Pirmoji Battlefield dalis buvo sukurta ant PC ir gavo puikius kritikų įvertinimus. Antroji dalis taip gavo puikius kritikų įvertinus ir taip Battlefield užsitarnavo geros šaudyklės vardą. Tačiau laikui bėgant „Electronic Arts“ nusprendė nudžiuginti ir PS2, Xbox bei Xbox 360 turėtojus sukurdami Battlefield 2: Modern Combat. Daugelis spėjo pamėgti šią puikią žaidimų seriją ir jau su nekantrumu laukė kažko naujo, įspūdingo bei neregėto. Tačiau ar šis žaidimas tikrai turės visas tas savybes dėl kurių ši serija išgarsėjo?

Kai tik įjungiau žaidimą jis mane iškart nukėlė į karo sukūrį. Galingi ginklai, daug priešiškai nusiteikusių karių, daugybė mano būrio karių, malūnsparnių, tankų ir kitų transporto priemonių. Taigi orientuotis nebuvo kada, teko nuo pat pradžių šaudyti ir sprogdinti. Žaidimo detalės atrodė visai neblogai, atmosfera buvo kaip tikrame kare – daug sprogimų, susišaudymų bei klyksmų. Pradžioje žaidimo jūs būsite paprastas karys, tačiau bėgant laikui ir renkant žvaigždutes, kurias gausite už gerai atliktas užduotis (jai neprarasite daug karių, būsite taiklus, įvykdysit misiją labai greitai) jūs gausite žvaigždutes, kuo daugiau tokių punktų įvykdysite, tuo daugiau žvaigždučių gausite. Kam jos reikalingos? Jos kels jūsų, kaip kareivio rangą. Pradžioje būsite „Private“ (paprastas karys), o laikui bėgant kilsite ir galbūt pasieksite aukščiausia rangą „5 Star General“. Iš viso bus net 20 rangų, taigi norint tapti tikru vadu, teks labai atsakingai vykdyti visas jums pateiktas užduotis.

Žaidime daug naujovių neatsirado, pagrinde išliko tai kas garsino ir ankstesnes šio žaidimo dalis. Vienas įdomesnių dalykų tai „Hot Swap“. Dėka šio dalykėlio jūs galite bet kuriuo žaidimo metu spustelėję vieną mygtuką atsidurti kito kario vaidmenyje. Vėliau be šito dalyko jūs neišsiversite. Taip pat nužudę tam tikrą skaičių priešų, jūs gausite trumpalaikius apdovanojimus, pavyzdžiui greitesnį užsitaisymą, stipresnes kulkas ar didesnes gyvybes. Šie apdovanojimai bus tol, kol jūs žudysite priešus, jei nežudysite, po kelių sekundžių šie apdovanojimai dings. Priešai šiame žaidime yra kietas riešutėlis ir kartais teks labai gerai pagalvoti kaip reikia pulti juos. Jie bus gerai pasislėpę, bei vos tik jūs išlysite, suleis jums dozę raminamųjų kitaip tariant ims jus šaudyti ir jei jūs jų staigiai nenukensminsite arba nepasislėpsite, jūs mirsite. Būrio nariai bus kiek buki ir patys nelabai norės su priešais kariauti, tai ypač jaučiasi kada reikia šaudyti priešų snaiperius. Kaip ir ankščiau šiame žaidime bus skirtingi karių tipai: Inžinieriai gali taisyti Transporto priemones, taip pat turi „Rocket Launcher‘ius“ su kuriais galėsite spirginti priešus bei jų transporto priemones. „Special OPS“ kariai turės galingus automatus, kuriuose įtaisyti optiniai taikikliai. Paprasti kariai turės įprastus automatus, bei galimybę pakeisti jų režimą į granatas mėtanti monstrą. „Snaiper“ turės snaiperius, kurie turi labai gerą optinį taikiklį, bei ginklą, kurį panaudoję jūs iš palydovo užsakysite bombą, kuri nukris ten, kur jūs pasirinksite. „Medic“ vaikščios su kulkosvaidžiais bei galės gydyti kitus žmones.

Ginkluotė

Na, ginkluotę maždaug jau ir apžvelgiau kalbėdamas apie karių tipus, tik pasakysiu, kad bus įvairūs automatai, granatos, peiliai, bombos, raketiniai ginklai, paprasti šautuvai ir vinčesteriai. Ginklų pasirinkimas visai nemažas plius yra galimybė keisti ginklų išvaizdą pasirenkant jų tipą, kitaip sakant galite pasirinkti kieno gamybos ginklus turėsite: Kinijos, Europos ar JAV. Visų šalių ginklai daro tokia pat žalą, tačiau kitaip atrodo ir kelia kitokius garsus bei šiek tiek kitaip veikia. Taip rinkdami medalius bei tas pačias žvaigždutes jūs juos tobulinsite. Jie keisis ir stiprės. Žaidime yra keli režimai: Kompanijos, Multiplayer bei Iššūkio. „Kompanijos“ rėžime jūs turėsite vykdyti misijas ir gelbėti pasaulį :). „Multiplayer“ rėžimas yra, tačiau kokie režimai jame yra negaliu pasakyti, nes kol kas nebandžiau. „Iššūkio“ rėžime jūs gausite įvairias misijas nesusijusias su pačiu žaidimu, tai misijos tiesiog atsipalaidavimui, nors kartais jos savo sunkumu prilygs ir Kompanijos misijoms. Tai bus lenktynės su Hameriais, malūnsparniais, kateriais bei Hot Swap lenktynės. Tiesa, lenktyniausite su laiku, o ne su oponentais. Bus ir kitų misijų, tokių kaip susprogdinti priešus granatomis, susprogdinti priešų transporto priemones su raketiniais ginklais ir panašiai.

