Filmų industrija nestovi vietoje – ji plečiasi. Kiekvienais metais sulaukiame stebinančių, šiurpinančių ir geras bei blogas emocijas suteikiančių kino juostų. Praeitais metais pasirodęs žaidimas „The Movies“ suteikė mums galimybę savotiškai pažvelgti į filmų kūrimo procesą ir patiems valdyti visą kino kompaniją. Prabėgus metams, žaidimo fanai vėl gauna galimybę patobūlinti savo industriją papildymu „Stunts and effects“. Kaip jau supratote iš pavadinimo, jūsų filmai nuo šiol pasipildys sprogimais ir kaskadinikų atliekamais triukais, tad negaišdami laiko vėl pasinerkime į „The Movies“ ir pažvelkime į viską iš arčiau.

Vertėtų pasakyti, jog jokių stiprių pokyčių žaidimo esmėje papildymas nepadarė: tikslai liko tie patys, užduotys vienodos, todėl kažin ar tiems, kuriems nepatiko pirmoji dalis, patiks ir šioji. „Stunts and effects“ yra „grynakraujis“ papildymas, todėl norint jį išbandyti, privalėsite turėti originalųjį „The Movies“. Lieka vienintelis, bet labai svarbus klausymas: ar naujasis žaidimas yra ko nors vertas ?

Tikroji specialiųjų efektų era prasidės 1960 metais. Tai reiškia, jog pradėjus žaidimą iš naujo, keturiasdešimt žaidimo metų žaisime nepatirdami nieko naujo: vėl priimsime į darbą aktorius, režisierius, statybininkus ir t.t. Nekantriausiems valdytojams, kūrėjai suteikė šansą tuos pirmuosius metus praleisti ir pradėti žaidimą nuo 1960 metų, kartu su jau esamais pastatais, žvaigždėmis ir kapitalu, vien tam, kad nusipirkę papildymą, nenusigraužtumėte nagų laukdami, kada atrasite visas naujoves.

Taigi įsivaizduokite situaciją, kai atėjus šeštajam dešimtmečiui, žiūrovai ima reikalauti kažko stulbinančio. Jiems nusibosta banalūs romantiniai filmai, pilki kosminiai laivai ir kaubojai, imama reikalauti kažko naujo, nekasdieniško. Štai tada protingieji filmų kūrėjai ima į darbą priimti tuos žmones, kurie išpaikusią žiūrovo akį priverstų išsiplėsti. Taip, tai kaskadininkai. Tiesa, pirmieji triukai bus labai paprasti, pavyzdžiui teks nugriūti ant banano žievės ir pan. Tačiau laikui bėgant išvysite tikrai neprastai atrodančias pabaisas, susprogstančius pastatus, atskrendančius ateivių laivus ir t.t. Žodžiu, laikui bėgant, progresavimas bus akivaizdus. Varginantis darbas neliks be atpildo. Kas penkerius metus vykstančioje apdovanojimų ceremonijoje, galėsite gauti prizą už geriausius efektus. Tuo pačiu kils kino studijos reitingas, todėl pasistengti verta.

Kaskadininkai bus paprasti žmogeliukai, kurie jūsų nevargins per dideliais norais kaip tai daro kino žvaigždės. Savaime aišku, blogas tas karys, kuris nenori būti generolu ir kartais matysite jaunuolį ar jaunuolę, prilipusius prie kino studijos sienos ir svajojančius apie aktoriaus karjerą, tačiau mano atveju, jų norams nebuvo lemta išsipildyti, mat gero kaskadininko užsiauginimas reikalauja didelio darbo. Tenka statyti treniruoklius, kurie išmokins sėkmingai atlikinėti sudėtingus triukus. Filmo metu triukai gali ir nepavykti, o tai atsilieps filmo kokybei ir kaskadininko sveikatai. Jaunasis savižudis galės patirti traumas tiek filmavimo aikštelėje, tiek per treniruotes, todėl ligoninė bus tiesiog privaloma.Gydimo procedūros kainuos jums pinigų, tačiau sveikas kaskadininkas – geras kaskadininkas…prisiminkit tai, juk niekam nbus įdomu stebėti, kaip sumuštas žmogutis lakstys po filmavimo aikštelę.

Kaip jau minėjau, naujosios scenos ir filmų scenarijai suteiks galimybę iš peties padirbėti visai filmavimo komandai. Žaidusiems originalųjį žaidimą, nepasakysiu nieko naujo, tačiau tiems , kas to dar nedarė, paminėsiu, jog filmo scenarijus galite kurti ir jūs, savaip keisdami scenas, aktorius, jų veiksmus, užsklandas ir t.t. Tokiu būdu, naujam papildymui pridėjus naujų objektų, galėsite sukurti dar daugiau įvairiausių derinių, kurių ir taip buvo milijonai, tačiau filmų niekada nebus per daug. Beje, internete jau galima matyti žaidimo fanų sukurtus filmukus kitų kompiuterinių žaidimų temomis. Nesenai teko matyti „The Movies“ žaidime sukurtą filmą, kuriame aktoriai vaidino Gordoną Freemana bei mokslininkus iš „Half life“. Turint nemažai entuziazmo, galima sukurti ir daugiau linksmų juostų ir juos parodyti draugams.

„Stunts and effects“ yra puiki dovana „The Movies“ fanams, tuo tarpu visiems kitiems tai tebus paprastas papildymas, praplečiantis filmų industrijos galimybes. Vargu ar su nauju žaidimu atsiras naujų fanų, tačiau nuspėti likimo neįmanoma. Galima tik skelbti verdiktą, jog šis papildymas žaidimo nesugadino ir suteikė kiek aštresnį skonį tiems, kas mėgsta sprogimus, monstrus ir aktyvius susišaudymus. Tad linkiu sėkmės naujųjų filmų kūrime.