Antec Edge maitinimo bloką aš norėjau išbandyti jau seniai. Mane labai patraukė jo aiškiai apibrėžta kūrimo filosofija. Tai maitinimo blokas, visa savo esybe orientuotas į geimerius. Jame negalvota apie tai, kokių kosminių savybių gali prireikti entuziastams, kaip pasiekti geriausią kainos ir kokybės santykį, ar pasiūlyti aplinką tausojantį maitinimo bloką. Viskas buvo kuriamą tiesiog atsižvelgiant į tai, ko gali reikėti žaidėjams.
Ir tai turbūt yra gerai, nes rezultatas gavosi iš ties labai įdomus. Antec Edge savo savybėmis stipriai išsiskiria iš savo konkurentų. Krūvos identiškų maitinimo blokų laikais tai padaryti yra gana sudėtinga, bet kartu ir labai svarbu.
Šis blokas savo geimeriškomis vertybėmis primena seniau bandytą Antec HCG seriją, tik tai tėra geresnė jo versija. Vietoj 80 Plus Bronze efektyvumo Edge serija gali pasigirti 80 Plus Gold standartu, pilnai moduliniais kabeliais, įmantresniu dizainu. Tačiau abiejuose blokuose žiba balti led‘ai ta pati geimeriška siela.
Edge seriją sudaro geimeriškų galių 550W, 650W ir 750W maitinimo blokai, kurių pilnai pakaks vieną ar dvi vaizdo plokštes turinčioms sistemoms. Mano turimą silpniausią 550W bloką galima laikyti optimaliu pasirinkimu bet kuriai vieną grafinį branduolį turinčiai sistemai, nepriklausomai nuo jos galios.
Antec taip pat žadėjo pristatyti ir Edge II serijos maitinimo blokus. Tai būtų ne šių maitinimo blokų įpėdiniai, o tiesiog galingesnės versijos, turinčios 850W ir 1050W galios. Deja viskas susiklostė taip, jog šie modeliai prekyboje taip ir nepasirodė.
Pakuotė ir komplektacija
Antec produktų pakuotės man labai patinka. Jos turi savotišką dizainą, kuris puošia Antec produktus jau gan ilgą laiko tarpą. Ne išimtis yra ir šio bloko pakuotė, kuri mane nuteikia maloniai.
Atidaręs dėžę ir pažvelgęs į vidų šiek tiek nuliūdau. Marketingo pagrindai teigia, kad jeigu žmogus nusiperką daugiau kainuojantį daiktą, tai turi jausti, jog tai yra ypatingas produktas. Deja Antec to nežinojo ir unbox‘inant PSU, vartotojams gali kiti klausimas „už ką aš tiek pinigų mokėjau?“.
Bet tai paskutinis kartas, kai kyla šis klausimas – pats blokas neleis kilti jokioms abejonėms. Tam įvykti neleis ir turtinga jo komplektacija.
Labiausiai ji išsiskiria dvejomis poromis guminių laikiklių, kurie teoriniu pagrindu turėtų slopinti vibracijas. Praktiškai jie tiesiog leidžia maitinimo blokui atrodyti kitaip. Laikiklius pasimatuosime vėliau, o dabar apžiūrėkime kokių dar gėrybių Antec įdėjo į dėžutę.
Tipiniai priedai nesiskiria nuo esančiųjų visuose maitinimo blokuose. Tai – maitinimo laidas, keturi varžteliai, vartotojo vadovas, garantinės informacijos lapelis. Kadangi maitinimo blokas yra pilnai modulinis, pakuotėje yra nemažai atjungiamų kabelių.
Detalus žvilgsnis
Antec Edge maitinimo bloką atpažinti nesunku. Jo su niekuo kitu nesumaišysime dėl šone esančių skylučių. Šalia yra ir gražiai „įsipaišęs“ Antec logotipas.
O jeigu maitinimo blokas vis dar yra ne pakankamai išskirtinis, ant šonų galima uždėti raudonos spalvos gumas…
…arba juodas
Maitinimo bloko ventiliatorius turi baltos spalvos LED apšvietimą, kuris atrodo iš ties gražiai, tiesa?
