2006 FIFA World Cup demo versija

Nors Lietuva ir yra vadinama krepšinio šalimi, tačiau net ir neturėdami nė vienos stiprios futbolo komandos, o tuo labiau rinktinės, sugebame vis dėlto jį mėgti. Kaip nemėgsi, jai jis vadinamas populiariausiu sportu pasaulyje, kurį žaidžia tiek Pietuose, tiek ir Šiaurėje. Nenuostabu ir tai, kad Pasaulio Futbolo Čempionatas, kuris šiemet vyks Vokietijoje, savo populiarumu beveik prilygsta Olimpinėms Žaidynėms. Dar nenuostabiau yra tai, kad Electronic Arts suskubo tuo pasinaudoti ir ta proga papildyti savo biudžetą. Tačiau šįkart, kad ir kaip gali atrodyti, 2006 Fifa World Cup išėjo daug geresnė nei buvo galima tikėtis, gal net geresnė nei originalusis eilinis Fifa serijos žaidimas.

Pasaulio Čempionatams skirtų žaidimų mes matėme ir anksčiau, tačiau dažniausiai jiems visiems trūkdavo gilumo. Įsivaizduokit, kad jie visi siūlo vos 32 komandas, kai tuo tarpu bet kuris Fifa serijos produktas gali pasigirti turintis šimtus komandų ir dar daugybę įvairiausių variacijų. Šiais metais EA užsimojo tai pakeisti.

Galima sakyti EA pasimokė iš visai nesenų savo klaidų. Vos praėjusių metų lapkričio mėnesį Xbox 360 konsolei išleistas žaidimas FIFA 06: Road to Fifa World Cup turėjo visas blogąsias savybes (Xbox 360 pionieriai buvo priversti savo kailiu tapti bandymu triušiais) ir jame buvo vos 32 šalių komandos, kurios sugebėjo praskinti sau kelią į Pasaulio Futbolo Čempionatą. 2006 Fifa World Cup mums siūlo 95 kitas šalis, kurioms nepavyko patekti į šią futbolo fiestą. Aišku ir toliau išlieka galimybė iškart pradėti Vokietijoje, tačiau juk ar nesmagiau sužaisti viską nuo pat pradžių iki galo visuose žemynuose: Šiaurės Amerika, Europa, Pietų Amerika, Afrika, Azija, Okeanija.

Be pilnų komandų, naujasis Fifa serijos žaidimas siūlo dar kelis naujus įdomius patobulinimus. Visų pirma atrakinami žaidėjai, kuriuos galima priskirti prie jų nacionalinių komandų. Sakote nieko naujo? Tačiau aš kalbu apie visą Pasaulio Futbolo Čempionato istorija, dabar mums yra prieinama ir keletas klasikinių komandų, bei žaidėjų. Mes netgi turime galimybę sužaisti, pavyzdžiui, prieš aštuonis ar daugiau metų vykusio Pasaulio Čempionato rungtynes ir perrašyti istoriją. Norinčius atlikti šį žygdarbį laukia Global Challenge režimas, su daugiau nei 40 klasikinių momentų iš futbolo istorijos.

Dar vienas smagus momentas yra tinkliniam lošimui skirtas režimas „FIFA Lounge“, kuris jau atliko savo debiutą FIFA 06 žaidime ir debiutuoja „2006 FIFA World Cup“. Tinklinis žaidimas talpina klasifikuotas ir ne kovas, keturių ir aštuonių žaidėjų turnyrus, bei daugybę kitų režimų, kurie suteiks jūsų nusipirktam žaidimui daug laiko, kad galėtų įtraukti jus ir sąžiningai atidirbti kiekvieną jūsų išleistą litą.

Tačiau ar rūpėtų visi šie dalykai, jei „World Cup“ būtų neįdomu žaisti? Žinoma kad ne. Turbūt futbolo fanams nė nereikia sakyti, kad Konami „Winning Eleven“ „geimplėjuje“ visados buvo lyderis šioje srityje. EA sporto žaidimų fanai spėjo turbūt pastebėti, kad kiekvienas naujas šios kompanijos serijos žaidimas vis artėja prie to, ką savyje turi sukaupęs „WE“. 2006 FIFA World Cup yra kaip niekad arti šio tikslo.

