Project Gotham Racing serijos kūrėjai, Bizzare Creations pristato mums naujausią savo kūrinį pavadinimu BLUR. BLUR nėra toks kaip ankstesni šių kūrėju lenktynių žaidimai. Čia – kova be taisyklių, kurioje galima viskas. Bizzare Creations nepasuko paprastu bulių kautynių tipo lenktynių link, o pasirinko rečiau naudotą, tačiau nemažiau linksmą „imk ir sunaikink“ stilių. Ar jiems pavyko įgyvendinti šią idėją, ar gavome chaotišką maišalynę?

Laimėti reikia, nes…

Tu – bevardis, garbės ir šlovės siekantis pradinukas lenktynininkas su prasta mašina garaže ir grupele gerbėjų. Norint užlipti ant geriausiųjų podiumo, pasiekti pripažinimą ir pelnyti minias gerbėjų, neužteks vien vilktis uodegoje. Siekiant šlovės, būtina nugalėti bosus, kurių yra 9. Norint juos pasiekti, reikia vykdyti jų iškeltas užduotis. Taškai, kurių pagalba atrakiname naujas lenktynes bei bosų užduotis yra gaunami pagal užimtą poziciją lenktynių pabaigoje: pirma vieta – 5 taškai, antra vieta – 4, na o trečia – 3 taškai. Reikalavimai norint susitikti su bosais nebūna labai sunkiai įvykdomi, todėl tai daryti yra vienas malonumas. Žaidimas (vidutiniu sudėtingumo lygiu) meta daug įšūkių, ir nuobodžiauti tikrai neleis, o kartais tikrai privers pasistengti norint laimėti pirmąją vietą.

Lenktynės visame pasaulyje

Vienas iš svarbiausių, kūrėjų išgirtas aspektas žaidime – vietovės kuriose vyksta lenktynės. Jos vyksta Niu Jorko paplūdimiuose, Barselonos miesto gatvėse, Rusijos stepėse bei kitose, nemažiau įspūdingose vietovėse. Niu Jorko paplūdimyje gerbėjai bus užsilipę visur kur įmanoma užsilipti, džiaugsmingai mojuos mėgstamiems lenktynininkams, danguje žybsės fejerverkai, banguos jūra, o ant kranto gulės apverstos valtys. Rusijos stepėse – gerbėjų nematyti, tačiau daugybė skardžių, medžių, kartais sunkiai matomas kelias. Šitaip yra sukuriama nepakartojama lenktynių atmosfera, kuri mus laiko iki pat lenktynių pabaigos, ir privers norėti dar ir dar.

Visos trasos kuriose vyksta lenktynės yra kažkuo išskirtinės. Vienose – staigūs posūkiai vyksta prie uolos krašto, kuriuose neapdairiai įvažiavęs priešininkas nugarma žemyn, kitose yra kelio sutrumpinimų, kurie nors ir nedovanoja daugybės power up‘ų, tačiau nukerta nemažą atkarpą kelio, bei suteikia didžiulį pranašumą. Dažnai kelio viduryje atsiranda stambių, kelią susiaurinančių objektų, kaip traukinio priekaba ar pašiūrė įrankiams. Šie objektai puikiai pasitarnauja kovoje su priešininkais, bei spąstų spendimui.

Verta pasistengti

BLUR turi keturis lenktynių tipus – „Checkpoint“, „Race“, „Destruction“ ir „One – on – one“ kovas. „Checkpoint“ režime mums reikia kuo greičiau pasiekti patikrinimo punktus, „Race“ režime turime užimti pirmąją vietą, „Destruction“ lenktynių tipe turime per nustatytą laiko limitą eliminuoti priešininkų mašinas, o „One – on – one“ lenktynėse turime visais įmanomais būdais nugalėti bosą.

Visi režimai yra gana standartiniai, naujovių į lenktynių žanrą neįneša, tačiau išlaiko įdomumą bei prikausto prie ekranų gana ilgą laiko tarpą. Kiekviename iš šių rėžimų yra po dvi papildomas užduotis – fanų balų reikalavimas bei fanų nustatyta užduotis. Įvykdžius šias fanų užduotis yra uždirbama daugybė fanų balų reikalingų naujų automobilių atrakinimui ir keletas papildomų taškų skirtų atrakinti lenktynėms ir bosų užduotims.

Pradedant nuo Golfo, baigiant…

Norint laimėti būtinos greitos mašinos. Pradėję žaidimą galime pasirinkti iš keletos paprastų, lėtų, sunkiai valdomų automobilių, tačiau pelnant vis daugiau fanų balų atrakinama ir geresnių bolidų. Fanų balai pelnomi naudojant power up‘us, pelnant vis aukštesnes pozicijas, driftinant ir kitaip parodant savo kaip vairuotojo sugebėjimus. Automobiliai yra suskirstyti į keturias kategorijas – D, C, B ir A. Lenktyniauti pradedame nuo žemiausios, D klasės automobilių, tačiau vis daugėjant fanų balų kraičiui, mūsų lygis kils ir lenktyniausime su vis geresnėmis mašinomis.

Automobiliai yra dviejų rušių: sunkūs ir lengvieji, tačiau dažniausiai naudojamos yra lengvosios transporto priemonės, nes sunkiosios yra lėtai įsibėgėjančios, sunkiai valdomos ir nesuteikia tokio greičio jausmo kaip lengvosios. Aukštesnių klasių transporto priemonės dažnai būna tik žemesnių klasių patobulintos versijos, tačiau yra galimybė mašinas perdažyti pagal savo skonį. Be to, pasiekus vis aukštesnį lygį atsiranda ir visiškai naujų automobilių modelių.

