Šiandien apžvelgiamas Chieftec Smart 750W maitinimo blokas yra pakankamai naujas, kad jis dar net nebūtų spėjęs atkeliauti į parduotuves. Bet mes jį jau turime ir esame pasirengę papasakoti kuo jis išsiskiria iš savo konkurentų.
Chieftec visą laiką esame įpratę įvardinti kaip geriausią kainos ir kokybės santykį turintį maitinimo blokų gamintoją. Kompanijos filosofija skatina atsisakyti papildomų blizgučių ir už X eurų nusipirkti kaip įmanoma geresnės kokybės maitinimo bloką. Ir negaliu slėpti, kad tai yra protingas požiūris.
Tačiau paėmus naujausią Smart serijos maitinimo bloką apima visai kitokie jausmai. Tarsi Chieftec vadovų galvose būtų įvykęs restart‘as. Visiškai nebėra jausmo, kad tai kažkuo už kitus pigesnis maitinimo blokas. Niekur, pradedant dėžute, pabaigiant pačiu bloku negaliu vartoti žodžio „paprastas“. Tai pirmas ir paskutinis kartas, kai minėtas žodis nuskamba šioje apžvalgoje.
Kiti gamintojai savo maitinimo blokams siūlo pusiau pasyvų maitinimo režimą – tai leidžia maitinimo bloko ventiliatoriams pradėti suktis pasiektus tik tam tikrą apkrovą. Šios technologijos dažnai pasigesdavai Chieftec gaminiuose. Iš anksto užbėgsiu įvykiams už akių ir pasakysiu, kad Chieftec sugebėjo net ir be jos sugebėjo prilygti savo konkurentams ir net juos pralenkti.
Pakuotė ir komplektacija
Vien pamačius pakuotę, matome, jog Chieftec visiškai pasikeitė. Ankstesnės jų produktų pakuotės buvo labai paprastos, neišvaizdžios, tiek pigūs tiek brangesnių, tiek pigesnių maitinimo blokų dėžutės buvo kuriamos pagal tą patį šabloną.
Na o dabar viskas kur kas įdomiau. Trys bloko sienelės yra juodos spalvos, o likusios trys – raudonos. Visa tai atrodo labai šviežiai, paprastumo dėka pasiektas labai originalus rezultatas. Ir kas keisčiausia, kad tai padarė Chieftec, kompanija, kuri nemėgsta blizgučių.
Prie bloko pridedamas maitinimo kabelis, varžtai, vartotojo vadovas, moduliniai laidai ir jiems laikyti skirtas maišiukas. Turiu paminėti, kad čia nėra kabelių tvirtinimo juostų. Bet c’mon, jau dešimtmetis prabėgo kaip jų niekas nebenaudoja.
Pakuotėje vienas iš vaizdo plokščių maitinimo kabelių komplektuojamas atskirai nuo kitų laidų. Galime spėti, kad iš pradžių Chieftec planavo išleisti maitinimo bloką tik su dviem PCI jungtimis, tačiau vėliau nusprendė, kad prireiks keturių. Ir gerai padarė, nes už dvi VGA jungtis 750W bloke būčiau davęs Chieftec‘ui daug pylos.
Detalus žvilgsnis
Ankstesni Smart serijos maitinimo blokai buvo visiškai kitokie gaminiai – vieni pigiausių padorių ekonominės klasės maitinimo blokų kurių galia svyravo tarp 400W ir 700W, o galingiausią serijos bloką galima nusipirkti vos už 45 eurus. Naujoji Smart serija yra visiškai kitokia – 80 Plus Gold efektyvumas, iki 1250W siekianti galia ir aišku visai kita kainų kategorija.
Šiandien mes bandysime 750 W galios maitinimo bloką, kuris greičiausiai maitins su viena galinga, o gal net ir dviejomis vaizdo plokštėmis dirbančią sistemą.
Nors dauguma gamintojų atsisakė grafito struktūrą primenančio dizaino ir jį pakeitė pigesniais sprendimais, džiugu, jog Chieftec vis dar siūlo maitinimo blokus su šiuo išskirtiniu dizaino elementu. Toks paviršius atrodo išties įdomiai ir yra praktiškas sprendimas braižymosi klausimu.
Ankščiau Chieftec turėdavo potraukį perkrauti maitinimo blokų dizainą lipdukais. Panašu, jog šiuo metu įdingo įpročio imama atsikratyti – lipdukų kiekis yra idealus o ir patys juodi lipdukai su raudonais akcentais atrodo tiesiog puikiai. Visa tai sukuria iš ties puikiai atrodantį dizainą.
Maitinimo blokas turi pusiau modulinį kabelių dizainą. Detalus fiksuotų ir atjungiamų kabelių sąrašas atrodo taip:
Smagu jog jungčių kiekis yra visiškai pakankamas. Kabelių ilgis taip pat yra pakankamas. Galiu prisikabinti nebent prie vieno dalyko. Nors blokas turi 4+4 kontaktų CPU maitinimo jungtis, čia mėtosi dar viena, nelabai kam reikalinga 4 pin CPU maitinimo jungtis. Nors jos buvimas yra sveikintinas dalykas, ši jungtis turėtų būti atjungiama.
