti kitą veikėją Lock‘ą, kuris išmokys jį pasislėpti medžiuose nuo įvairiausių džiunglių pavojų. Vėliau, jam jau teks įveikti pavojus vienoje iš uolų, ieškant prarasto daikto. Galime pastebėti, jog žaidime bus sujungta trys pagrindiniai „gameplėjaus“ elementai: įvairūs pokalbiai su kitais išlikusiais gyvais keleiviais, tyrinėjimai norint sužinoti visas salos paslaptis ir veiksmo elementai.

Gaila, bet didžiosios dalies pagrindinių serialo veikėjų balsų žaidime neišgirsime. Jie paskolino tik savo išvaizdą, bet ne balsą. Tiesa, keleto aktorių balsus visgi išgirsime, bet likusius turėtų įgarsinti visiškai kiti žmonės. Belieka tik tikėtis, kad žaidimui pasirodžius tai tikrai nesumaišys jam, o tyrinėjimo ir veiksmo elementų sujungimas „Lost“ žaidime veiks kuo puikiausiai.

Žaidimas turėtų pasirodyti asmeniniams kompiuteriams, Xbox 360 ir PlayStation 3 konsolėms jau vasario 28 dieną.

GameInformer.com, Games.lt