2005-01-10, parašė Killer (iš Games.lt)

Šaltasis karas… Sovietų Rusijos povandeniniai laivai ir lėktuvai artėja prie Jungtinių Amerikos Valstijų. Niekas net nesitikėjo jog SSSR žengs tokį žingsnį. Sovietai užpuola JAV, subombarduoja miestus, užima svarbius pastatus: policijos postus, fabrikus, televizijas. Užima JAV ginkluotę ir nuverčia valdžią.

Du broliai, Kristoferis ir Trojus Stounai (Christopher and Troy Stone) dirbantys santechnikais vyksta pagal iškvietimą. Atvykę į butą į kurį buvo iškviesti, nieko neranda, bet staiga čia įsiveržia Sovietų armijos kariai ir pats uų lyderis, – generolas Tatarinas (General Tatarin). Krisas spėja pasislėpti, o Trojus sulaikomas. Pasirodo, kad šio buto šeimininkė, Izabelė Angelina (Isabella Angelina) yra ieškoma, tačiau dėl kokios priežasties nieks nepaaiškina.

Štai čia viskas ir prasideda! Žaidžiam…

Tiesa mes turėsime žaisti už išsigelbėjusį Krisą Stouną.

Atsiduriame tame pačiame bute, už lango girdėti kulkų švilpimas, sprogimai. Namo kolidoriuje girdėti triukšmas. Be abejonės ten ir turime eiti. O ten Sovietų armijos karys saugo prie sienos priremtus civilius. Gerai, kad po ranka turime veržliaraktį, su juo skaudžiai “užvažiuojame” per galvą tam sovietui ir išlaisvinam kankintus žmones. Staiga vienas iš jų išsitraukia revolverį ir liepia eiti paskui jį. O ką daryti? Einam…

Taigi bėgame namų stogais, nušaudami kelyje sutiktus sovietų armijos karius. Staiga tas keistas seniokas (Mr. Jones) liepia atidaryti kanalizacijos dangtį. Ir atsiduriame mes kanalizacijoje. Čia bus mūsų buveinė iš čia eisime vykdyti užduočių.

O užduotys bus įvairiausios, nuo Izabelės išlaisvinimo iki tiltų sprogdinimo, televizijos užgrobimo ar Generolo Tatarino nužudymo. Žinoma šias užduotis Krisas vykdys ne vienas, bet su kitais rezistentais. Tiesa vadovauti bus galima tokiam skaičiui karių, kiek turėsime papildomų taškų. O tuos taškus gausime už įvykdytas misijas ar suteikus medicininę pagalbą sužeistiems civiliams. Iš viso Krisas galės vadovauti 12-kai rezistentų.

Pirmai užsiminiau apie televiziją, taip rusai užgrobė ją ir išvaikę senuosius darbuotojus ir nutraukė jos programą. O į žinių kėdę pasodino gražuolę blondinę, – Tatjaną Kempinski, kuri pasibaigus dienai papasakos apie rezistentų padarytus nuostolius Sovietų armijai.

Rezistentų ir Sovietų armijos ginkluotė

“Freedom Fighters” žaidime ginklai tikrai nėra tas dalykas, kuris “vežtų”. Na gal pradžoje, bet vėliau pajusime jų stoką. Pavyzdžiui automatinių ginklų arsenalas visiškai nedidelis: žinoma “AK”, “Machin gun”, “SMG”. Yra vienas šratinis šautuvėlis “SPAS”, tik du pistoletai na ir “Molotovo kokteilis”, granata, granacvaidis ir kaip gi be snaiperinio šautuvo. Tiesa Sovietų armija turi ir malūnsparnius, kurie gali padaryti daug žalos. Išsigelbėti nuo jų atakos galėsime, jei po ranka turėsime granatsvaidį. Dar vienoje misijoje atsiranda tankas, kurį turėsime pašalinti. Ištikrųjų nusivyliau, nes video intarpe buvo parodyta, kaip SSSR tankai važiuoja New York’o gatvėmis, bet misijose, kaip ir minėjau sutisime tik vieną.

Apie sudėtingumą ir kita

Jei žaidimą pradėsite žaisti sudėtingiausiu lygiu, tai ištikrųjų lengva nepasirodys, būsite lengvai sužeidžiamas. O Sovietų kariai taikliai šaudyti tikrai moka. Jie puikiai išnaudoja sienas, barikadas ir kitus objaktus, už jų pasislepia ir šaudo į mus. Tą patį galima pasakyti ir apie rezistentus, jie taip pat naudojasi objaktais už kurių galima slėptis. Jei žaidimą pradėsite lengvesniu lygiu būsite sunkiau sužeidžiamas ir neprireiks daug laiko ir pastangų peraiti žaidimui.

Tikriausiai pagalvojote, kaip gi įsakinėsite savo kariams, o gi labai paprastai kūrėjai Krisui Stounui suteikė tris įsakymų tipus: I. Eiti paskui, II. Pulti, III. Ginti. Ir tikrai šių nurodymų mūsų kariai klauso, na kartais “sudurniuoja”, bet tik kartais :).

Garso takelis

Žinant, kad šį žaidimą sukūrė “IO Interactive” tikriausiai net klausti būtų kvaila, – O kas sukūrė šią nuostabią žaidimo muziką?! … Atsakymas tik vienas, – Jasper Kyd. Šis žmogus tikrai apdovanotas, hmm… klausa, o gal mikliais pirštais, kurie spaudo klavišus ir sukuria puikias melodijas žaidimams. Beje “Freedom Fighters” žaidimo muzika buvo vardijama, kaip viena iš geriausių 2003 metų žaidimų musika.

Bendras vaizdas

Nors žaidime ir kartojasi tos pačios tekstūros, nors žaidime gan niūri atmosfera, nors Sovietų katių rūšių yra labai mažai (kas veliau ima erzinti), tačiau žaidimas turi kažką, kas traukia ir palieka gilų įspūdį. Jei mėgstate trečio asmens šaudykles šį žaidimą turite išbandyti (jei dar neišbandėte), apskritai jei patinka veiksmo žaidimai, rekomenduoju.

Žaidimo įvertinimas:

Grafika – 8.5 (Visai neblogai vaizduojama Amerikos miestų aplinka)

Garsas – 9.0 (kaip visada, IO Interactive įgarsindami rusus pasistengia)

Muzika – 10 (viską paaiškina du žodžiai, – Jasper Kyd)

Siužetas – 9.0 (Įdomi istorija, labai įdomi…)

Galutinis – 9.1 (Vis dėlto kūrėjai kurdami žaidimą padirbėjo)