Iš žurnalo PC Gamer 2008/01.

Aštunto amžiaus epas tampa ritmišku veiksmo žaidimu. Dėl to, kaip visada, kaltas Holivudas. Šis žaidimas lydi to paties pavadinimo įdomios kompiuterinės animacijos filmą ir neturi jokio papildomo tikslo. Tik bandyti privilioti filmo sužavėtus žaidėjus ir dar kartą sužlugdyti jų viltis kada nors išvysti padorų nuotykių perkėlimą iš didžiojo ekrano į žaidimą.

Šios trečiojo asmens veiksmo senovinės anglosaksų istorijos adaptacijos žaidimu negalima pavadinti. Tau tiesiog duodami nurodymai, kurių nevykdydamas būsi žiauriai nubaustas. Viskas vyksta maždaug taip.

Kelis kartus spausk dešinės rodyklės klavišą ir paimk kardą. Spausk rodykles aukštyn ir žemyn, aukštyn ir žemyn tuo pačiu ritmu, kad vestum armiją reikiama kryptimi. Keliskart spausk dešinėn ir pakelk koloną, dabar spausk kairėn, kad ją sviestum. Spausk aukštyn ir žemyn, aukštyn ir žemyn tuo pačiu ritmu, kad armija išmoktų dainos žodžius. Keliskart spausk dešinėn ir griebk Grendelio koją, tada vėl dešinėn, kad užliptum ant jo nugaros, tada greitai rodyklę aukštyn, kad primuštum jį. Pasakoti žaidimo veiksmą toliau? Turbūt nereikia, ir taip aišku kokia vargana dalia laukia žaidėjų. Visą žaidimą Tau liepia spaudinėti mygtukų sekas, kurios beveik nesusijusios su animacijos scenomis ekrane. Teisingai nepataikius, teks viską kartoti iš naujo, kas dažnai reiškia pradėti visą lygį iš naujo, kur neįmanoma praleisti nė vieno nereikšmingo dialogo.

Vienintelė Tavo užduotis — laiku sureaguoti į komandas, kaip kokiam šuniukui kilstelint leteną, vos šeimininkas ištaria „labas“. Tačiau už nuopelnus niekas nepakasys ausies ir neduos skanėsto — gausi tik dar vieną įsakymą. Tu tampi ne žmogumi, o žaidimo vergu.

Laisvė atimama ne viso žaidimo metu. Tarpuose tarp šių scenų kova vyksta realiu laiku. Tačiau ji sujaukta, neaiški, neįdomi ir varginanti, nes tiesiog tenka kapoti didžiulius priešų kiekius. Kapoji nė nemirksėdamas ir, vėlgi, negalvodamas. O dar atsiranda papildomų „iššūkių“, tarkim, Tave suspardo kone iki mirties, ir reikia atsigauti. Arba komandos draugai visiškai nušluojami paskutinę akimirką, kai baigi kapoti likusius priešus, ir eilinį kartą pasirodo užrašas Game Over. Neįmanoma įsivaizduoti žaidėjų, kurie galėtų ramiai išgyventi tokias kankynes.

Kreivai nusišypsoti privers pirmą kartą pademonstruotas laikinas Beowulfo galios padidėjimas, kuomet herojus pradeda priešus kapoti pusiau. Tačiau tik pirmą kartą. Yra daug blogų žaidimų, tačiau juose būna bent kažkas smagaus ir įdomaus. O čia nieko. Nė vienintelio krislelio įdomumo Beowulf žaidime nėra.

Atrodo žaidimas baisiai, kamera laksto kaip patrakusi, ir kūrėjai absoliučiai nesuvokia, koks turėtų būti smagus žaidimas. Kvailiausia, kad šiai tragedijai įgarsinti buvo pasamdyti filmo herojus garsinę ir išvaizdą „skolinę“ aktoriai. Koks talento ir laiko švaistymas!

Beowulf žaidime yra grafika, garso efektai, mygtukų kombinacijos. Svarbūs žaidimo elementai. Tačiau tai nėra žaidimas. Tai dar viena bergždžia ir begėdiška duobė filmus mėgstantiems žaidėjams, į kurią įkritus laukia nežmoniškos kankynės.