Įvertinti ką mums bandys siūlyti naujasis „Turok“ žaidimas galime vien pažvelgę į jo leidėją. Filmais besidomintys žaidėjai arba tiesiog daugiau jų žiūrintys manau tikrai bus girdėję „Touchstone“ kino kompaniją, priklausiančią „Disney“ imperijai. Todėl nenustebkite, jeigu pradėjus žaisti pasijusite lyg filme, juk pats „Turok“ yra paremtas tikrų tikriausiu filmo scenarijumi. Serijoms mėgėjams galime priminti, kad tai bus pirmasis žaidimas po beveik 6 metų pertraukos ir šįkart pagrindinė istorija jau koncentruosis ne apie keliavimą laiku. Dabar mums teks išgyventi kosminio laivo sudužimą nepažįstamoje ateivių planetoje, pilnoje didžiulių išalkusių dinozaurų. O dar pridėkime daugybę veiksmo, pažįstamų istorijos vingių. Argi neprimena naujausio didelio biudžeto Holivudo filmo?
Savo nuotykius dinozaurų pasaulyje pradėsite žaisdami už indėnų palikuonį Joseph Turok, kuris priklauso vienai grupei medžiojančiai slaptą karinę gaują, kurios nariu anksčiau jis buvo pats. Kaip įprast tokio stiliaus žaidimuose, siužetas pasakoja apie neitin gerus jūsų ir būrio santykius, o vienu metu vienas iš jų netgi apkaltina Turok‘ą dėl jo brolio mirties. Jūs aišku esate nekaltas ir panašiai ir t.t. Matę bent vieną veiksmo filmą šį „santykių šabloną“ atpažins be problemų. Apskritai, žaidžiant „Turok“ dažnai prireikia nustebti ir garsiai sušukti: šitą jau esu matęs. Ypatingai daug pažįstamų momentų galime sutikti iš filmų „Jurassic Park“ ir The Dirty Dozen“. Taip pat visas žaidimo vizualinis apipavidalinimas labai jau panašus į „Gears of War“.
Tačiau nepaisant minėtojo panašumo į kitus žaidimus, „Turok“ turi ir vieną didelį kozirį – tai kovos su dinozaurais. O žaidime jų išties daug. Šalia šių roplių, dar turėsime galimybę sutikti gigantiškų skorpionų, musių ar driežų. Bežaisdami sužinosite, jog planeta buvo paversta į didelė laboratoriją, kurioje visi evoliucijos procesai buvo gerokai pagreitinti. Būtent šio eksperimento pasėkmės ir bandys mus suvalgyti. Tiesa, žaidimas neatskleidžia kas gi yra atsakingas už tokį „projektą“. Ši istorijos dalis kūrėjų tikriausiai buvo palikta galimiems tęsiniams. Bet liūdėti dėl to tikrai nebus kada. „Turok“ visiems dinozaurų mėgėjams siūlo milžinišką jų pasirinkimą ir galimybę su kiekvienu susikauti. Prieš mus stos visų rūšių atstovai: nuo mažųjų plėšrūnų ar didžiųjų žolėdžių iki žymiojo tiranozauro Rekso.
Šių mieliųjų gamtos padarėlių žudymui gausite visą įprastą ginkluotės kompleksą: impulsinius šautuvus, šratinius šautuvus, raketsvaidį ir dar daug ką. Tiesa, vienu metu galėsite turite tik du ginklus, bet dėl to pernelyg jaudintis nereikia, nes geriausias jūsų draugas kovoje su didžiaisiais plėšrūnais – paprastas peilis. Ne, Joseph‘as Turok‘as ne Chucko Norriso sūnėnas, bet dinozaurų papjovimo triukų jis moka tikrai gerų. Bežaisdami pamatysite, jog „Turok“ turi daugybę kinematografinių intarpų, po kurių mes turime galimybę paspaudyti mygtukus ir galiausiai viską atlikus išvysti kaip mūsų didvyris užšoka ant dinozauro ir perpjauna jam gerklę.
