Jei jums dar niekados neteko žaisti nė vienos „Hitman“ žaidimų dalies, tai lengviausias apibūdinimas būtų sutapatinimas šį žaidimą su dėlione. Bet kai kurie bandys šiam žaidimui dar prikabinti ir „stealth action“ etiketę. Keista, bet šie du palyginimai pilnai dera tarpusavyje ir kuo puikiausiai iliustruoja žaidimą. Jame jūs imatės samdomo žudiko vaidmens ir dažniausiai turite visišką pasirinkimo laisvę kaip įvykdyti savo užsakymą. Jūs turite tik viena užduotį, nesugautas pasiekti savo taikinį, pašalinti jį ir vėl sėkmingai pasprukti (arba baigti misiją). Kaip tai įvykdysite – priklauso tik nuo jūsų talento ir slėpinių „skillo“.

Hitman: Blood Money bus jau ketvirtoji dalis šioje samdomo žudiko nuotykių serijoje ir šįkart ji žada daugiausia pakeitimų ir naujovių nei bet kada anksčiau. Tik neišsigąskite, pakeitimų ne tiek daug, kad į žudiko vaidmenį įsitrauktų Mikė Pūkuotukas. Jums kaip ir anksčiau bus patikėtas agentas kodiniu pavadinimu 47, kuris priešus po vieną galabys panaudodamas įvairiausius ginklus: nuo vielos iki snaiperio. Naujovės kvepės visiškai kitoje sferoje: tai „gameplėjaus“ tobulinimas, vartotojo sąsajos darymas patogesne ir žinoma daug darbo prie judesių. Turint laisvo laiko, į dantys vyrukai iš IO Interactive ima pieštuką ir rašo „geresnę nei kada nors“ istoriją.

Dar vertėtų paminėti grafikos pusę, kurioje irgi išvysime tuziną naujovių. Viena iš jų: grafika, kurios nematėme ankstesnėse dalyse. Į ją įskaičiuota ir puiki atmosfera su dar daugiau detalių ir pats bendras žaidimo įspūdis. Visai aplinkai gėdos nedaro ir pats Agentas 47, kuris per keletą metų ne tik, kad ne suseno, bet ir atjaunėjo. Ypatingai naujame žaidime vertėtų atkreipti dėmesį į pasikeitusios jų judesius, kurie gerokai labiau atitinka tikroviškus. Net ir pats Agento veidas jau susideda iš didesnio kiekio poligonų, kas lemia tikroviškesnį jo žvilgsnį.

Vertėtų paminėti ir tai, kad neseniai gauta žaidimo versija (plačiojoj visuomenei žinoma kaip demo versijos specialiai spaudai) atrodo gerokai gražiau, nei visos anksčiau matytos „Blood Money“ žaidimo versijos. Daugelis jo savybių ir jau minėta grafika yra labiau nupoliruota ir paruošta finalinei versijai. Ir apskritai žaidimas atrodo daug gražiau ir yra labai panašus į tą super kūrinį apie samdomą žudiką, kurio mes visi išsijuosę laukiame. Mūsų gauta demo versija buvo pagaminta jau gan senai, kai iki išleidimo dar buvo likę daug laiko. Tikėkimės, jog per tą laiką IO Interactive sugebėjo iš žaidimo išspausti viską.

Verta būtų paminėti įdomią žaidimo savybę išsaugoti visus jūsų darbus savo atmintyje. Taigi, jei jūs nušovėte 40 žmonių šeštame lygyje, tai galiausiai misijos pabaigoje šis skaičius bus paverstas į tam tikro atitikmens pinigų sumą, kuri bus išskaityta iš bendrai sumokamos sumos. Netgi jei paliksite kūnus ant grindų ir kitaip nepaslėpsite savo įkalčių, gausite atitinkamai mažiau pinigų. Viskas paprasta.

IO Interactive sukūrė du skirtingus būdus kaip įvardinti jūsų veiksmus. Visų pirma jūs galėsite apie savo darbus perskaityti fiktyviuose laikraščiuose. Juk ar nesmagu pakliūti į pirmuosius laikraščių puslapius? Antra, visi jūsų veiksmai bus pateikti gražioje „sąskaitoje“ kiekvienos misijos gale. Vertėtų sugrįžti prie laikraščių, kadangi juos skaityti bus tikrai verta jau vien dėl to, kad ten rasite žinių ir apie jūsų konkurentą, kitą samdomą žudiką, kurio siekis – surasti jus.

Tarp misijų (taip, taip po to kai gausite sąskaita) gautus pinigus turėsite galimybę išleisti ginklų tobulinimui. Kuris tikrai yra naudingas ir ženkliai jausis pačiose misijose. Galėsite tobulinti tokius dalykus kaip apkabos dydis, užtaisymo laikas, snaiperinio taikiklio priartinimo dydis, šūvio tikslumas, šūvio tylumas ir daugybę panašių parametrų. Šių dalykų prireiks visų, todėl bandymas misijose gauti kuo daugiau pinigų bus neišvengiamas.

Dar vienas įdomus ir linksmas dalykas tai ganėtinai išplėstas įvairių kostiumų ir uniformų pasirinkimas, kuriuos jūs galėsite ir netgi privalėsite panaudoti savo kelyje į tikslą. Jums tapti fermeriu? Padaryta. Reikia tapti darbininku? Padaryta. Reikia tapti Prancūzijos saugumo agentu? Padaryta. Milžinišku viščiuku? Padaryta. Palaukit, palaukit viščiuku!? O taiiippp. Vienoje specialioje misijoje Naujajame Orleane jūs turėsite vykti į lunatikų vakarėlį, kur karaliaus galingi kostiumai. Žinoma, rengtis kaip Didysis Paukštis žudikas neprivalėsite, bet tapti vakarėlio dalyviu visgi teks. Įdomus reginys bus, kai jūs užmušite kitą dalyvį su viščiuko kostiumu. Plunksnos pasklis po visą vakarėlį. Kakariekū.

Hitman: Blood Money turėtų pasirodyti jau greitai ir kol kas jis žada būti geriausias serijos žaidimas. Su pilnai ištaisytomis praeities klaidomis, senųjų žaidimų atmosferą, naujovėmis priverčiančiomis judėti į priekį, mūsų laukia nepakartojamas samdomo žudiko vaidmuo. Bet nesitikėkite lengvo žaidimo, tai visų pirma realaus laiko šachmatai, kur iš jūsų reikalaujama greito mąstymo, budrumo, gudrumo ir visų svarbiausia – lakios vaizduotės. Viską turite? Tai be problemų pirmyn. Neturite, pasinaudokite vaizduote ir jūs jau viską turėsite.