Iš žurnalo PC Klubas 2005/09. Autorius: raw
„Metal Heart: Replicants Rampage“ — rusų kompanijos „Akella“ užsakymu gimęs žaidimas. Kai kas sako, jog tai — „Diablo“ ar „Fallout“ kopija. Galų gale, autoriai net nesigina, kad jiems įtaką darė tokie šedevrai, kaip „Fallout“ ir „Arcanum“. Šedevrai šedevrais, bet jų laikas jau nuklotas dulkėmis ;).
Lantanas Signis (Lanthan Signy) buvo senas kosmoso vilkas. Nepaisant to, kad jis dar neturėjo žilų plaukų, vyras jau kuris laikas vadinosi kosminio laivo kapitonu ir vedė pastarąjį per nesuskaičiuojamą daugybę saulių sistemų, jų planetų, kultūrų, ūkų, šviesmečių… Šįkart jo laive buvo krovinėlis, kuris nefigūravo oficialiame pergabenamų prekių sąraše, tačiau žadėjo nemenką pelną. Dėl to vertėjo rizikuoti.
Deja, įvairūs trukdymai šiek tiek išmušė laivą iš kurso, o įsipareigojimus būtina vykdyti, todėl Signis nukreipė savo erdvėlaivį „Glorija“ per asteroidų debesį. Patyrusi komanda ir laivo automatika turėjo nesunkiai susidoroti su gana standartinėmis kliūtimis, o kelias žadėjo smarkiai sutrumpėti. Taip turėjo būti. Taip būtų buvę, ir kapitonas tikrai nebūtų patyręs daugybės nepamirštamų nuotykių, jei ne nenuspėjamas ir lemtingas atsitiktinumas. Anomalija. Skylė erdvėje. Skylė, siurbianti viską — laivą, asteroidus. Pragaištinga, nenugalima trauka pakeitė kosmoso akmenų skriejimo kryptį bei greitį ir tokiu būdu žymiai sutankinusi jų atakas į laivą, išvarpė galingą „Glorijos“ korpusą. Teliko viena viltis išgyventi — evakuacija. Žmonės puolė prie gelbėjimosi laivelių, tačiau ne visiems pavyko juos pasiekti, ne visiems jais pakilti… Lantanas atsidūrė viename laivelyje su antruoju pilotu, sau artimu žmogumi Čere Šeridan (Cheris Sheridan). Papulti į gelbėjimosi įrenginį dar nereiškia išsigelbėti. Galinga traukos jėga niekur nedingo, ji negailestingai įtraukė vilties išgyventi ieškančius žmones į savo glėbį…
Ta pati galinga jėga mažąjį laivelį su Lantanu ir Čere išmetė kažkur… Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo gyvenama (argi tiek jau daug liko tų negyvenamų pasaulių?) planeta, pavadinta Procionu. Visomis jėgomis porelė stengėsi suvaldyti ir sėkmingai nutupdyti kosminį aparatą, juk išvysti planetą toli gražu nereiškia išsigelbėti… Jiems pavyko. Pavyko, deja, nepataisomai suniokojus laivą. Todėl susirinkę būtinus su savimi turėtus daiktus, astronautai patraukė ieškoti gyvybės. Žinoma, ne tam, kad paplepėtų saulutėje, o tam, kad sulauktų pagalbos, gautų kosminį laivą ir galėtų išsinešdinti iš tos, kaip pasakė Lantanas, „f***ing hole“. Juk jis galėtų kur nors Žemėje tuo metu auginti tuziną vaikų, katę su šunim, o ne trintis tarp netikėlių…
Lantanas ėjo per naująjį pasaulį ir stebėjosi juo. Pakankamai detalus, ryškus, smulkmeniškai sukurtas, tačiau, regis, kaip iš nenaujo kompiuterinio žaidimo. Visas vaizdas atkurtas pagal „DirectX 8.1“ reikalavimus, dvimatis (tiesa, izometrija suteikia trimatiškumo įspūdį), lyg būtų kažkur neseniai matytas. Gal „Kazokuose 2“, kurį prieš paskutinį skrydį išbandė muziejuje? Kapitonui susidarė įspūdis, kad Procione niekas nemėgsta judėti be reikalo. Pastatų gyvybę išduoda tik besiraitantis iš kamino dūmelis, kelios mirksinčios lemputės kas kelintame name, darbininkai, pasirodo, ir