Pirmasis dalykas iškart atkreipsiantis jūsų dėmesį bus padidėjęs žaidimo greitis. To pasekmės pajausite jau pirmose rungtynėse, kadangi pats žaidimas taps gyvesnis ir galbūt bus arčiau realybės. Pavyzdžiui, kai puolimas peraugs į grėsmingą situaciją priešininkams, į tai iškart sureaguos beveik visi jūsų komandos nariai. Kita pusė yra labai pragražėjusi smūgiavimo ir pasavimo animacija, kuria visados garsėjo WE serija. Pastaroji turėjo tiek daug skirtingų variacijų, kad turbūt niekados niekam nepasisekė pamatyti to paties įvarčio du kartus. Dėkokime EA, kad pastaroji suprato amžiną tiesą – jei negali nugalėti savo priešininko, susitapatink su juo. To pasėkoje World Cup gali pasigirti daugybę nuostabių ir nemažiau skirtingų įvarčio variacijų.

Tačiau valdymas dar yra ta dalis, kur iki WE dar teks paplušėti. Pastarojoje buvo tiek daug valdymo variacijų ir skirtingų galimybių, kad per visą žaidimą dažniausiai nepavykdavo panaudoti nė pusės, bet to pilnai pakakdavo. World Cup savyje neturi visų tų judesių, užtat pagrindais pasigirti gali tikrai. Trumpas pasas, taktikos keitimas vidurį žaidimo su keliais mygtukais, komandos draugo iškvietimas į pagalbą ir daugybę kitų funkcijų atkeliavo tiesiai iš WE.

Padaryti, kad futbolo žaidimas atrodytų gražiai grafiškai yra išties sudėtinga, jau vien dėl to, kad kamera visados stovi per daug toli nuo žaidėjų. Tačiau World Cup su savo nudailinta animacija ir atpažįstamais veikėjų modeliais yra kaip niekad arti šio tikslo. Galiausiai netgi patys žaidėjai įmušę įvartį rodo tikras emocijas ir savo žygdarbį aplaisto įvairiais šokiais ar kitais pasirodymais. Pati žmonių minia stadione taipogi nėra tik tuščia masė, dabar matysime daugybę sirgalių kurie kelai įvairius plakatus ir mojuoja vėliavomis. Kartu su puikiai savo vietoje esančiu garsu ir reikiamu metu išlendančiomis melodijomis, žaidimas suteikia nepakartojama futbolo patirtį, kurios manau Lietuvoje tikrai reikia.

2006 FIFA World Cup yra puikus saldainiukas visiems futbolo gerbėjams belaukiantiems Pasaulio Čempionato Vokietijoje. Žaidime bus atkurti visi Vokietijos stadionai, bei ne tik į Čempionatą patekusios komandos, bet ir visos tos, kurios turėjo tokia galimybę (čia turbūt žinote apie kokius futbolo asus aš kalbu). O kur dar video ištraukos iš kiekvieno Vokietijos stadiono ir net 127 šalių himnai. Nors žinoma žaidime dar trūksta šiokio tokio gilumo ir galbūt ilgaamžiškumo, kad 2006 FIFA World Cup būtų aktualus iki pats 2008 metų. EA į žaidimą sudėjo visų savo futbolo žaidimų patirtį ir pateikdama už mažesnę nei vidutinė PC žaidimo kainą, suteikia šansą kiekvienam išbandyti futbolą kompiuteryje. Net jeigu nesate pašėlęs futbolo fanams, o namuose neturite visų futbolo žaidimų kolekcijos, įsigyti šį būtų puikus pirmas žingsnis šiame populiariausiame pasaulyje sporte. Beje, World Cup yra išleistas ir PS2, Xbox 360, Xbox ir GameCube konsolėse.