Transportas

Transporto priemonių žaidime bus daug. Įvairūs kateriai, džipai, “bagiai“, tankai, malūnsparniai. Kiekviena iš šių kategorijų turės skirtingų tipų. Vieni tankai bus greitesni, kiti labiau ginkluoti. Šis žaidimas turi daugiau nei 30 skirtingų transporto priemonių. Tai fantastiškas skaičius. Net ir lenktynių žaidimai ne visada gali pasigirti tokiu plačiu pasirinkimu. Taigi šiame žaidime jūs galėsite patekti kur tik norite. Tiesa, šiame žaidime ne visada galėsite mėgautis visomis transporto priemonėmis, jeigu jūs turėsite tanką, malūnsparnio jums niekas neduos, o kitoje misijoje bus atvirkščiai, nepaisant to bus tikrai smagu važinėtis, plaukioti ar skraidyti su tokia galybe transporto priemonių.

Misijos

Misijų šiame žaidime taip pat bus nemažai. Jos bus labai skirtingos: iš pradžių atrodys, kad jus tiesiog šaudo ir tiek, bet vėliau jums teks gintis, pulti, sprogdinti priešų tiltus bei traukinius, pulti bei sprogdinti priešų laivus, šnipinėti. Bus ir oro kovos, kur jums teks kariauti su malūnsparniais arba galėsite tiesiog nusileisti ant žemės ir juos susprogdinti su raketiniais ginklais, tačiau taip padaryti ne visada pavyks, kadangi prieš kiekvieną misiją jums teks pasirinkti karių tipą. Jų kaip minėjau yra 5: inžinieriai, special OPS, paprasti kariai, snaiperiai, medikai. Tad rinkitės protingai, nes jei į misiją kurioje reikės sprogdinti pasiimsite medikus, tai nemanau, kad jūs ką nors susprogdinsite, susprogdins nebent jus. Misijos dažnai susidės iš kelių dalių, viena dalis bus gintis nuo grėsmingų priešų atakų, o jau kitoj daly jums teks pulti priešus ir pas juos palikti bombų.

Garsai

Žaidimas turi gan tikroviškus garsus kurie sukelia karo atmosferą. Per savo racijas dažnai girdėsite balsą iš štabo kuris praneš apie artėjančią grėsmę, arba apie tolimesnius nurodymus. Apie garsą sunku daugiau ką pasakyti, tiesiog kai įsijauti į žaidimą nelabai į garsus kreipi dėmesį.

Storyline

Pats „Storyline“ nėra labai suprantamas. Žaidime tiesiog kelsimės iš vienos misijos į kitą ir vykdysime tai, ką turime daryti. Tiesa, prieš misiją mus šiek tiek supažindina su ja ir trumpai pasako dėl ko mes tai darome ir koks mūsų tikslas. Na, pagrindinis viso žaidimo tikslas bei finalinė misija bus išgelbėti pasaulį nuo Comander 31. Jis yra blogiukas kuris nori su branduolinėmis bombomis sunaikinti visą pasaulį. Na, o mes turim neleisti, kad taip atsitiktų. Kartais jums bus leidžiama pasirinkti kokią misiją norite vykdyti. Bus du galimi variantai „Nato“ ar „Kinija“.

Kritika

Na mano nemėgstamiausia teksto dalis – kritika. Aš nelabai mėgstu kritikuoti žaidimus, man tai tiesiog ne prie širdies, bet šį kartą be to neapsieisiu. Žaidime garsas nėra labai nuostabus nors ir karo garsai pakankamai tikroviški, bet laikui bėgant jūs jį pamiršite arba tiesiog nepastebėsite. Priešai kartais atrodys neįveikiami, nes vos tik išlysite šaudyti jie jau bus suleidę į jus gerą seriją kulkų ir jums teks mirti bei žaisti su kitu kariu. Kalbant apie kitus karius tavo draugai tikrai nepasižymės DI(dirbtiniu intelektu) ir retai kada sunkiomis akimirkomis jums padės, dažniausiai jie trainiosis ir tiek. Pradžioje galbūt to nepajusite, bet atėjus sunkioms akimirkoms jūs norit ar nenorit turėsit mirti dėl to, kad jūsų draugai jums nepadeda, bet taip bus ne visada, kartais jie bandys kariauti, bet dažniausiai keli priešai juos užpuls ir jiems teks bėgti bei prašyti tavo pagalbos. Grafika visai graži, tačiau žinant ką gali Xbox360 norėtųsi kažko daugiau, didesnio išbaigtumo, ne vien pagrindinėms detalėms, kadangi aplinkiniai pastatai bei vietovės yra skurdžios. Yra dar vienas blogas dalykas – vieną kartą perėjus, antrą kartą jūs to daryti nebenorėsite (būna išimčių) ir numesite žaidimą į kampą arba eisite žaisti multiplayer.

Na štai atėjo metas įvertinti mūsų „gražuoliuką“ 🙂

Pirmas įspūdis:8.8

Viskas gražu: žmonės miršta, tankai sproginėjai, visur lekia kulkos.

Garsai: 6.5

Gaila, bet nieko įdomaus iš šitos pusės aš nematau.

Grafika: 8

Graži, tačiau jai trūksta išbaigtumo.

Žaidimas: 8.5

Yra keli režimai kampanijos, iššūkio, bei žaidimo tinkle – visi jie yra tikrai įdomūs.

Valdymas: 9.0

Pakankamai geras bei tikslus.

Siužetas: 7.5

Nieko įspūdingo iš siužeto pusės.

Bendras: 8.1

Nesvarbu, kad jis sukurtas 2006 metais, bet jį žaisti iš ties įdomu!