Kūrėjus būtina pagirti dėl mašinų detalumo lygio. Sunkiosios mašinos turinčios didžiulę bagažinę vežiojasi banglentes, namų apyvokos reikmenis ir kitokius objektus. Tai nors ir neatrodo realiai, tačiau tikrai šmaikščiai. Patys automobiliai yra blizgūs, kruopščiai atkurti realių automobilių modeliai. Rasime tokių mašinų kaip senųjų Wolkswagen Golf ir šiek tiek šiuolaikiškesnių modelių kaip Dodge Viper. Žalos modelis žaidime nėra toks gilus ir įspūdingas, kokio tikėjausi. Sudaužyti automobiliai neatrodo taip efektingai kaip galėtų atrodyti, nors smūgio efektas tikrai labai gražus.

Visi automobiliai turi savitą valdymą. Su didesne transporto priemone bus sunkiau pasukti, lėčiau startuosime, o su mažesne mašina, tarkime Supra nesunkiai „ištrauksime“ posūkius, bei pasieksime didžiulį greitį vos per kelias akimirkas.

Fantastinės lenktynės

Power up‘ai žaidime groja tokį patį, svarbų vaidmenį kaip ir automobiliai. Jų yra net 8 – „Shunt“, „Shield“, „Repair“, „Bolt“, „Mine“, „Shock“, „Barge“, „Nitro“. Visi papildymai yra naudingi ir kovoje, ir gynyboje. Štai kad ir „Barge“ – jį panaudojus galima labai „mandagiai“ į sieną „įmontuoti“ priešininkų mašinas, jas nustumti nuo kelio ar tiesiog pribaigti ir uždirbti daugiau fanų balų. Nugalėjus „bosą“, gauname specialų power up patobulinimą, kuris prideda po vieną žaibą „Shock“ skydui, galimybę sukrėsti priešininkus vos prisilietus ir t.t.

DI priešininkai didžiuliu protu nepasižymi, nors pasitaikė keletas atvejų, kada prieš pat finišo tiesiąją teko pajausti ką reiškia pralaimėti įnirtingas lenktynes paskutinę sekundę vien dėl negailestingo dirbtinio intelekto. Vos gavę atakos power up‘ą priešininkai jį iškart panaudoja, nesvarbu ar šalia yra varžovų, ar ne. Tai lenktynėms didžiulės įtakos nepadaro, tačiau verčia pagalvoti ar tikrai kūrėjams buvo sunku įrašyti papildomą komandų eilutę padarančią DI šiek tiek taktiškesniais.

Blizgūs automobiliai dar ne viskas

BLUR grafikos srityje perversmo nepadarė. Bizzare Creations tikriausiai nesistengė taikytis prie geriausiųjų žaidimų grafikos srityje, todėl ji ir yra tiesiog gera. Labai patiko asfaltas ir purvas, kuris šiame žaidime atrodo nuostabiai. Žolė ir medžiai yra plokšti, namų ir kitokių aplinkos objektų tekstūros gana blankios, o jas uždengti bando stulbinamai padaryti specialieji efektai.

Skirtingose trasose yra skirtingų naikinamų objektų, kuriuos sudaužius dažnai galima rasti kelio sutrumpinimą, tramplyną ar galingų power up‘ų. Kompiuterio valdomi oponentai kelio sutrumpinimų patys neieškos, taigi visus teks atrasti patiems.

Muzika verta plojimų

Muzika ir garso efektai šiame žaidime yra verti techno/electro mėgėjų plojimų. Net mane, išrankų muzikai žmogų, šio žaidimo muzikinis takelis nustebino gerąja prasme. Keista, bet kūrėjai nusprendė muziką leisti nusistatyti patiems per nustatymus. Ji smarkiai pagyvina lenktynes, bei yra verta dėmesio.

Garso efektai kurie lydi specialiuosius power up‘ų efektus yra puikūs, o variklio ir aplinkos garsai priverčia pasijausti taip, lyg būtume pačiame lenktynių sūkuryje. Vienas labai malonus, nors ir smulkus priedas kuris maloniai nustebino, tai galimybė tęsti klausytis muzikos kūrinį kitose lenktynėse jei jis dar nesibaigė. Tokių būdu dainos kartojasi labai retai, o ir patinkančią dainą galima išklausyti nuo pradžios iki galo.

Ar verta?

BLUR yra geras žaidimas. Prieš jį išbandydamas aš buvau nusiteikęs skeptiškai, tačiau kai sužaidžiau keletą lenktynių jis mane užkabino, ir nepaleido kol nenugalėjau pirmųjų bosų. Nors žaidimas keliose sferose ir nesustyguotas, grafika atsilieka nuo šiuolaikinių standartų, o daugelio žaidėjų rėžimas yra visiškas chaosas kuriame gerai praleisti laiką yra labai sunku, šį žaidimą galiu rekomenduoti visiems mėgstantiems pašėlusias, greitas bei įspūdingas, nors kartais nesąžiningas lenktynes. Jei pavyks rasti grupelę draugų kurie norėtų išbandyti daugelio žaidėjų rėžimą, galiu tik dar primygtiniau rekomenduoti šį žaidimą, o tokios funkcijos kaip rezultatų skelbimas Twitter ir Facebook tinklalapiuose suteikia dar vieną, malonią nors ir nereikšmingą smulkmę.