Aš visą laiką mėgau žaidimus, kuriuose būtų atkurtos tikro pasaulio vietos, iki šiol nesuprantu kodėl man patinka lyginti savus įspūdžius ir tikrų vietų nuotraukas su žaidimo aplinkomis. Turėdamas tokius žaidimus su didžiausiu malonumo pereinu juos iš lėto su pasimėgavimu. Gal čia iš tiesų liguistas nukrypimas, bet tokie žaidimai man patinka iki šiol. Tai yra viena iš didžiausiu priežasčių kodėl aš išbandžiau „PURE“.

Žaidimo mintis – nėra kažkuo ypatinga. „PURE“ yra „Off-road“ lenktynės, kuriose vairuoji keturračius, kuriuos beje pats susikonstruoji. Yra sąrašas su 100 geriausių keturračių vairuotojų ir per 10 turų turi tapti geriausias iš geriausiu, pirmos vietos „savininku“. Žaidime yra trys lenktynių rūšys: „Race“ – paprastos lenktynės kuriose varžaisi su 15 žmonių ir turi atvažiuoti pirmas per tris trasos ratus, „Sprint“ – šios lenktynės buvo man sunkiausios. Turi kuo greičiau įveikti penkis mažus trasos ratus ir atvažiuoti pirmas ir „FreeStyle“ – kur turi rinkti taškus už padarytus triukus ir įvairius „kombo“.

Daryti triukus yra vienas iš didžiausių malonumų žaidime. Kadangi kūrėjai padarė šį žaidimą pusiau tikroviška pusiau kaip „svajonę“, dėl pastarosios pusės mes galėsime su keturračiu pašokti itin aukštai kas realiame gyvenime yra neįmanoma. Ši mintis mano manymu pasiteisino, nes tai pilnai leidžia pajusti žaidimo kuriamą atmosferą. Įsivaizduokite, pašokate itin aukštai nuo tramplyno, viskas sulėtėja, garsas tampa prislopintas ir matote kalnus apsitraukusius tirštu rūku, mėlyną dangų su dideliais, baltais debesimis ir gamtą, medžius bei žalumą, o jūsų veikėjas atlieką akrobatiškai sunkų triuką ir visa tai tęsiasi kelėta sekundžių, tada vėl paleidžiama muzika ir tarsi atsibundi kaip naujai gimęs. Šis efektas kurį žaidimas suteikė iš tiesu manę sužavėjo.

Tepaluota „Beždžionė“ – tokį statusą gali gauti žaidime. Kaip? O gi prikonstruok pilną garažą keturračių. Tai yra labai gerai „atšlifuota“ sistema su kuria pasirinksi kiekvieną detalę kuri bus tavo keturratyje. Smagiausiai atrodo visas konstravimas, kiekvieną naujai pasirinkta detalė „prilimpa“ prie kitos ir taip „lašas po lašo“ tau prieš akis susidėlioja tavasis keturratis.

Laimėje lenktynes galėsite pasirinkti vieną iš kelėtos laimėtu keturračių dalių. Tai reikės daryti atidžiai, nes tai daug ką lems tolesniame žaidime. Kadangi dvejoms lenktynių rūšims („Race“ ir „Sprint“) yra reikalingas keturratis kuris turi gerą akceleraciją ir greitį reikės atitinkamų dalių ir patobulinimų greičio keturračiui, o kitai lenktynių rūšiai („Freestyle“) reikės keturračio su kuriuo bus lengva atlikti triukus ir nusileidus po šuolio jį suvaldyti ir neapsiversti, taigi ir šiam reikės atitinkamų dalių.

Muzika mano ausims – taip galiu įvardinti visus ir tikrai visus žaidime esančius garsus. Visu pirma muzika, kuri groja žaidimo metu, tiek būnant žaidimo meniu ar lenktyniaujant ar bele ką darant yra tikrai šauni. Mane nustebino tai jog beveik visi takeliai man buvo gerai žinomi ir praktiškai visus juos buvo galima išgirsti per MTV Lietuvos šokių aikštelės dešimtuką. Mane asmeniškai, muzika įtraukė į žaidimą dar labiau. Iš tiesų, aš žaidžiau smagų žaidimą, klausiausi geros muzikos ir man visiškai nerūpėjo laimėti lenktynių, aš tiesiog visiškai atsipalaidavęs, mėgavausi žaidimu.

„PURE“ iš tiesų suteikia tokį efektą ir jis yra, turiu pripažinti tikrai „stiprus“. Neužkliuvo ir pačių keturračių skleidžiami garsai, išties atrodė, kad vairuoji keturių ratų transporto priemonę, o ne kokį lėktuvą. Važiuojant tiesiu, lygiu keliu (tokių ne dažnai pasitaiko) tavo vairuotojas pradeda kilnot ranką ir šūkaut, taip išreikšdamas „užsidegimą“, o kai aplenki priešininką tavasis veikėjas atsisuką ir ką nors „kandaus“ pasako. Tokie dalykai man lengvai išspaudė šypsena nors ji ir taip būdavo iki ausų. Kadangi nusprendžiau eksperimentuoti su šiuo žaidimu, žaidimo garsą paleidau per namų kino garso sistemą. Turiu pasakyti, kad tai buvo tikrai geras sumanymas, bet po to buvau puskurtis.

Verdiktas

Pirmas įspūdis – geras! Smagios lenktynės kuriose vairuoji pačio susikonstruotą keturratį, „užvedanti“ muzika ir tikros pasaulio vietos, kurių grafiška išvaizda itin detali bei graži – 8,3

Įdomumas – nors ir nėra jokios intriguojančios istorijos, žaidimas tikrai sudomina. Galimybė gerinti savo keturratį, triukų įgūdžius, aplankyti naujas vietovės ir tapti geriausiu vairuotoju pasaulyje – neleis tau nuobodžiauti – 8,8

Grafika – Detali ir tikroviška, kokia ir turi būti naujos kartos žaidime. Neradau jokių klaidų ar neišbaigtų vietų prie kurių žaidimo kūrėjai patingėjo. Žaidimo vaizdai iš tiesų „gniaužia kvapą“ – 8,9

Garsas – tikroviškas, o muzika smagi, „tranki“ bei užvedanti. Padeda lengviau įsijausti į žaidimo atmosferą – 9,0

Valdymas – nekilo jokių problemų. Viskas aiškiai parašyta ir, net įgarsinta kada, ką ir kur reikia spausti – 9,0

Išvada – labai smagus žaidimas kurį siūlyčiau visiem kuriem atsibodo šaudyklės arba lenktynių arkados. Žaidžiant „PURE“ galima atsipalaiduoti ir smagiai pasivaržyti tiek su kompiuterio valdomais priešais tiek su kitais žmonės žaidžiant tinkle.