Jeigu vis dėl to manote, kad tai yra negražu apšvietimą visada galite išjungti. Tiksliau ne visada, o tik nuėmę kompiuterio korpuso šoną. Nes Antec kažkodėl nepanoro jungiklio iškelti į išorėje liekančią dalį.
Antec montuoja raudonos spalvos PCB platformą, kondensatoriai mėlyni, laidai spalvoti, viduje net sunku surasti juodos spalvos. Ir tai yra blogai blokui kuris turi kiaurus šonus ir permatomą ventiliatorių. Visos spalvos persišviečia ir gadina bendrą bloko dizainą. Šiam maitinimo blokui, labiau nei bet kuriam kitam, reikėjo būti juodam, bet jis kažkodėl yra išskirtinai nejuodas.
Labai keistas dalykas yra šio maitinimo bloko dydis. Jo ilgis siekia net 17 centimetrų. Tai turbūt yra pasaulio rekordas 550W galios turinčiam maitinimo blokui – tokiu dydžiu paprastai pasižymi žymiai galingesni energijos šaltiniai. Tai daro Antec Edge nesuderinamu su kai kuriais kompaktiškais kompiuterių korpusais. Gaila.
Antec Edge turi unikalų korpusą, kuris yra pagamintas specialiai šiam maitinimo blokui. Dėl to dydis visoms skirtingos galios modifikacijoms buvo parinktas jog sugebėtų talpinti net ir planuotą 1050W modelį, nes gaminti dar vieną unikalų, mažesnį korpusą būtų labai brangu. Taip pat visi pagražinimai ant mažesnių dimensijų korpuso neatrodytų taip šauniai.
Gerą maitinimo bloko dizainą padeda palaikyti ir faktas, jog absoliučiai visi jo kabeliai yra atjungiami.
Dizainui padeda ir tai, kad visi kabeliai apart procesoriaus maitinimo yra plokščiojo tipo. Na o procesoriaus maitinimo kabelis irgi neblogas, visi jo laidukai yra juodi, jis gražiai sleeve’intas.
Jungčių kausimu Antec padarė gerą darbą – skųstis nėra kuo, tik gal Molex’ų galėtų būti daugiau. Tiesa sakant, jeigu tokiame brangiame 550W galios maitinimo bloke būtų kokių nors trūkumų, tai jau būtų sensacija. Vien ko vertos aštuonios Sata jungtys. Didelis jungčių kiekis FSP Raider II bloke buvo įvardintas kaip trūkumas, tačiau čia jis yra privalumas? Kodėl tu, apžvalgininke, esi toks neobjektyvus? Kadangi visi FSP bloko kabeliai yra fiksuoti, jie padaro raizgalynę, o čia visi kabeliai yra atjungiami, tad jokių problemų nekils.
Žvilgsnis į vidų
Antec Edge maitinimo blokų seriją kūrė ant Seasonic SSP-***RT platformos. Seasonic SSP-550RT yra OEM tipo maitinimo blokas. Tai reiškia, kad jis yra paprasta pilkos spalvos dėžutė su net nesleeve‘intais laidais, atrodanti kaip pats pigiausias maitinimo blokas.
Tačiau ne viskas pasibaigia išvaizda. Antec naudoja tik Seasonic bloko platformą t.y. ant jau sukurto skeleto stato savo maitinimo bloką. Jis pasižymi daug kuo, pradedant patobulinta srovių filtravimo dalimi, kas iš esmės keičia jo savybės, baigiant aukštesnės kokybės kondensatoriais ar kitokiais ventiliatoriais.
Nors pagrindinis kondensatorius yra japoniškas Hitachi ir dėl jo ilgaamžiškumo klausimų nekyla, 330μF talpa nėra didelė net ir kuklios 550 vatų galios maitinimo šaltiniui. Likę elektrolitiniai kondensatoriai taip pat japoniški – juos gamino Nippon Chemi-Con ir Rubycon. Kadangi visi polimeriniai kondensatoriai yra ilgaamžiai jie dažniausiai parenkami iš ne tokių prestižinių firmų asortimento. Tik ne šį kartą – Enesol taip pat yra gerbiama kaip kokybiškų produktų gamintoja.
