Everybody’s Golf – tai vienas iš tų retų, pirmųjų žaidimų, kuriems tiesiog pasisekė būti gerais. Tikrai neaišku kokių paskatų vedami Sony lokalizacijos skyriaus darbuotojai sugebėjo pritaikyti žaidimą puikiai (jis pasirodo net šiek tiek geresnis, nei jo analogas JAV, išleistas kitų pavadinimu). Tikriausiai tikslas buvo nukonkuruoti dėmesio stoka nesiskundžiančia Tiger Woods žaidimų seriją. Vienu žodžiu, anime stiliaus golfo žaidimas atkeliavo, o su juo nepakartojamai praleistos valandos su vienu iš prestižiškiausiu sportu pasaulyje.

Taip jau atsitiko, jog golfo žaidimų nėra tiek jau daug, o ir visi esantys yra matuojami pagal vieną dalyką – Tiger Woods seriją. Tačiau Everybody‘s Golf serija kiek kitokia. Ji niekados nesistengė atkurti tikslumo, preciziškumo ar tikroviškumo (ką mes randame Tiger Woods serijoje), užtat linksmo ir gan paprasto žaidimo mes rasime tikrai daug. Vietoj stipriausių pasaulio žaidėjų, Everybody‘s Golf siūlo sužaisti partiją su anime stiliaus veikėjais. O bežaidžiant atsirandančios galimybės išbandyti įvairius patobulinimus ar kitus „upgreidinimus“, leidžia suprasti – žaidžiam arkadą, o ne stengiamės tapti profesionalais simuliatoriuje.

Ir skirtingai nuo Tiger Wood serijos, mus pasitinka tiesiog totaliai žavus pritaikymas šiam Sony nešiojamam delninukui. Visų pirma mažas krovimosi laikas, kartais jo pastebėti netgi nėra įmanoma. Šiuo atveju tenka girti kūrėjus už maksimaliai išnaudotas PSP galimybes (nors ką čia žinai, kiek jis sugeba?). Tikiu jog nedaugelis savo atmintyje pamena golfo žaidimų pionierių „Leaderboard“, kuris džiugino žaidėjus prieš 20 metų. Daugelis tokių senų detalių iš dar senesnių žaidimų Everybody‘s Golf tikrai turi. Jei mėgstate nostalgija – turėtų patikti, jei nemėgstate – vargu ar tu detalių bus tiek, jog žaidimas paliks slogų įspūdį, jei nežinote kaip jos atrodo – tuomet žaidimas atrodys nepaprastai naujoviškai ir pilnas novatoriškų idėjų.

Pradėti žaidimą gali bet kas ir bet kuriuo metu, jokių papildomai didelių instrukcijų ar nurodymų nereikia. Kiek daugiau su žaidimais pažįstantis žmogus turėtų jau labai greitai suvogti visą esmę. Iš pat pradžių su rodyklėmis nurodote kiek toli norite, kad nuskrietų kamuoliukas, tada spaudžiate apskritimą kad pradėtumėte judėti stiprumo barometrą. Antrą kartą nuspaudžiate apskritimą, kad nurodytumėt kokiu stiprumu turi būti mušamas kamuolys ir galiausiai turite nuspausti apskritimą trečią kartą kuo arčiau starto pozicijos, kad patvirtintumėt mušimo tikslumą. Beje, pareguliuoti mušimo trajektoriją dar galite ir rodyklėmis. Tai turbūt lengviausia golfo sistema žaidime iš kada nors egzistavusių ir svarbiausia ji puikiai veikia.

Verta paminėti ir puikiai vizualiai atkurta visą mušimo ir kamuolio skriejimo vaizdą. Jūsų sėkmė ar nesėkmė išmušant kamuolį atsispindės ne tik veikėjo emocijose, bet ir žinoma kamuolio skriejimo trajektorijoje. Norint kuo sėkmingiau pasiekti savo užduotį, teks vengti tokių dalykų kaip vandens tvenkiniai ar smėlio duobės, nes pirmoje iškart prarasite vieną mušimą, o įstrigus antroje teks ilgai krapštytis. Galiausiai pasiekus „žaliąją zoną“, kuri yra šalia duobutės, visą mušimo sistema staiga pasikeis. Liks du mygtukai: spausti apskritimą kad pradėtų ir antrą kartą spausti nurodant kokiu stiprumu mušti. Tačiau saugokitės lengvumo iliuzijos, nes vienas netikslumas ir brangus taškas prarastas.

Žaidžiant įvairiais „Challenge“ režimais, jūs ne tik kelsite savo paties klasifikaciją, bet jau kai ir minėjau, trėsite vis tobulesnį ir profesionalesnį personažą. Tuomet jau nebetaps naujovė atvejai, kai vis dažniau pasiseks atlikti nuostabius metimus ar net iš pirmo karto pataikyti į duobutę! Tik patarčiau nepatingėti ir išjunkti garsą, nes galite po ilgesnio žaidimo laiko sulaukti skaudžių pasekmių tiek savo ausims, tiek ir psichikai, nes iš pradžių jie gali pasirodyti ir visai normalus, tik va pirma pusvalandį tiktai.

Everybody‘s Golf yra paprastas, bet tuo pat ir žavus žaidimas. Jis nepretenduoja į aukštumas, bet užimti kelionės metu ar laisvą minutę ir suteikti geresnę nuotaiką jis sugebės puikiai. Įsigiję jį, manau, tikrai neprašausite.