dirba tik tam, kad būtų užkalbinti, skorpionas atsiras tik tada, kai išmuš paskirta valanda atakuoti. Beprasmės sumaišties nėra, greičiausiai galinga valdanti ranka viską sustatė į vietas, išspausdama maksimalų pelną iš visko. Lantanas neliko patenkintas ir savo judėjimo laisvės suvaržymu naujajame pasaulyje: po visas žemes jis galėjo judėti laisvai, tačiau tik iki tol, kol šalia neatsiras bet kokio lygio priešas. Tada kažkokio visagalio Prociono valdovo sumanymu jis su drauge gali atlikti tik fiksuotą veiksmų kiekį, kuris labai kruopščiai skaičiuojamas, o šiam pasibaigus, astronautai kaip žiopliai turi stypsoti vietoje ir tyliai kęsti priešo atakas. Lantanas tokiais momentais stengdavosi įsidėmėti viską, ką daro priešas, nes žinojo, jog po to vėl bus jo veiksmų eilė. Štai tada užpuolikas ir atsiims. Už viską. Ir su kaupu.
Visa laimė, Procione buvo ir dorų žmonių (arba bent jau parsiduodančių). Kai kurios užduotys dviem būtų aiškiai per sunkios, todėl kapitonas gali nusamdyti įvairiausio plauko samdinių komandą. Būryje gali būti iki šešių žmonių. Dera išskirti muzikanto vietą grupėje — tai leis klausyti kitokią, gal malonesnę ausiai, muziką, negu tai reikėtų daryti be jo.
Kiekvienas grupės narys (tame tarpe ir Lantanas su Čere) turi įvairių daiktų inventoriuje — nuo vaistinėlių pasigydyti net mūšio metu, iki ginklų, amunicijos ar vien prekybai reikalingų dalykų. Mūšio metu galima pakeisti ginklą, atakos rūšį, atakuojantį asmenį. Žinoma, apmaudu, kai priešo gyvybę regi kaip plonytį raudoną siūlelį, o nebeturi pakankamai taškų eiliniam pribaigiančiam šūviui. O jei dar sąjungininkai toli…
Lantanas žinojo, kad kiekvieno veikėjo žurnalas automatiškai pasipildo ką tik nutikusiais įvykiais, tačiau negalėjo atsistebėti, kodėl jiems visiems pažymėtiems kartu, būriui, kaip vienetui, toks žurnalas nepasiekimas. Norėdamas jį paskaityti, Lantanas turi pasirausti savo žurnale (o tas dalykas juk visiems vienodas!).
Kalbėtis su Prociono žmonėmis Lantanas Signis mėgo pats. Kai kada gal būtų ir naudinga, kad įkištų trigrašį žavioji bendrakeleivė, tačiau šiaip ar taip jo pareigos aukštesnės, ir apskritai, tegu moterys patyli, kai džigitai kalba ;).
Vienu dalyku, kuris nepasikeitė, Lantanas liko patenkintas — jis tebegalėjo tobulėti. Viskas gyvenime turi duoti naudą, iš visko dera pasimokyti. Kapitonas galėjo vystyti tokias savybes kaip: jėga, ištvermė, atsparumas implantams, saugojimasis, intelektas, sėkmė, tikslumas… Pagrindiniai herojaus parametrai: sveikata, energija ir taktonis. Sveikata, suprantama, ką parodo ir nuo ko priklauso. Energija mažėja bėgant ir atsistato einant arba nejudant. O taktonio kiekis apsprendžia implantų naudojimo galimybes. Implantavimo menas Procione išvystytas stulbinančiai, tuo kapitonas galėjo tik pasidžiaugti. Pirmajai implantų klasei priskiriamus dalykėlius veikėjai gali patys prisitaisyti bet kada, tik noro reikia. Antroji klasė sudėtingesnė — teks ieškoti specialių pastatų, veikiančių implantavimo versle. Na, blogiausiu atveju, tokią operaciją gali atlikti ir Lantanas ar Čerė, tik tam jie privalo turėti medicininius instrumentus. O štai trečiosios klasės daikčiukus gali „pritaisyti“ tik kvalifikuoti medikai, kurių ir reiks ieškoti.
