Naujausi JAV mokslininkų tyrimai rodo, kad priešingai nei manyta, socialinių tinklų interneto svetainės nėra pavojingesnės jauniesiems internautams nei kitos virtualaus bendravimo priemonės.

Pastaruoju metu labai išpopuliarėjus tokioms virtualioms bendruomenėms kaip „MySpace“, „Facebook“ ir jų klonai, vis daugiau kalbama apie tai, jog ne viskas bendruomenių gyvenime yra gerai. Dažniausiai minimi jose aukų ieškantys iškrypėliai, perdėtas vartotojo informacijos rinkimas, priekabiavimas.

Visgi iš tyrimo rezultatų matyti, kad minėtos grėsmės gerokai realesnės naudojantis tiesioginio susirašinėjimo programomis (instant messaging: MSN, ICQ, Skype…) ar dalyvaujant masiniuose chatuose. Tuo tarpu virtualių bendruomenių koridoriai jaunųjų internautų atžvilgiu yra pakankamai saugūs.

Buvo apklausta 1600 JAV gyvenančių ir internetu besinaudojančių vaikų nuo 10 iki 15 metų amžiaus. Keturi procentai iš jų nurodė virtualiose bendruomenėse susidūrę su nepageidaujamu seksualinių temų kultivavimu, na o devyni procentai pažymėjo, kad virtualių bendruomenių svetainėse prie jų buvo priekabiaujama. Tačiau šie rezultatai tikrai kuklūs jei lyginti su tiesioginio susirašinėjimo programomis – jose su tokiomis problemomis susidūrė net 59% daugiau apklaustųjų.

Matematiškai mokslininkai paskaičiavo, kad tikimybė, jog prie vaiko bus priekabiaujama naudojantis tiesioginio susirašinėjimo programa yra net 96% didesnė, nei jam tūnant virtualios bendruomenės svetainėje.

Savo tyrimu mokslininkai teigia siekiantys nurodyti tėvams, ties kuriomis interneto paslaugomis vertėtų sutelkti savo pastangas saugant atžalas nuo nepageidaujamos patirties internete.