Spėju, kad daugeliui iš jūsų teko bent akies krašteliu stebėti šiuo metu pasaulyje itin populiarų, o ir Lietuvoje rodoma, televizijos serialą CSI Kriminalistai. Taigi naujausias žaidimas pagal šį serialą „CSI: 3 Dimension of Murder“ atkeliauja į parduotuves ir vėl ruošiasi užkariauti „Las Vegaso kriminalistikos laboratorijos“ gerbėjų širdis.

Gerai susipažinę su šia serija, sugebės suprasti, jog nepaisant savo klaidinamo pavadinimo, tai yra jau ketvirtasis serijos žaidimas. Pirmieji du vyko pagal pirmojo serialo veiksmo vietą, tai yra, Las Vegase. O trečiasis mus nukėlė į jau pagal šio serialo tęsinį „CSI Majamis“ sukurtą žaidimą. Ir nors ketvirtasis žaidimas grįžta į ištakas, tačiau savyje turi daug naujų patobulinimų.

Pirmas žaidimo įspūdis gali pasirodyti labai aiškus – nieko naujo. Jūs pradėsite kaip naujas darbuotojas kriminalistikos laboratorijoje. Po pokalbiu su barzdotu šefu Grisomu, savo jėgas išmėginsite su visais skirtingais biuro darbuotojais, gaudami kiekvienai bylai po naują kolegą. Pačios lygiai taip pat (o kaip gi dar jos galėtų prasidėti), kai jūs atvykstate į nusikaltimo vietą kur randate lavoną. Vėliau seka nuobodus nusikaltimo vietos apžiūrėjimas, mygtukų spaudimas, ilgos valandos laboratorijoje, bendravimas su įtariamaisiais ir liudininkais ir daugybę panašių darbų.

Kiekvienai bylai bus priskiriama po tam tikrą skaičių įvairių vietovių, kurias jūs laisvai galite tirti ir rinkti įkalčius. Didžiausias smagumas šioje vietoje laukia todėl, kad skirtingai nuo senųjų serijos dalių, kur su 2D varikliuko pagalba aplinkos būdavo gana statiškos, čia jūsų laukia naujas 3D varikliukas. Ir nors šįkart šį dar negalėsite vaikščioti kaip įprastuose nuotykių žaidimuose, tačiau naujos galimybės leis lengviau pasinerti į įkalčių ieškojimo mechanizmą.

Bet neskaitant grafinės pusės, visa žaidimo sąsaja išliko lygiai ta pati. Jūsų apatinė užduočių juosta yra, kaip ir anksčiau, skirta visiems surinktiems įkalčiams, bei nikeliavimui į skirtingas vietoves. Užtat įkalčių surinkimo ir nustatymo įrankiai pasirodys iššokančiame lange, kas gerokai palengvina jų panaudojimą. Taigi pastebėję apgaulingą dėmę, apšvieskite ją ultravioletiniais spinduliais ir tą egzempliorių įsimeskite į įkalčių dėtuvę. Dabar mūsų laukia mieloji laboratorija.

Taigi atvykę į ją pirmiausia turėsite nuspręsti, su kuriuo gi įrenginiu reikia ištirti savo įkaltį. Ir nors jų daug, o jūs nepatyrės, bet čia visgi kompiuteris, taigi įkalčio, kurio negalima ištirti su tam tikru įrenginiu, į jį įdėti nebus galima. Taigi keletą kartų neteisingai spėję, greitai rasite ką ir su kuo daryti. Pačių įkalčių tyrimas taipogi nėra sunkus darbas, kartais tai yra paprasčiausi mini žaidimai, kuriuos bus visai smagu sužaisti. Bet, pavyzdžiui, tikrindami pirštų antspaudus ar DNR, turėsite būti itin preciziškas ir kiekvieną iš atveju patikrinti po keletą kartų.

Jeigu kartais jums pritrūktu įrodymu, jūs visada būsite laukiami pas daktarą Robiną morge. Jis visados turės ką pasakyti ir labai dažnai jo žodžiai gali būti nepaprastai naudingi tiriant bylą. Įkalčiai netgi gali jus pasukti visiškai kita linkme. O pavykus ką nors susieti su esamais įkalčiais ir jei jie pasirodys pakankami kapitonui Brasui, jis galės ne tik atvesti kuri nors įtariamųjų į apklausą, bet netgi jį ir suimti, jei įkalčiai pasirodys svarūs.

Kaip jau įprasta CSI stiliaus žaidimams, visa jo eiga yra labai linijinė ir visi dalykai yra susiję vienas su kitu. Kiekvieną kartą atradę ką nors, jūs atrakinsite įvairias tolesnes bylos sprendimo galimybes. Sakau galimybes, nes teoriškai jūs galite laisvai spręsti ką nuo ko pradėti tirti ir kokia eiga visa tai daryti, tačiau praktiškai nesvarbu ką jūs bedarytumėt, žaidimas vis tiek tekės sava vaga. Tą puikiai iliustruoti gali toks pavyzdys: nežinodami ką daryti, mes po kelis kartus lankėme tas pačias, jau gerai iššniukštinėtas vietas, kol vienoje jų radome mažą stiklo gabaliuką, kurį per klaidą praleidome. Greitai nunešę jį į laboratoriją, mes pamatėme iškart du filmukus: pirmasis buvo Voriko komentaras su CSI stiliaus filmuku, o antrasis rodė jau to paties Voriko pokalbį su kitu vaikinu.

Daugiau ar mažiau, prieš tai buvę dalykai buvo gan neigiami, bet žaidimas visgi gauna sąlyginai aukštą įvertinimą, kodėl? Visų pirma, nepaisant lėkštos ir nepatogios sąsajos, kiekviena iš istorijų yra tikrai aukšto lygio ir įtraukianti, tai nenuostabu, žinant jog šią dalį prašė tie patys žmonės, kurie yra atsakingi ir už televizijos serialą. Pridėjus puikius balsus, ką lemia tikri aktoriai nepatingėję įgarsinti žaidimo, mes gauname sąlyginai neblogą CSI žaidimą. Gaila tik tiek, jog žinai, kad šiais laikais galima sukurti daug geresnį žaidimą, o prieš jus stovi viso labo pinigų darymo mašina iš garsaus pavadinimo.