Implantų sistemai gyvybiškai svarbus taktonis. Šios medžiagos kapitonas nebuvo regėjęs nė vienoje planetoje, nors išmaišė pusę Visatos. Panašu, kad taktonis iškasamas tik Procione. Dėl jo ir verda arši kova.
Mineralo gavybą, kaip ir visą planetą, valdo Numori Imperija. Planetos rases sudaro: žmonės (pavyzdžiui, paprasti šachtininkai), mutantai (nuo radiacijos šachtose mutavę žmonės), kiborgai (žmonės su dalimi (kartais net žymia) organų pakeistų dirbtiniais implantais) bei nomadai, Prociono čiabuviai. Nomadus Imperija mano išnaikinusi, bet sklando kalbos, kad ši senovinė rasė vis dar egzistuoja ir laukia progos atkeršyti…
Po katastrofos išsigelbėjusi porelė turi savo tikslą, tačiau pakeliui jiems pasipainioja nemažai naujų užduočių. Vienos jų yra „pernešimo“, tai yra, liepia nueiti ten ir ten bei parnešti tą ir tą, kitos kovinės. Kai kurias užduotis kapitonas pripažįsta pagrindinėmis ir supranta, kad neįvykdžius jų, iš planetos išsinešdinti nepavyks, kitų gali ir nevykdyti, tačiau savo ar į būrį priimtų naujokių tobulinimui vis dėlto apsiima atlikti. Geležinės kantrybės Lantanas turi ne visada — kartais tiesiog pasiunta, kai žurnale neranda įrašo, kad dera pranešti apie eilinės užduoties įvykdymą… Be to, keikiasi dažnokai (tokiam tipui kilmingoje aplinkoje už puošnaus stalo būtų ne vieta). Šiaip ar taip ten jis ir nepateko… Ir dar jį užknisa, kai pašnekovas ūmai praranda balsą, ir kapitonas privalo įdėmiai įsispitrėti į kažkur virš galvos atsirandantį tekstą. O skaityti Lantanas taip pat nemėgsta. Vykdant užduotis, kartais tenka pakeliauti nemažai, svarbu mintinai išmokti žemėlapius ir nesinervinti, kai reikia gabenti kartu visą grupę bendražygių.
Kosminių laivų planetoje tikrai yra, tereikia juos surasti…
Gerai pagalvojęs, kapitonas Lantanas Signis tokius nuotykius patartų išbandyti tik tokiems žmonėms, kuriems tinka dvi sąlygos (abi kartu, o ne viena iš jų):
Žmogus turi mėgti „Fallout“ ir „Arcanum“ stiliaus žaidimus.
Žmogus neturi aklai dievinti „Fallout“ ir „Arcanum“ stiliaus žaidimų.
8 Komentarai
joniux
hmm net nebandziau .. 😀
joniux
kazin cia geras zaidas .. ?
:-):-):-)
joniux
gal ka jus manot apie ji .. as tai ka zinau .. gal geras turbut lietuviskas .. 😀
joniux
nu nezinau .. 😀
ernestele
be rysio…
mantoonis
Jei itaka Arcanum ir Diablo, tai mano manymu geras rpg geimas …
DJ.Dominykas
Tokio dar negirdejes. turbut nuobodus:|
DJ.Dominykas
kokiu zinot internetiniu zaidimu svetainiu be lineage2 ar runescape?:)