Vašingtono universiteto padalinys Sietle sukūrė naują metodiką, kurios pagalba iš tūkstančių nuotraukų galima padaryti 3D miesto modelį.

Sameer Agarwal vadovaujamai komandai pavyko iš apie 150 tūkstančių nuotraukų sukurti Romos miesto modelį. Nuotraukos buvo paimtos iš į Flickr įkeltų vartotojų nuotraukų. Tuomet analizuotos ir tam tikra seka išdėliotos tam tikra tvarka 3D erdvėje, kad būtų sukurtas miesto modulis.

Visgi, verta pripažinti, kad ši technologija nėra visiškai nauja. Anksčiau ši mokslininkų grupė jau buvo sukūrusi algoritmus, kurie iš nuotraukų grupės galėjo sukurti 3D modelį. Dalis šios technologijos su laiku evoliucionavo į Microsoft’s Photosynth. Visgi, nors tai gana puikiai veikė su turistų padarytomis nedidelių vietovių nuotraukų sekomis, dirbant su didesniu kiekiu informacijos buvo susiduriama su nesklandumais. Projekto vadovas Agarwal sako, kad jei būtų naudojamasi senąja technologija, tektų tam skirti metus kol būtų sugeneruotas kokio didmiesčio trimatis modelis.

Naujajam metodui sugeneruoti Romos modelį prireikė klasterio sudaryto iš 500-ų paraleliai dirbančių kompiuterių, kuriuose rezultatas buvo sugeneruotas po maždaug 1 dienos.

Mokslininkams taip pat pavyko sugeneruoti iš 250 tūkstančių Venecijos ir tik iš 60 tūkstančių nuotraukų Dubrovniko 3D modelius.

Mokslininkai tikisi, kad ši technologija leis išsaugoti dabartinių miestų grožį ateities kartos.