Gan daug dėmesio savo prezentacijoje EA skyrė būsimajam FIFA 08 žaidimui. Priežąstis – serija pirmą kartą pasirodo PS3 konsolėje, ir jai kūrėjai ruošia daug pažengesnę žaidimo versiją. Prezentacijos metu būtent ir buvo rodoma PS3 versija. Neaišku, kas iš minėtų ir parodytų dalykų patkeks į kitas konsoles ir PC. EA akcentavo, kad stengiasi išnaudoti naujosios Sony konsolės galią ir FIFA 08 suteikti iki šiol nenaudotų galimybių.

Pirmiausia, tai kamuolio valdymo judesiai. Jie labai tikroviški ir tikslūs. Demonstruotas Ronaldinho judėjimas išties paliko įspūdį. Pademonstruoti įvairūs judesiai labai sklandžiai sujungti į vieną visumą ir atrodo kone kaip iš TV transliacijos. Kiekvienas žaidėjas turės daug bendrų judesių ir keletą specialiųjų, kuriuos, pasak EA, sugebės įvaldyti tik labiausiai atsidavę žaidėjai. O įsigilinti į žaidimą ir pajusti tikro futbolisto gyvenimą kūrėjai privers kiekviną. Naujas režimas Be A Pro leis jums valdyti vieną žaidėją ir jį tobulinti, mokantis vis naujų technikų.

Kitas išskirtinis dalykas – tai nauji kameros kampai žaidžiant. Futbolo žaidimų vaizdas, pasak EA, iš principo nesikeičia nuo pat pirmųjų 3D darbų, viskas rodoma tuo pačiu šoniniu vaizdu. FIFA 08 leis išbandyti kitokius kameros kampus, kurie leis labiau įsitraukti į žaidimą. Naujieji kameros kampai bus naudojami minėtame Be A Pro režime, kur jūs valdysite vieną sportininką jo karjeros metu. Treniruočių metu kamera seks žaidėją ir priklausomai nuo jo nuotolio nuo kamuolio priartės ar atitols. Jei pasuosite – vaizdas nutols ir aprėps didesnį plotą su kitais žaidėjais, tačiau jei imsite spurtuoti ir varytis vienas, kamera priartės prie pat ir leis stebėti vos ne iš už nugaros. Išties įspūdingas ir įtraukiantis vaizdas.

Didesnę „next-gen“ galią EA žada išnaudoti ir sportininkų DI skaičiavimams. Dabar kiekvienas aikštėje esantis žaidėjas nuolat priims sprendimus pagal 35 parametrus ir atliks 1000 galimų sprendimų per sekundę. Nesunku pasiskaičiuoti, kokia apkrova teks konsolių „smegenims“, kuomet aikštelėje lakstys dvi pilnos komandos. Bet EA tikina, kad viskas vyks puikiai ir tokiu būdu kaskart matysime vis naują žaidimą.

Paskutinė super naujiena, kurios patys EA su džiugesiu ir nerimu laukia – tai pilnas online žaidimas konsolių tinkle. Vienu metu viename mače galės kovoti 10 žaidėjų – po penkis kiekvienoje komandoje. Taip EA žengia žingsnį link senos savo svajonės – kada nors organizuoti online turnyrus tarp komandų, sudarytų iš geriausių šalies žaidėjų. Ši galimybė bus paruošta vėliau, po žaidimo pasirodymo. Parsisiųsti šį priedą PS3 ir X360 žaidjai galės nemokamai. Deja, PC šių galimybių bent jau kol kas neturėsime, nes FIFA 08 PC versija priskirta prie „current-gen“ konsolių.