Viena iš priežasčių, kodėl Antec pasirinko būtent šią platformą yra dviejų 12V linijų buvimas, kas šiais laikais yra gan retas dalykas. Nepaisant to, kad nauji maitinimo blokai vis dažniau turi viengubas 12V linijas, Antec vis dar laikosi įsikibusi savo įsitikinimų ir jei tik yra galimybė padalinti pagrindinę maitinimo įtampos liniją, gamintoja būtinai taip ir padarys.
Antec Edge turi OVP (apsauga nuo per didelės įtampos), SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), SIP (apsauga nuo iš tinklo ateinančių energijos šuolių) ir OTP (apsauga nuo perkaitimo) apsaugas. Gaila, kad kažkodėl buvo pamiršta gan populiari UVP (apsauga nuo per žemos įtampos).
Maitinimo bloką aušina kokybiškus hidrodinaminius guolius turintis Hong Hua ventiliatorius. 135 mm skersmens ventiliatorius turi baltą LED apšvietimą, ir kad tai būtų įgyvendinta, jis yra permatomas. Jis gali pasiekti maksimalų 2000 apsukų per minutę greitį.
Kaip maitinimo blokas, Antec Edge yra iš ties tylus, tačiau kaip aukštos klasės gaminys jis yra tiesiog standartinis, niekuo neišsiskiriantis gaminys. Nėra net pusiau pasyvaus veikimo režimo, ką siūlo dauguma konkurentų. Antec pristatydama šį maitinimo bloką padarė klaidą, nuolat minėdama jo tylą. Iš tiesų tiek daug prisiklausęs apie jo tylą, tikėjausi kažko įspūdingesnio ir likau nuviltas. Jei kartelė nebūtų taip aukštai užkelta, gal mane tas garsas ne taip ir trikdytų.
Išvados
Šio maitinimo bloko kaina siekia apie 100 eurų ir tai yra vienas iš brangiausiųjų 550W galios maitinimo blokų visoje rinkoje. Jis yra skirtas tiems, kam reikia gero maitinimo bloko vieną vaizdo plokštę turinčiai sistemai. Penkerių metų garantija yra pakankamas laiko tarpas garantuojantis ilgalaikį maitinimo bloko darbą, tačiau konkurentų daržuose jau pribrendo ir 10 metų garantijos.
Man patiko inovatyvus Antec bloko dizainas, kuris leidžia jam labiau nei bet kuriam kitam konkurentui išsiskirti iš identiškų šiuolaikinių blokų visumos. Vis dėl to pasiryžtant tokiems drąsiems dizaino sprendimams reikia apgalvoti viską, net ir vidaus komponentų spalvą, ko padaryta nebuvo.
Mano nuomone Antec per stipriai išgyrė šio modelio tylą. Maitinimo blokas nėra labai triukšmingas, tačiau jo skleidžiamas garsas yra per didelis, norint jo tylą visur reklamuoti ir pristatyti kaip vieną pagrindinių šio maitinimo blokų išskirtinumų.
Pagrindiniai maitinimo bloko konkurentai yra šiek tiek pigesni Seasonic Focus Gold, EVGA SuperNova 550 G3 ir panašiai kainuojantis Corsair RM 550x. Visi keturi maitinimo blokai pasižymi panašiomis energijos tiekimo savybėmis, tik konkurentai turi pusiau pasyvų veikimo režimą, tačiau Antec pasižymi kur kas labiau išsiskiriančia išvaizda.
5 Komentarai
djmindziulis
Antram puslapy sakinys:
Bet tai paskutinis kartais kai kyla šis klausimas.
Manau cia klaida padaryta.
Ndx
(u) Kodel? Tas klausimas ivardintas aukstesnes pastraipos paskutiniame sakinyje 😀
djmindziulis
paskutinis kartais ar paskutinis kartas? Ar paskutiniais kartais?
Ndx
Oh, my bad, pataisyta
PROgeimeris
Superinė apžvalga!:)