Maitinimo bloko kabelių dizainas išliko gan senamadišku. Sleeve‘inimas toli gražu nėra aukštos kokybės. Taip pat laidai kabelyje vis dar yra spalvoti ir tai atrodo gan archajiškai.
Žvilgsnis į vidų
Maitinimo blokas sukurtas naudojant pakankamai populiarią CWT GPS platformą. Ši platforma taip pat buvo panaudota kuriant Enermax Revolution X’t II, Deepcool Quanta, Thermaltake Smart DPS G Gold ir kitus maitinimo blokus.
Chieftec pagrindinė rinka yra Europa, tad kompanija dažnai mėgdavo rinktis platformas (arba apkarpyti egzistuojančias platformas), kurios palaiko tik 220V-240V tinklo įtampos tinklus. Šį kartą nieko panašaus nėra – naujieji maitinimo blokai palaiko universalią tinklo įėjimo įtampą.
Chieftec labai mėgdavo rinktis taivanietiškus Teapo kondensatorius, kurie pasižymi pačiu geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Šį kartą radome visai kitokį produktą – tai aukštos klasės japoniškas Nippon Chemi-Con 400V įtampai reitinguotas kondensatorius pasižymintis aukšta 560 μF elektrine talpa. Neblogai.
Mažesnieji kondensatoriai yra jau nebe tokie brangūs – ten figūruoja CapXon ir JunFu kompanijų vardai. Aišku, tai jau tikrai nėra šio maitinimo bloko privalumas.
Bloke esančios apsaugos: UVP (apsauga nuo per žemos įtampos), OVP (apsauga nuo per didelės įtampos), SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės) ir OTP (apsauga nuo perkaitimo). Būtinųjų apsaugų šešetas yra pilnai užpildytas.
Maitinimo bloko elektros perdavimo specifikacija neturi silpnų vietų:
Na ir dabar pagrindinis šio maitinimo bloko išskirtinis akcentas – ventiliatorius. Tai paprastus slydimo guolius naudojantis 14 cm skersmens HONG HUA HA1425M12S-Z. Šis raidžių ir skaičių kratinys nieko nesako, tiesa? Palaukite. Esant pačioms mažiausioms apkrovoms jis sukasi labai lėtai. Minimalus šio ventiliatoriaus greitis tesiekia apie 250 – 300 apsukų per minutę, kas leidžia pasiekti tylumo aukštumas. Apkrovus kompiuterį apsukos sugeba išlikti pakankamai žemame lygyje, taigi jei reikia tylos, šis blokas yra labai geras pasirinkimas.
Iš krūvos mano mėgintų panašios klasės maitinimo blokų šis be jokios konkurencijos yra pats tyliausias iš visų. Nors Chieftec vis dar nesiūlo pusiau pasyvaus maitinimo bloko darbo režimo, tačiau iš kitos pusės, esant žemoms apsukoms jis vis tiek sukasi visiškai negirdimai. Tylumu Chieftec prilygsta populiariesiems Corsair RMx serijos maitinimo blokams, tačiau RMx jau yra visai kita kainų kategorija.
Išvados
Pirmasis dalykas dėl kurio turi būti minimas blokas yra mirtina tyla. Jis prilygsta pusiau pasyviems maitinimo blokams, o kaikuriuos net ir lenkia, nes praktiškai negirdimas jis yra net stipriau apkrovus bloką. Vidutinių kainų kategorijoje tokio tylaus maitinimo bloko nesu dar niekad matęs.
Chieftec vis dar fail‘ina, aukštos klasės maitinimo blokams siūlydama tik dviejų metų trukmės garantiją. Pamatęs, kad šis maitinimo blokas yra visiškai kitoks, nei iki šiol siūlyti kompanijos maitinimo blokai, tikėjausi, kad kompanijos politika pasikeitė ir šiuo klausimu. Deja taip nėra.
Prie paties Chieftec Smart maitinimo bloko neturiu dėl ko prisikabinti. Galima paminėti nebent smulkmenas, tokias kaip vidutiniška kai kurių kondensatorių kokybė, dėl neaiškių priežasčių neatjungiamu paliktą papildomą 4 kontaktų kabelį ar kiek archajiškai atrodančius spalvotus laidus. Bet tai tik smulkūs niuansai – pats maitinimo blokas yra tikrai geras. Jeigu Jūsų prioritetas tyla, tai yra tinkamas pasirinkimas.
Kaip ir minėjau Chieftec kol kas šiais maitinimo blokais prekiauti dar nepradėjo. Tačiau galime spėti, kad jo kaina sieks iki 100 eurų. Jeigu ši suma nebus viršyta, pastarasis maitinimo blokas taps dėmesio vertu pasirinkimu. Ypač tiems, kam svarbu tyla.