Tik tu ir žaidimas

Per pastarąjį laikotarpį, „puzzle“ tipo žaidimai sparčiai tobulėja. Šie žaidimai iš tikrųjų pritrenkia nuostabiomis idėjomis, įdomiomis užduotimis, nuostabia ir itin raminančia muzika bei grafika. Tokie žaidimai, kaip šis, kuris aprašytas apačioje, puikiai tinka žmonėms, besistengiantiems pabėgti nuo pasaulio, pasilikti savo apmąstymuose, atsipalaiduoti. Juose nereikia įtemptai spoksoti į ekraną, klykti ir daužyti klaviatūra, kai tau nepasiseka ir įžeidinėti vienas kitą daugelio žaidėjų režime. Nors galvosūkių žaidimai visada liepia pasukti galvą, tačiau jie niekada jos pernelyg neapkrauna. Čia esi tik tu ir žaidimas – nieko daugiau ir nereikia. Vienas iš tokių žaidimų yra „Vizati“.

Kaip dvi kapeikos…

„Vizati“ – savotiškai unikalus ir paprastas kaip dvi kapeikos žaidimas. Atrodo, kad jame nėra nieko tokio, kas priverstų jį garbinti kaip Dievą ir bandyti įtikinėti draugus, koks šis žaidimas geras. Prieš jį įsijungiant atrodo, kad jis tiesiog 50 lygių galvosūkių rinkinys, kuris atsibos per 15 minučių. Tačiau „Vizati“ pasiūlo kur kas daugiau. Šio žaidimo vienas iš išskirtinių savybių, kurios neturi daugelis „puzzle“ žaidimu – istorijos pasakojimas užduočių metu. Iš tikrųjų, yra labai smagu žaisti ir dar stebėti ką veikia veikėjai vienu metu. Žaidimo istorija labai paprastutė – iš niekur atsiranda didelis kubas ir mažesni, įvairių spalvų kubeliai jame ir šitą darinį mes valdysime. Jį aptinka mergaitė, kuri parke vedžiojo savo šunį. Laikui einant, įsitraukia dar daugiau herojų, kai kurie iš tikrųjų keistoki. Iš tikrųjų, pati istorija nėra intriguojanti, todėl ieškantiems itin unikalios istorijos čia teks nusivilti.

Galvosūkio esmė irgi labai paprasta. Didįjį kubą turime vartyti ir kratyti taip, kad vienodos spalvos mažieji kubeliai sueitų į krūvą. Iš pradžių ši užduotis atrodo ganėtinai paprasta, tačiau vėliau reikia gerokai pasukti galvą, kad sugebėtum išspręsti galvosūkį. Viskas, be abejo, čia paremta gravitacijos dėsniu, todėl niekas šiaip sau palubyje neskraidys ir perdėtų fantastinių elementų čia tikrai nerasite.

Visas galvosūkis čia iš tikrųjų meniškas. Žaidime iš tiesų yra nemažai skirtingos muzikos. Ji iš tikrųjų dera, kai, tarkime, žaidimo pasaulyje ateina naktis ir groja švelni ir tyli muzika, fone nusileidžia mielai atrodantį pelėda, pakyla mėnulis… Idilė… Kaip neretai atsitinka su žaidime esančiu garso takeliu, jis dažniausiai būna pakeičiamas Youtube grojamais video klipais, o žaidimo garsai nutildomi. „Vizati“ to padaryti tiesiog nekyla ranka, kadangi muzika tikrai neatsibosta, o kartais iš tikrųjų norisi sužinoti iš kur jos gauti ir pasidaryti kaip telefono skambėjimo toną, o fone matomus vaizdus – kaip ekrano užsklandą. Todėl drąsiai galime spausti ranką„Different Pixel“, žaidimą sukūrusiai studijai, nes ties menine „Vizati“ prasme, iš tikrųjų, padirbėta tikrai neblogai.

Ir čia prieina blogoji pusė…

Ar jums kada norėjosi pamatyti žaidimą, kuris būtų idealus? Man asmeniškai ne ir džiaugiuosi tuo, kad ir „Vizati“ toks nėra. Iš tikrųjų galima paminėti tik kelias šio žaidimo problemas. Pirmoji turbūt būtų žaidimo trukmė. Nors žaidimas ir turi 50 lygių, jie ganėtinai greitai praskrieja. Atrodo, kad žaisi dar visą amžinybę, tačiau galvosūkis baigiasi ir tai šiek tiek nuliūdina. Kartais užsinorėtų parašyti laišką žaidimo kūrėjams, kad šie išleistų kokį papildymą, kuris pridėtų dar daugiau lygių, tačiau yra kaip yra. Kitos problemos yra didesnės ar mažesnės paliktos žaidimo klaidos. Kartais užstringa pati istorija, todėl tenka visą žaidimą paleisti iš naujo arba lygiai ima nei iš šio, nei iš to strigti. Ko gero tai gali pasitaikyti nebūtinai kiekvienam, tačiau kas su tokiais nesusipratimais susiduria – tikrai nelieka patenkinti. Kartais pasitaiko kiek monotoniškų lygių, kurie gali priversti žiovauti. Tokie neįdomūs galvosūkiai gali pasitaikyti pirmoje žaidimo pusėje, kai viską išspręsti yra baisiai paprasta, kitaip sakant, negauname jokio iššūkio, todėl tikriems „puzzle“ gerbėjams tai tikrai nepatiks.

„Vizati“ atrandame jau nemažai kartų matytą “sujunk spalvas“ idėją, kuri jau kiek pradeda atsibosti. Internete ir apskritai visuose mini-žaidimų puslapiuose, panašūs kūriniai jau daug kartų matyti, peržaisti ir šimtus kartų aptarti. „Vizati“ turbūt yra geriau tik todėl, kad viskas čia atrodo žymiai geriau dėl aukščiau išvardintų priežasčių. Todėl galime sakyti, kad „Different Pixel“ sugebėjo iš kažko seno pagaminti kažką visiškai šviežio. Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad dar kartą buvo bandoma išrasti dviratį.

Viską sudauginus, padalinus ir pakėlus kvadratu

Viską apibendrinus galima sakyti, kad „Vizati“ vis tiek įsispraudžia į tikrai gero žaidimo rėmus. Nors dalis idėjų yra visiškai naujos, kitos jau tikrai matytos – visas žaidimas atrodo iš tiesų neblogai vien dėl savo įgyvendinimo. Jei ne „Different Pixel“ pastangos sustiprinti meninę pusę – žaidimas turbūt netektų savo žavesio – jis būtų toks pat banalus kaip dovanoti pinigus gimtadienio proga. Ir beje, visiškai nesvarbu: ar tu penkiolikmetis paauglys(ė), ar jau į ketvirtą gyvenimo dešimtį įkopęs žmogus – šis galvosūkis patiks visiems. Kiekvienas, kuris nori pravalyti savo galvą nuo triukšmo, žiaurumo ir kito susikaupusio mėšlo turėtų atkreipti dėmesį į šį žaidimą. „Vizati“ yra dėmesio vertas kūrinys, kurį galima drąsiai imti ir pažaisti šaltais rudens vakarais prie puodelio kavos arba su savo draugais.

„Vizati“ apžvalgai pateikė skaitmeninė žaidimų parduotuvė GamersGate!