Šį ketvirtadienį teko garbė sudalyvauti lietuviško kapitalo, išmaniųjų įrenginių gamintojo, „Estar“ surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje žurnalistai buvo išsamiau supažindinti kaip sekasi, kokie tolimesni įmonės planai.

Taigi, vienas  pirmųjų akcentų, naujasis kompanijos logotipas. Anot „UAB Mikrovisata“ generalinio direktoriaus Mindaugo Anilionio, šis žingsnis žengtas ilgai ruošiantis, senasis su daug žvaigždučių, sulaukdavo nemažai kritikos, o atsinaujinančiai kompanijai naujasis ženklas itin svarbus. Įmonė pasirinko ir naują moto: „Būk atviras naujovėms“ (angliškai dar paprasčiau, tiesiog „Enjoy today“ ).

Kita svarbi naujiena, pakeisti gamybos partneriai. Taip, planšetės ir toliau bus gaminamos tolimojoje Kinijoje, bet pasirinkti nauji gamintojai būtent dėl geresnės kokybės gaminių užtikrinimo. „Estar“ įrenginiai ir toliau bus projektuojami Lietuvoje, ties tuo, anot atstovų, dirba septyni inžinieriai, o visa gamyba, patikra, ilgaamžiškumo testai atliekami gamybos vietoje.

Tiesa, kaip konferencijoje minėjo M. Anilionis, net dabar, kalbėjęs su „MTTC“ firmos atstovais, kurie yra ir oficialūs garantinės priežiūros vykdytojai, šio ženklo gaminių gedimo procentas iki 2014 m. liepos, buvo vos 1,6%. Tai nė kiek nenusileidžia, o kartais net lenkia žinomų prekės ženklų analogiškus įrenginius.

„Estar“ save įsivardijo kaip stebinčiuosius rinką ir pateikiančius aktualiausius gaminius vartotojams, būtent todėl jau šiais metais gaminamas vos vienas modelis su dviejų branduolių procesoriumi, ir dar ketvirtam šių metų ketvirčiui bus pateikti modeliai turintys po keturis branduolius. Prekyboje pasirodęs vienas naujesnių įrenginių „Crystal“ jau turi jau aštuonis branduolius ir „Retina“ ekrano parametrams atitinkantį ekraną. Pastaroji planšetė išskirtinė dar ir tuo, kad jos procesorius iš „Intel“ kompanijos, kuri neslūgstant planšetinių įrenginių bumui, visai kitaip pradėjo žiūrėti į šį segmentą. Tad tikrai tai ne vienetinis pabandymas.
Pažadėta ir naujovė, jau nuo kito mėnesio prekyboje pasirodys pirmoji planšetė ne su tradiciškai naudojama „Android“ operacine sistema, bet su „Windows 8“. Kaina neatskleista, ji neturėtu būti didelė, nes kaip teigia atstovai, „Microsoft“ leido įrenginiams iki 9 colių ekranų, nieko nemokėti už įdiegtą OS. Be to įsigijus įrenginį, metams būtu duodama „Office 360“ licenzija.

Įmonei žymiai geriau sekasi Pietų Europos rinkose, kaip Graikija ar Portugalija, kuriose sakosi esanti antroje pagal įrenginių pardavimus vietoje (Lietuvoje penkti), tad būtent iš šių rinkų poreikio, pradėtos gaminti ir įvairiaspalvės planšetės. Tokiais būdais bandoma tapti inovatoriais, ir pirmiems mūsų rinkoje pasiūlyti naujausios mados klyksmus už prieinamą kainą: „produktus kuriame vartotojui, kuris išmaniuosius įrenginius renkasi ne tik pagal reklamos sukurtą emociją, o racionaliau – įvertinęs gaunamos naudos ir kainos santykį“.

Beje paskutinis „Estar“ kompanijos pažadas, nepalikti vartotojų „ant ledo“. Priklausomai nuo įrenginio naujumo, bent du metus bus rūpinamasi jog svarbūs atnaujinimai pasiektu vartotojus vos tik bus išleisti. Šiuo atveju tai aktualiausia naujausioms planšetėms, veikiančiomis su „Intel“ procesoriumi, nes aukštesnės nei Android 4.2.2 versijos suderinimo kol kas nėra padaryta. Taigi perkant būtent tokią ir gausite. Tačiau vos tik atsiras galimybė, dėl „Estar“ įdiegtos atnaujinimo programėlės, vartotojams bus iškart pranešta.