Tokie ir keli momentai žaidime išties yra labai įdomūs ir verti dėmesio. Didelį įspūdį taipogi palieka ir pirmasis susidūrimas su dinozaurais aukštoje žolėje. Pamatyti juos yra praktiškai neįmanoma, kol jie neužlipa tiesiai jums ant galvų tikrąją to žodžio prasme. O tuomet jau būna per vėlu. Tokio pobūdžio epizodai iš tiesų praskaidrina nuotaiką, tačiau ją lengvai bet kada gali sugadinti įvairios kūrėjų klaidos ir nevykę bandymai. Štai didžioji dalis oponentų žmonių yra labai paprasti (visomis prasmėmis) ir sutikęs juos imi nejučia ilgėtis kovų su dinozaurais. Kita problema – iš anksto surežisuoti mūšiai. Įsivaizduokite būrį didelių skorpionų ir mažų dinozaurų puolanti jus iš vienols krypties. Jūs juos įveikiate ir staiga iš priešingos puola toks pats būris. Ir taip toliau, ir taip toliau. Ir štai galiausiai įveikę beveik didžiąją dalį tokių būrių skaičių, nesugebate įveikti paskutiniojo ir pusvalandžio darbas nuplaukia vien dėl normalaus „checkpointų“ nebuvimo. Tokia sistema silpnesnių nervų žaidėjus greitai gali atpratinti nuo „Turok“.
Jeigu nemėgstate, kuomet įvairūs istorijos momentai yra atskleidžiami apžvalgoje, tuomet siūlytume pusę šios pastraipos praleisti. Tiesa, visa žaidimo istorija telpa į vieną sakinį, tad bežaisdami ne kažin ką sužinosite. Viskas vyksta taip: erdvėlaivis sudužta planetoje, einate ieškoti likusiųjų gyvų, randate radiją, keliaujate ieškoti kito erdvėlaivio, išskrendate iš planetos. Tarpuose – kovos su dinozaurais. Pabaiga. Ieškantiems intriguojančios istorijos – „Turok“ ne vieta. Apdovanotas tokia siužetine linija, žaidimas netenka galimybės patyrinėti įvairesnius „gameplėjaus“ aspektus, pasiūlyti kažką įdomesnio negu tik džiungles ir dinozaurus (tai aišku yra jėga, bet per visą žaidimą spėja įgristi).
Kalbant apie grafinę žaidimo pusę, verta paminėti, jog žaidimas buvo kuriamas naudojant „Unreal“ varikliuką ir tai jau yra rimtas ženklas. Tiesa, žaidimui gan toli iki kitų pastaruoju metu pasirodžiusių aukšto lygio žaidimų, naudojančiu tą patį varikliuką. Žaidžiant galima pastebėti, jog pats vaizdas vietomis yra gan blankokas, taipogi galima rasti problemų su tekstūromis. Tačiau galima pagirti animacijas ir palyginti „PS3“, bei „Xbox 360“ versijas. Šioje vietoje neženklų pranašumą turi „PS3“ versija, kuri vietomis atrodo geriau, bei veikia greičiau.
Pereiti vieno žaidėjo režimą jums prireiks maždaug 10 valandų. Galima pastebėti, jog tai šiek tiek daugiau negu trunka įprastinė šaudyklė. Tiesa, tas papildomas valandas tikriausiai ir sudaro bandymai įveikti minėtasias „priešų bangas“ vėl ir vėl. Pasibaigus joms, mes dar turime galimybę savo jėgas išmėginti tinkliniame režime. Jame mūsų lauks jau įprasti režimai: nuo „team deathmatch“ iki „capture the flag“. Tik skirtingai nuo daugybės kitų žaidimų, čia mes galime išbandyti ir papildomą įdomumo elementą – tai dinozaurai. Tiesa, už juos žaisti nėra įmanoma, bet galima juos išleisti vidury mūšio. Dinozaurai puls bet kurį žaidėją, nepaisant jo priklausymo kuriai nors grupei. Tad, pavyzdžiui, džiaugsmas tik ką nugalėjus ilgai nuo jūsų bėgusį priešininką gai apkarsti, kai iš šalia esančių krūmų išlys koks plėšrūnas.
Na, o pabaigai galime visiems dinozaurų mėgėjams galime pasakyti – tai žaidimas jums, nes pašaudyti šių senai išnykusių gyvūnų mes tikrai turimą galimybę. Tik štai jeigu bandysite ieškoti ne dinozaurų, o gero žaidimo – „Turok“ nevertas jūsų dėmesio. Apskritai, jį galėtume vertinti kaip vidutinį produktą, arba kaip eilinį Holivudo „blockbusterį“ – pažiūrėjai, patiko, pamiršai. Nieko asmeniško, nieko sukrečiančio, tik linksma pramoga.
1 Komentaras
persis
tikra tiesa,jau isbandzius demo matesi kad zaidimas paprastas ir neypatingas.:)