Apžvalga iš žurnalo PC Gamer Nr. 2008/10

Autorius: REZIDENTAS

Šis žaidimas turėjo pasirodyti tik Xbox 360 konsolei, bet, matyt, kūrėjai, o, greičiau, leidėjai, nusprendė, kad PC per porą metų nuo FlatOut 2 išėjimo pakankamai patobulėjo, kad žaidėjams būtų įdomu išbandyti tą patį, tik gražesnį žaidimą.

Iš esmės Ultimate Carnage yra lygiai tas pats FlatOut 2, tik su išties įspūdinga grafika, nauja kampanija, šiek tiek daugiau priešininkų ir milijonu nuolaužų, skraidančių keliuose, pralėkus automobiliams. Būtent šis aspektas ir žavi labiausiai. Važiuoti paskui kelias mašinas ir stebėti, kaip jos, pralėkdamos pro kokius nors suoliukus su skėčiais, iškelia į orą daugybę jų nuolaužų, ir vėliau pralėkti pačiam pro šį chaosą yra tikras malonumas. Įdomiausia, kad taip smarkiai padidėja greičio pojūtis: rodos, leki nesuvokiamai pašėlusiu greičiu, o spidometras rodo tik kokį 120 km/h.

Kova su priešininkais taip pat puikiai papildo šį chaosą. Jie važiuoja labai agresyviai ir stengiasi kuo labiau Tau pakenkti. Žinoma, juk už sėkmingą konkurentų taranavimą pelnomas nitro ir net laimimi pinigai, o šie du elementai žaidime svarbiausi. Kova Ultimate Carnage labai intensyvi ir dinamiška, lyderiai keičiasi vos ne kas kelias akimirkas, o kiekviena kliūtis gali atimti iš Tavęs pergalę. Reikia pastebėti, kartais tai gali sunervinti, ypač dalyvaujant ilgesnėse lenktynėse.

Be kampanijos, kurioje galima dalyvauti trijų skirtingų klasių automobiliais (derbio, gatvės ir lenktynių), yra ir labai smagus Carnage režimas, kuriuo žaidžiant tolesnės užduotys „atrakinamos“ gaunant taškų. Tokiu būdu žaidėjas verčiamas išbandyti įvairiausius lenktynių ir kitų varžybų stilius. Būtent čia FlatOut pasirodo visu savo gražumu ir leidžia išmėginti išskirtines pramogas su automobiliais ir iš jų lauk mėtomais vairuotojais. Kur kas smagiau vienam įveikti trasą per tam tikrą laiką, kuris ne šiaip sau teka: jam pasibaigus, Tavo automobilyje įjungiama bomba. Na, o vairuotojo svaidymas pro langą į smiginio lentą ar į didžiulius kėglius kaskart sukelia šypseną.

Perkeltas iš X360 konsolės, FlatOut Ultimate Carnage turi ir dar vieną, potencialiai labai gerą savybę — jis yra skirtas žaisti naudojant Games For Windows Live paslaugą. Kadangi, kaip rašėme naujienose, Microsoft pagaliau susiprotėjo padaryti ją nemokamą, galimybe pašėlusiai palenktyniauti įvairiose miesto ir kaimo trasose aplink skrandant tūkstančiams nuolaužų, manau, susidomės ne vienas.

P. S. Nors žaidimas akivaizdžiai tam neskirtas, rekomenduoju išbandyti jį su vairu. Taip valdyti gerokai sunkiau nei klaviatūra ar pulteliu, tačiau sukeliamas greičio pojūtis kur kas smagesnis. Net bloga vietom…