Belaukdamas, kol žaidimą instaliuos, jį vertinau gerai, nes oficialiame puslapyje jis aprašomas kaip puikus strateginis žaidimas, kurį privaloma išmeginti, o dar milžiniški mūšiai, „atseit“ gera grafika ir nauja galimybė, galima tobulinti savo kareivius ir herojus prieš mūšį. Bet mane labai sudomino tai, ar šis žaidimas nebus apsurdiška Total War kopija, taip, žaidimas išties labai, tiesiog labai panašus į naujausia Total War dalį, tiek mūšiais, tiek viskuom kitkuom…

Žaidimas pasakoja apie kryžiaus žygius kurie vyks nuo Konstantinopolio iki Jeruzalės, todėl sudalyvausime įvairiuse mūšiuose. Prieš pradedant kampaniją galima rinktis iš 5 herojų, kurie yra iš skirtingų valstybių: Godfrey of Toulouse, Lothar of Aachen, Pedro Luis Cativiela, Roger of Hastings, Roberto of Naples. Pasirinkus herojų, jūs atsiduriate vadinamoje kryžiuočių stovykloje, ten galite pirkti naujus vienetus, juos apginkluoti, tobulinti. Tai pat matoma visa statistika, užduotys, pasirinkimai.

Įjungus pirmąją misiją, iškart pakeičiau nuomonę. Prieš mane atsirado ne tokia didelė armija, didelis žemelapis su gražiu kraštovaiždžiu matytu TW. Pirmasis dalykas, kas man nepatiko šiame žaidime, tai kameros valdymas, jis labai nepatogus, kamera tai kažkur nuslenka, tai užlenda, visaip sukinėji ją ir nerandi tinkamos pozicijos, reikia būti išties puikiu žaidėju, kad sugebėtum valdyti šio žaidimo kamerą. Kareiviai juda lėtai, net padidinus žaidimo ir karių greitį, teko vėpsoti prie monitoriaus ir laukti kol jie pasieks reikiamą tašką. Vėliau, teko grįžti atgal, kadangi iš nežinia kur pasirodė Turkų pulkas ir užėmė tūrėtą kontrolės tašką, žaidime ilgą laiką tūrėsime nieko neveikti tik varynėti karius iš vienos vietos į kitą. Karių valdymas vygsta kaip ir pačiame TW žaidime, būriais. Užduotys yra elementarios, užimti kontrolės tašką, apginti kažkokį objektą, yra ir šalutinės užduotys, kurias įvykdžius gaunama daugiau pinigų.

Be abejo yra ir „Scenario“ režimas, kur galėsite pasirinkti iš kelių žemelapių, vis del to tai keli žemelapiai, kelios kovos ir baigta.

Egzistuoja ir multiplayer režimas, bet su tokiu kameros ir karių valdymu nieko doro ten nenuveiksi.

Kiti žaidimo trūkumai, tai gana ilgas krovimas, net ir ant galingesnių PC, tenka truputėlį palaukti, kol krovimas bus baigtas.

Žaidimo trūkmė nėra ilga, apie 10 gal daugiau valandų, kaip strateginiam žaidimui tai nėra daug, norėtūsi kažko daugiau.

Grafika žaidime pakankamai graži, bet ir reikalaujanti nemažai kompiuterio resursų. Vis del to tie miškai, kalnai labai primena TW, taigi, žaidusiems TW seriją, šio žaidimo grafika įspūdžio jau nedarys, net paprastame laukelyje vaizdas pradada kaip reikiant strigčioti, vienintelis dalykas kas man patiko grafikoje, tai meniu ir kareivių modeliai (nors jie yra klonai). Meniu lange matome miestą, horizonte matosi bokštai, kamera pralekia pro vieną ar kitą pastatą, per gatves, per kiemus ir grįžtą atgal. Kariai atrodo išties įspūdingai, net priartynus kamerą prie kareivio, gali pamatyti gražius šarvus, kardą, kai kurie kareiviai dėvi skirtingus šalmus.

Nei muzika nei garsas jokio įspūdžio nepadarė, garsų žemėlapiuose mažai, tik kareivių trepsėjimas ir ginklų žvengėjimas, muzika groja tyliai, šiek tiek arabiško stiliaus.

Galutinė nuomonė apie žaidimą, galima sakyti tai tas pats kas TW, tik su herojų tobulinimo sistema, mano nuomone tie kurie yra žaidę TW, geriau nebandykite, tik sugaišite laiko su šiuo žaidimu, jam trūgsta įvairovės, daug klaidų. Na o tie kurie nėra žaidę TW galite bandyti šį žaidimą, tačiau ir čia nerekomenduoju jo, geriau imkite Total War. Na o dabar reikia tikėtis, jog kitas Neocore kuriamas darbas pavadinimu King Arthur bus sekmingesnis ir nebus numestas į stalčių taip greitai kaip šis, bet ar ateinantis jų darbas nebus kito žaidimo klonas? Jau greitai sužinosime…

Grafika: 8.0

Viskas matyta TW serijoje, įspūdžio nebedaro, gražūs tik kareiviai ir meniu…

Istorija: 8.5

Kryžiaus žygiai, istoriniai mūšiai, daug istorinių asmenybių…

Garsas: 6.5

Jo išties pasigedau.

Muzika: 7.0

Apsoliučiai nieko ypatingo…

Valdymas: 6.0

Sunku valdyti kamera, kariai juda lėtai.

Peržaidžiamumas: 3.0

Užtenka vieno karto, kam dar?

Galutinis: 6.5

Galbūt žaidimas vertas bandymo, bet išvydę žaidimą nusivilsite…