Apžvalga iš žurnalo PC Gamer Nr. 2008/12

Autorius: DIGITY

Jau pats visiškai naujo žaidimo, tik senomis serijomis gyvuojančiame lenktynių žanre, pasirodymas yra sveikintinas dalykas. Pure pirmasis žaidimas (labai norėtųsi, kad jų būtų daugiau) yra vienos įspūdingiausių bekelės lenktynių.

Jei jau seniai svajojai pasidrabstyti purvais, atlikinėti įvarius triukus ir apie nieką negalvoti, šis žaidimas gali padėti tau išpildyti savo svajones. Bet kuo Pure toks patrauklus? Apie tai ir papasakosiu.

Pirmą gerą įspūdį daro žaidimo išvaizda. Grafika verčia iš koto, ją nejučiomis norisi lyginti su Colin McRae DIRT žaidimu. Šešėliai, ryškios ir sodrios tekstūros yra viskas, ko reikia, norint puikiai įsijausti į žaidimo atmosferą. O ji tikrai puiki, nes zonų, kuriose galima rungtis, yra nemažai ir įvairių. Žinoma, tai bekelė, daug kalniukų ir įspūdingų kraštovaizdžių. Į juos tikriausiai nepavyks pasidairyti, nebent išblėso aistra rungtis. Tiesa, mane ji dar dabar kaitina.

Turiu perspėti, kad, prieš neriant į įvykių sūkurį, reikės įveikti šiokį tokį išbandymą. Jis nėra sunkus, tačiau pirmąsyk prie žaidimo prisėdęs žmogus gali jo iš pirmo karto ir neįveikti. Aš ir pats kurį laiką kankinausi. Bet tai nėra tokia jau ir didelė kankynė, kai pamatai, dėl ko teko šiek tiek pasistengti.

Įveikęs išbandymą, patenki į ATV profesionalų lygą. Tai jau nebus lyg pasivaikščiojimas parke. Nori kuo greičiau pradėti, bet nežinai nuo ko? Pirmiausia turėsi susikonstruoti savo ATV (angl. all–terain vehicle — „keturratis“). Galima rinktis iš įvairiausių dalių iš gamintojų, tačiau pačioje pradžioje tėra tik keli kiekvienos dalies variantai. Tiesa, kai kurių dalių, pavyzdžiui, padangų, pasirinkimas bus kiek didesnis.

Norėdamas gauti naujų dalių, turėsi dalyvauti renginiuose. Iš viso jų yra 10, kiekviename — bent po ketverias rungtynes. Tai gali būti paprasčiausios lenktynės, sprintas ir kiti režimai. Lenktynės kaip lenktynės — tiesiog turi aplenkti visus priešininkus ir atvažiuoti pirmas. Viskas būtų paprasta, bet jei nori kuo geriau pasirodyti, gali atlikti daugybę triukų. Jų yra trys kartegorijos: paprasti, pažangesni ir profesionalūs. Paprasti triukai galimi jau pačioje pradžioje, dėl pažangesnių teks šiek tiek pasistengti, o profesionalūs triukai prieinami tik patiems kiečiausiems.

Kaipgi naujas žaidimas be įspūdingos grafikos ir garso? Pure geriausia savybė — grafika. Kaip ir minėjau, ją nejučiomis ėmiau lyginti su Colin McRae DIRT žaidimu. Pastarojo grafika išties įspūdinga, o Pure jam niekuo nenusileidžia. Įvairūs šešėliai, sodrios ir švelnios tekstūros, dulkių ir purvo debesys tiesiog užgniaužia kvapą. O išlindus iš už kokio kalniuko ir plykstelėjus saulei, norisi tuoj pat užsidengti akis. Iš tiesų, tai perteikta taip įspūdingai, kaip turbūt dar niekad nebuvo.

Lygiai toks pat šaunus yra ir garso takelis. Šiek tiek pop ritmo, šiek tiek rimtesnio punk roko iš tiesų pagyvina žaidimą ir suteikia nemažai azarto. Tiesa, kol žaidžiau, neišgirdau itin daug skirtingų dainų, nors jos man ir patiko. Bet kūrėjam galima tai atleisti, nes prie viso kito padirbėta kone tobulai. Beje, dėl valdymo, tai iš pat pradžių jis šiek tiek komplikuotas, tačiau, viską nusistačius pagal savo poreikius, tampa išties paprastas ir nereiklus, taigi pirštų laužyti nereikės.

Pure — turbūt geriausias šiuo metu išleistas lenktynių žaidimas. Jei jau seniai norėjai be rūpesčių pasidrabstyti purvais ir pasigrožėti kraštovaizdžiu, griebk Pure. Galiu garantuoti, kad nepasigailėsi.