Yra žaidimų, kuriuos pažaidę arba perėję galėtumėm dienų dienas kalbėtis ir dalintis įspūdžiais ar nuotykiais. Buvo laikai kai gyrdavomės kieno mašina gražesnė, kuri greičiau važiuoja ar lengviau vairuojasi. Bet kalbant apie „Need For Speed: World Online“ negalėčiau pasakyti nieko įspūdingo, kai prie atrodo naujai sukurto MMO žaidimo prisėdęs keistai pasijauti ir pagalvoji – nejaugi aš tai kažkur mačiau?! Ooooo taip…

Atgal į praeitį

Šį kart mum nereikės jokios laiko mašinos, nes priešais save turim „EA“ bandymą padaryti kažką gero, kam turbūt visiškai buvo pagailėta laiko, noro ir svarbiausia pinigų. Krize ? Gerai, netempsiu gumos ir teisiai šviesiai. „NFS: World Online“ gal ir sugebės sužavėti užkietėjusį faną, bet manes tai ne, kai žaidimo pasaulis yra sudarytas iš senesnių „Need For Speed“ žaidimo serijų. Tokia laimė pasitaikė tik dviem : „Carbon“ ir „Most Wanted“. Tie kurie ilgai žaidė šitus žaidimus tikrai manau ras savo mėgstamiausias pasivažinėjimų trasas. Na, gal iš dalies ir gerai, nereikės iš naujo mokintis žaidimo (ironija), tik prisiminti senus gerus laikus.

Pirmyn į pergalę!

Kelias link pergalės gana paprastas. Visko ko tau reikia tai užregistruoti „EA“ praskyrą, parsisiųsti paleidėją, jį įrašyti, palaukti kol atnaujins, tada prisijungti, susikurti savo vairuotoją (dėja, atskiro žmogaus kurti negalėsim) ir pasirinkti vieną iš 6 mašinų. Kai žaidimą žais tikrai daug žmonių, toks mašinų pasirinkimas tikrai labai menkas. Na, bet važiuojam toliau. Galiausiai prisijungus į žaidimo pasaulį mes gausime keletą pastabų apie žaidimą ir iškart galėsim pradėt lenktyniauti kur kas įdomesnėse lenktynėse su gyvais žmonėm. Kompiuteriu valdoma bus tik policija.

Važiuok pirmas – tapk paskutiniu

Turbūt kai kurie pagalvojo “kaip įmanoma aplenkti pusę trasos įsiveržusį priešą?”. Gerai, kad „EA“ sukurė šiokią tokią sistemą nukenksminti priešininkus ir turėt didesnę galimybę atvažiuot pirmam.

„POWERUP“ – tai konsolė su tam tikrais sugebėjimais, pavyzdžiui visiems puikiai žinomu „NITRO“ arba keleta naujovių kaip „JUGGERNOUT“ – aktyvavus šitą sugebėjimą mūsų mašinos priekį atsiras gelsvas skydas kuris nublokš visas mašinas į šoną beveik nenukrypus nuo trasos arba „TRAFFIC MAGNET“ – tai vienas iš populiariausių sugebėjimų priversiantis visas civilių mašinas trenktis į varžovą esantį pirmoje vietoje, kad sutrugdytų lyderiauti. Ties šita vieta prasideda nervų tampymas, nes kartais užsirauni ant tokių “piktų” priešų, kurie per vienas lenktynes „traffic magnet“ ant tavęs panaudoja 4 ar daugiau kartų. Aišku, būna atvėjų kai važiuoji antroje vietoje ir panaudojęs šitą sugebėjimą netoli fininišo priverti konkurentą atsitrenkti taip visiškai atimdamas iš jo galimybę laimėti. Antruoju variantu skamba neblogai, bet turiu nuvilti, nes visi šiti „POWERUP“ sugebėjimai yra ribojamo kiekio. Vienintelis būdas jų pasipildyti yra lenktyniauti ir pasiektus finišą pasirinkti vieną iš 5 kortelių, kuri tau gali duoti reputacijos taškų, pinigų, kokių nors sugebėjimų arba kitas būdas yra pirkti už žaidimo taškus.

