Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2010/08. Teksto autorius: _eFFiGy_

Tiesa, kad nemokami MMORPG žaidimai gana retai dera su žodžiu „kokybė“. Vienų žaidimų silpna grafika, kituose mažas herojų pasirinkimas ar nedidelis bei nuobodus pasaulis, todėl norėdamas visa tai gauti esi priverstas leisti pinigus mokamiems žaidimams. Tačiau kartais būna ir išimčių. Viena tokių naujas Astrum Nival perliukas — visiškai nemokamas Allods Online!

Allods pavadinimas apibūdina žaidimo pasaulį: jį sudaro daugiau nei dešimt atskirai išsidėsčiusių salų, pasiekiamų kiek netradicišku būdu — kosminiu laivu. Skamba įdomiai, o ką jau kalbėti apie kitas žaidimo stipriąsias vietas: piktadarių Imperijos ir geradarių Lygos frakcijų kovas ar galimybę skraidyti po Allods dangaus platybes nuosavu laivu ir medžioti fantastiškai atrodančias būtybes. Visa tai yra šiame žaidime, kuris daugeliu atžvilgių yra nemokama World Of Warcraft alternatyva.

Žaidimo kūrėjai pasistengė, kad jau nuo pačios pradžios galėtum įsijausti į savo herojaus vaidmenį. Išsirinkęs norimo tipo herojų, o tipų čia yra net aštuoni (vėliau galima pasirinkti vieną iš septynių profesijų, tokių kaip šarvų gaminimas ar žolelių rinkimas), iškart patenki į laivą arba į pilį, priklausomai nuo to, kurią frakciją pasirinkai, ir net nespėjęs susipažinti su žaidimu gauni gelbėjimo užduotį. Taip prasideda žaidimo istorija ir kelionė po platų ir nuostabų Allods pasaulį.

Užduotys ir kovos

Nezebgradas — pradinis blogiukų miestas. Jame reikės praleisti nemažai laiko atliekant ganėtinai įdomias ir išskirtines užduotis. Pavyzdžiui, aplink miesto pagrindinį pastatą išnešioti ir sustatyti vėliavas, įkišti slaptas kameras kambaryje ar susprogdinti goblinų būstinę. Laikui bėgant keisis ne tik Tavo šarvai, bet ir zonos, uždaros patalpos. Čia su savo suburta komanda turėsi nugalėti bosą, kad gautum geresnių ir neeilinių daiktų, o galiausiai pasiekęs 22–ą lygį pradėsi tikrąją „laimi stipresnis“ kelionę. Baigsis ramus užduočių vykdymas, nes nežinosi, kur gali tykoti pasislėpęs priešas, laukdamas tinkamos akimirkos Tave užmušti. PvP (žaidėjas prieš žaidėją) ir GvG (grupės prieš grupes) kovos šiame žaidime turės daug didesnę reikšmę, nes už kiekvieną užmuštą priešą gausi garbės taškų, reikalingų norint nusipirkti geresnių šarvų ar ginklų.

Allods Online gal ir nepasiūloma beveik nieko naujo, bet net ir rimčiausią žaidėją galėtų sužavėti unikalus jo pasaulis tiek ant žemės, tiek danguje. Puikiai sukurtos salų vietovės, požemiai ir komandų kovų zonos priverčia akis pakelti nuo monstrų ir apsižvalgyti aplink save. O masines kovas ar bosų reidus pagyvina galimybė herojų valdyti tarsi veiksmo žaidime.

Tikrai reikia pagirti Astrum Nival, kad šitą MMORPG sugebėjo padaryti išskirtinį suteikdami galimybę pasistatyti astralinį laivą, jį dekoruoti pagal savo norus ir galiausiai subūrus komandą pasileisti į beribes Allods platybes ieškoti naujų salų, kovoti su dideliais monstrais ar susigrumti laivų mūšiuose su priešiška frakcija. Tiesa, kaip ir kiekviename nemokamame žaidime, yra galimybė pirkti žaidimo daiktus už tikrus pinigus ir taip tapti stipresniems už pinigų nemėtančius žaidėjus. Tačiau tai nėra labai didelis žaidimo minusas, todėl kiekvienas žaidėjas, mėgstantis MMO žaidimus, turėtų išmėginti Allods Online.