Tai asmeniniams kompiuteriams skirtas žaidimas, kuriame tampate specialiuoju agentu. Žaidime nėra susišaudymų, jis paprastas, grafika piešta, bet išties smagus. Be to jis yra įgarsintas ir išverstas į lietuvių kalba; rusiškoje versijoje miestų, veikėjų pavadinimai kitokie, tačiau aš apžvelgsiu lietuviškąją versiją; juk smagiau girdėti lietuviškus pavadinimus? 🙂

Kurortinis miestelis, atrodo viskas ramu, tačiau jame klesti nusikalstama veikla, narkotikai, prostitucija. Dingsta vienas iš gaujų vadų, ir šią bylą išsiunčiamas tirti Aras Pašėla. Jis atvyksta į kurortinį miestelį Nelangą. Ir pradžia nekokia – jį pasitinka ginkluoti nusikaltėliai. Tačiau netikėtai įvyksta avarija, Aras išlipa iš automobilio ir taip prasideda žaidimas…

Jau pačioje pradžioje kyla daug klausimų, pavyzdžiui, kodėl profesionalus agentas turėtų tirti kažkokių gaujų konfliktą? Pradėję žaidimą pradedate naktinėti po miestelį. Agentas turi inventorių, todėl galėsite rinkti visokiausius daikčiukus, pavyzdžiui, pistoletą, kuris guli prie sudužusios mašinos. Prieš kažką atlikdamas, agentas kažką pasako, kartais tai naudinga informacija, kartais ne… Tereikia spaudinėti ant įvairiausių daiktų. Žaidimas pilnas galvosūkių. Jis paremtas beveik vien jais. Turėsite tam tikrose situacijose panaudoti kokį nors turimą daiktą, pavyzdžiui, pistoletą nusikaltėliams atbaidyti. Užduočių bus įvairiausių: kažką surasti, šnipinėti…

Bus vietų, kur turėsite panaudoti du įrankius vienu metu, pavyzdžiui, užduotyje, kur reikia išlaužti duris. Iš pradžių turėsite įjungti šviesą, kad matytumėte ką laužiate, tačiau agentas pasakys, kad „būtų gerai kuo nors užkabinti“, tuomet išsitraukiate laužtuvą, tačiau pasako, jog vien laužtuvu neįveiksi – bandote su peiliu; jis tai pat per silpnas, ir štai akimirka, kai turite panaudoti du daiktus. Po kurio laiko jau vaikščiosite dieną. Nauji veikėjai, nauja aplinka.

Viso žaidimo metu turėtumėte sutikti apie 30 veikėjų; visi yra unikalūs: pikti nusikaltėliai, grasinantys peiliu, ar gražios balerinos, bandančios tave nudurti.

Žaidime yra per 60 scenų: 40 dieną bei 20 naktį. Žaidimo grafika paprasta, viskas dailiai nupiešta, aplinka animacinė, tačiau į agento vaidmenį įsijausti visai nesunku.

Žaidimo trukmė. Vieniems jis gali būti ilgas, kitiems trumpas. Vieni jį pereis per mėnesį ar du, o kiti per 2 valandas. Manau žaidimas nėra ilgas, ir jį galima pereiti per kelis vakarus.

Įgarsinimas man labai patiko. Veikėjai įgarsinti puikiai, reiškia emocijas. Pagrindinį veikėją Arą Pašėlą įgarsino Gediminas Storpirštis. Žaidime rasite įvairiausių juokelių, banditų pasakymų: „ei, žąsine, kur įsigrūdai, varyk iš čia“ ar senos močiutės šūksnio: „Šlaistosi čia visokie, o paskui baltiniai dingsta…“. Žaidimo muzika skirtinga, apie 10 dainų, priklauso nuo teritorijos.

Čia nerasite jokių susišaudymų (nebent vaizdo intarpuose), nėra įspūdingų efektų, jis nėra ilgas. Greičiau jau paprastas, linksmas, tinkantis atsipalaiduoti penktadienį po sunkios savaitės. Pasiruoškite arbatos puodelį ir sužaiskite šį žaidimą.

Grafika: 8.5

Įvairios aplinkos, puikus animavimas.

Istorija: 8.7

Na išties įdomi, tik kyla daug klausimų.

Garsas: 9.4

Lietuviškas įgarsinimas – be priekaištų.

Muzika: 8.5

Pakankamai nebloga.

Valdymas: 9.0

Paprastas, viskas daroma pele.

Peržaidžiamumas: 5.1

Nemanau, kad imsitės jį žaisti antrą kartą…

Galutinis: 8.2

Paprastas žaidimas keliems vakarams.