Tony Hawk žaidimų serija jau senokai žinoma tarp kompiuterinių žaidimų gerbėjų. Ne tik todėl, kad žaidimas gana smagus, bet ir todėl, kad šios serijos atstovus galima rasti skirtingose platformuose. Mobilūs telefonai, žinoma, nėra išimtis. Po 2006-ais pasirodžiusios konsolėms skirtos „Tony Hawk‘s Project 8“ versijos netrukus pasiekė ir versija skirta mobiliems telefonams.

Viso žaidimo metu jūs valdysite Tony Hawk‘ą (jei tiksliau – jo riedlentę). Riedlentės valdymas kiek kitoks nei daugumos panašių žaidimų. Valdymas kažkiek panašus į kompiuterinio žaidimo – Guitar Hero valdymą. Tik čia vietoj rutuliukų, ant kurių jums reikia laiku paspausti, yra rodyklės. Jos viso žaidimo metu slankioja ekrano apačioje. Pačiuose pimuosiuose lygiuose rodyklės judės labai lėtai, bet vėliau greitis didės. Tiesa, žmogui, kuris niekada nieko panašaus nežaidė, gal ir pirmieji lygiai pasirodys ne tokie jau lengvi.

Daugiausia teks spaudinėti rodykles atitinkančius mygtukus. Jeigu jų laiku nepaspausite – neteksite taškų, be kurių jūs niekaip neatrakinsite kitų lygių. Kuo tiksliau paspausite rodyklę atitinkantį mygtuką, tuo daugiau gausite taškų. Žaidime taip pat teks čiuožti ant įvairių turėklų. Jei norėsite nenukristi nuo jų jums reikės palaikyti pusiausvyrą. Kuo geresnę pusiausvyrą išlaikysite, tuo daugiau gausite taškų.

Žaidime rasime dvyliką lygių. Visi jie suskirstyti po keturis į tam tikras grupes. Kiekviena lygių grupė turi skirtingą lygių dizainą ir skirtingą sunkumą. Žaidime naudojama 2D stiliaus grafika. Vaizdas matomas iš kairės veikėjo pusės. Grafinis apipavidalinimas nors ir labai spalvingas, tačiau gan gerai suderintas. Daugiausia jis susideda iš grafiti stiliaus piešinių, matomų žaidimo fone. Kitavertus toks grafinis žaidimo apipavidalinimas – tai visiška priešingybė šio žaidimo bendravardžiams iš daugumos kitų platformų, kuriose šokinėja trimatis Tony Hawk’as su savo riedlente šokinėja per trimačias kliūtis ir daro triukus. Tai įvertinus, atrodo, kad žvelgtum į du visiškai skirtingus žaidimus, kurių ir pavadinimai turėtų skirtis…

Nepaisant, kad žaidimas buvo sukurtas 2006 metais, dabar, rašant šią apžvalgą – 2009, atrodo, kad kuo puikiausiai žaidimas išnaudoja šiuolaikinių telefonų funkcijas.

Viso žaidimo metu žaidėjus lydi muzika. Deja, bet ji tikrai ne stiprioji šio žaidimo dalis – pastovus jos grojimas tiesiog trukdo susikaupti, kad būtų pasiekti geresni rezultatai – ji tik trugdo „skeitinti“. Todėl ji labai būna išjungiama.

„Tony Hawk‘s Project 8“ turi vieną retą funkciją, kurią dažnai galima rasti kompiuteriniuose žaidimuose – playback funkcija. Ji leidžia žaidėjams peržiūrėti savo važiavimą. Turėtų praversti tiems, kurie nori kuo greičiau tapti šio riedlenčių žaidimo guru. Tuo labiau, kad kiekviename lygyje jums teks varžytis su dar kitais penkiais varžovais, todėl kiekviena nors ir menka klaida gali labai skaudžiai atsieiti.

Nepaisant smulkių minusų, galima drąsiai teigti, kad „Tony Hawk‘s Project 8“ yra vienas geriausių riedlenčių žaidimų mobiliesiems telefonams. Jei bent kažkiek domina riedlentės, greičiausiai Jūs turėtųmėte būti žaidę ir šį žaidimą!