Nesitikėk nieko naujo

Žaidimo tikslas – lenktyniauti ir keltis lygį. Kiekvienos lenktynės tau duos pinigų ir reputacijos taškų, kurie reikalingi keliant lygį, o naujai pakeltas lygis tau galbūt atsidengs naują trasą ir duos po vieną „DRIVER SKILL“ tašką. Juos galėsi išleisti vienai iš 3 kategorijų: „Race“ – gebėjimai pagerinti lenktyniavimo įpatumus, „Purshuit“ – gebėjimai lengviau pabėgti nuo policijos ir „Explore“ – pinigų/reputacijos kiekio padidinimas, policijos matymas radare ir t.t. Reikia dar paminėti, kad pasiekę tam tikrus reikalaujamus lygius atsidengsim naujus lipdukus, geresnį mašinos galios atnaujinimų paketą, naujus mašinų lygius „TIER“ 2 ir „TIER“ 3 ar naujas žemėlapio teritorijas.

Kas nuvylė, tai žaidimo tikslų monotoniškumas. Iki mano pasiekto 9 lygio tebuvo du lenktynių rėžimai – „Circuit“ ir „Sprint“. Į juos galima prisijungti 3 būdais: Multiplayer – susirenka tik to kanalo lenktyninkai, Private – čia gali susikviesti savo draugus, Single player – kai į tą trasą surenkami atsitiktiniai žmonės. Tarp „multiplayer“ ir „single player“ nepastebėjau jokio rimtesnio skirtumo, išskyrus tai, kad „multiplayer“ režimu būna ganėtinai striginėjančių varžovų, kurie trankosi į visur ir visada, o greičio praktiškai nepraranda. Visą šitą monotoniją gelbsti „Purshuit“ – bėgimas nuo policijos, kuri šiame žaidime šiek kiek kietesnė nei „Most Wanted“ ar „Carbon“, bet nuo viso to atbaido mintis – „Bėgsiu 30 minučių, daužysiu viską ir tada turėčiau gauti daug pinigų bei reputacijos taškų, bet jei mane pagaus ? Turėsiu sumokėti tikrai labai didelę suma pinigų, kurie ir taip labai lėtai kaupiasi“. Bet net ir čia „EA“ nepasiūlo nieko naujo. Bėgti galėsi tik vienas, o jei ir pravažiuosi pro draugą su pilna uodega policininkų, jis to tikrai nepamatys.

Geras garažas – kiekvieno svajonė

Gaila, kad „EA“ mūsų svajonių neišpildė, nes garaže esančių funkcijų kiekis labai mažas, tiksliau funkcijų su mašinos išvaizda, nes tai pats svarbiausias žaidimo aspektas. Lipdukų ir dažų spalvų gal ir yra šioks toks pasirinkimas, bet mašinos tiuningavimo… Geriau nusiteikit lenktyniauti, o ne sėdėti garaže bandant padaryti išskirtinę mašiną.

Galėjot ir gėriau…

Žaidimo trūkumus pastebėti lengva… Viena, labai menkutė žaidimo klaida – lenktynių metu priešais tave iš niekur atsirandanti civilių mašina sugadinanti visas lenktynes. Bet čia dar nieko. Pasiekus aukštesnius lygius tolimesnė žaidimo sistema bus tikrai prastoka, nes turimų pinigų nepakaks įsigyti geresnei mašinai, todėl būsit priversti jas nuomotis už „boost“ – žaidimo taškus. Viena nuoma – vienai dienai. Ir paskutinis svarbiausias dalykas, kuris pakeitė nuomonę apie žaidimą : išsinuomojau „Tier“ 2 mašiną, pasirinkau „Tier“ 2 lenktynių trasą ir pradėjau lenktyniauti, bet ir kaip gerai važiavau, mane visi lenkė, lenkė ir lenkė. Kodėl ? Aš buvau su vargše Impreza, kai tuo tarpu pusė mano varžovų kažkokiu būdu jau turėjo Lamborghini Gallardo arba Corvette (mašinos iš Tier 3). Tai labai atgrąsė lenktyniauti toliau.

Akys ir ausys

Žaidimas jokių išskirtinių garsų ar garso takelių neturi, bet policijos pokalbiai gaudymo metu atrodo tikrai gana tikroviški, bent jau tai leidžia kažkiek įsijausti į pelės ir katės vaidmenį.

Grafika labai stipriai nesiskiria nei nuo „Carbon“ nei nuo „Most Wanted“, o norint lošti pilnais nustatymais be jokių striginėjimų reikia tikrai ganėtinai gero kompiuterio.

Ar verta ?

Manau „Need For Speed :World Online“ yra puiki vieta praleisti laiką su draugais, bet norint žaidimą tęsti toliau pasiekus tam tikrą lygį reikės pirkti pradedančiojo paketą už tikrus pinigus. Jei esi tikras „Need For Speed“ fanas – verta, kitu atvėju – pameginai, pažaidei ir gana.