Corsair H100 yra aukštos klasės aušintuvas, tačiau šiais laikais juo jau nieko nenustebinsi. Dabar jau turime H110, H115 ir H150 serijas, kurios H100 daro vidutinės klasės aušintuvu. Tačiau buvo laikai, kai H100 buvo svajonių aušintuvas – geriausias produktas visoje Corsair aušinimo skysčiu sistemų gamoje.

 

 

Šiandien mes bandome naujausią, dar nuo 2011 gyvuojančios serijos versiją. Šis H100i PRO RGB aušintuvas, lyginant su savo pirmtaku turi nebent panašius matmenis, tačiau techniškai yra visiškai kitoks aušintuvas.

Pakuotė ir komplektacija

 

 

Pakuotė atitinką visų naujų Corsair aušinimo skysčiu sistemų trafaretą – yra graži ir tvarkinga.

 

 

Corsair H100i PRO RGB turi gan standartišką kompkeltaciją. Prie aušintuvo pridedami du ventiliatoriai ir visas reikalingas montavimo detales.

 

 

Pagrindinė makulatūra pridedama prie aušintuvo yra vartotojo vadovas ir garantinės informacijos vadovas.

 

 

Detalus žvilgsnis

 

 

Aušintuvas yra pagamintas Asetek kompanijos gamyklose. Jame naudojama naujausia Asetek kompanijos šeštos kartos aušinimo plokštelė.

 

 

Tenka pastebėti, jog visi nauji Corsair aušintuvai yra paremti Asetek platforma, o iki šiol pusė Corsair aušintuvų naudojo Asetek platformas, likusi dalis – CoolIT platformas. Tačiau panašu, kad dabar Corsair apleidžia CoolIT ir pradeda orientuotis į vien tik Asetek produktus.

 

 

 

Radiatorius yra paprastas 240 mm dydžio „blynas“, išsiskiriantis nebent Corsair logotipu, blizgančiu ant jo šono.

 

 

CPU blokas jau labiau išskirtinis. Jis, kaip ir daugumos didesnių Corsair aušintuvų turi apšviečiamą Corsair logotipą ir aplink jį einantį du žiedus. Be abejo, apšvietimas yra valdomas funkcionalia RGB valdymo programa.

 

 

 

Aušintuvo ventiliatoriai naudoja Corsair ML serijos ventiliatorius, turinčius aukštos klasės magnetinius guolius. Šie ventiliatoriai yra geriausi 120 mm ventiliatoriai, kuriuos sukūrė Corsair.

 

 

Kitas didelis pliusas yra platus veikimo apsukų diapazonas. Jis prasideda ties 400 RPM, kai aušintuvas yra visiškai negirdimas ir baigiasi ties solidžiais 2400 RPM, kai nuo ventiliatorių keliamo triukšmo pro sieną pradės baladotis kaimynas.

 

Čia yra ir Zero RPM režimas – galimybė visiškai išjungti ventiliatorius, kai kompiuteris nėra apkrautas. Corsair tokį sprendimą perkėlė iš brangesnių H115i PRO RGB ir H150i PRO RGB aušintuvų. Taip pat negalima nepagirti ir ventiliatorių valdymo programinės įrangos, kuri leidžia tiksliai kontroliuoti ventiliatorių veikimą, priklausomai nuo skysčio temperatūros.

Testai

Corsair H100i PRO krauname į šią sistemą:

Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
Transcend SSD740, 256GB SSD
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

 

 

 

 

Išvados

Corsair sukūrė tobulą uždarą 240 mm aušinimo skysčiu sistemą. Geras aušinimo našumas, kokybiški ir puikiai reguliuojami ventiliatoriai ir puikus dizainas. Ko daugiau gi reikia? Deja viskas yra ne taip paprasta.

Jeigu Jūs pirksite aušinimo skysčiu sistemą, greičiausiai rinksitės Corsair gaminius. Tokia jau yra realybė – Corsair užsitarnavo žaidėjų labiausiai mylimo prekinio ženklo vardą, žaidėjai myli Corsair ir pasitiki jų gaminiais. Ir tuo Corsair akivaizdžiai naudojasi.

Corsair H100i PRO RGB kainuoja 115 eurų. Ir tai yra labai daug. Pigiausių 240mm aušinimo skysčiu sistemų kainos prasideda nuo 40 eurų. Ir Corsair H100i PRO RGB yra verta žymiai daugiau nei pastarosios – Corsair jau gamino H100 aušintuvus, kai kitų sistemų kūrėjai buvo spuoguoti CS 1.6 žaidžiantys paaugliai. Už produkto išbaigtumą, funkcionalumą ir geras aušinimo savybes aš esu pasirengęs daug sumokėti – gal net dvigubai. Na bet tikrai ne trigubai.