Kokia yra ideali pigi pelė? Į šį klausimą atsakyti yra sunkiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Paprastai pelė turi būti tiksli, patogi ir ergonomiška. Tačiau už kelias dešimtis litų tokio įrenginio tikrai negausite – kažko teks atsisakyti. O gal yra būdas viską protingai suderinti ir neišleidus daug pinigų džiaugtis pakankamai geru įrenginiu?
Ieškant pigios pelės mano akys užkliuvo už A4Tech sukurtos K3 820X. Už labai patrauklią sumą buvo siūlomas pakankamai funkcionalus daiktas, tenkinantis mano reikalavimus, tad aš juo ir susiviliojau. Nejau tai yra idealus ekonominės klasės peliukas?
Pelės pakuotė yra gan paprasta, tačiau priekaištų jai neturiu – paprasta ir lengvai atidaroma, išimant pelę nereikės jokių draskymų ar aštrių įrankių. Priekinėje jos dalyje randame pagrindines savybe dėl kurių reikėtų pasirinkti šitą pelę, o gale – detalesnį jos galimybių aprašymą. Pakuotėje nepridedama jokių papildomų komponentų ar kitų priedų.
Techninės savybės
Na ir kuom K3 820X mane taip patraukė? Visą pirma – jame yra 1600 DPI jautrumo sensorius. Aišku tai nėra kelių tūkstančių DPI sensorius, sutinkamas „geimerių“ pelėse, bet tokios klasės gaminiui to yra visiškai gana. Jautrumą galima keisti spaudinėjant pelėje esantį specialų klavišą – kai jis nedega, yra nustatytas 400 DPI jautrumas, kai jis šviečia žaliai – 800 DPI, geltonai – A4Tech K3 820X dirba 1200 DPI tikslumu, o įjungus raudoną šviesą pasiekiamas maksimalus sensoriaus jautrumas.
Pelėje naudojama paprasta optinė sensoriaus technologija. Be abejo lazeris būtų žymiai geriau, tačiau tokios klasės pelei to reikalauti būtų neprotinga. Be to, norėdami padidinti pelės tikslumą gamintojai į ją įdėjo net du optinius sensorius.
Kitas geras dalykas – 500 Hz duomenų perdavimo kompiuteriui greitis. Tai reiškia, kad duomenys kompiuteriui bus siunčiami 500 kartų per sekundę dažniu (kas dvi milisekundes) . Įprastinėje pelėje duomenų siuntimo intervalai yra keturis kartus mažesni. Moderniausios pelės kompiuteriui gali išsiųsti kompiuteriui duomenis net 1000 kartų per vieną sekundę, tačiau jos nėra konkurentai šiai A4Tech žiurkei.
Duomenys kompiuteriui perduodami įprasta USB jungtimi. Ją su pele jungia 1,5 metro ilgio laidas. Kadangi aš dažnai ištraukinėju kompiuterį iš įprastos vietos (be to nebūtų įmanoma įlysti į kompiuterio vidų ar patogiai pasiekti galinę panelę), tokio ilgio man nepakanka. Būtent pelė pirmoji „ima priešintis“ mano norui išsiimti kompiuterį iš įprastos vietos.
Programinė įranga
A4Tech norėdama privilioti pirkėjus labiau akcentuoja ne anksčiau paminėtas savybes, o specialios 8 in Right programinės įrangos palaikymą. Pagrindinė jos funkcija – paspaudus dešinįjį pelės mygtuką ir vedant ją atitinkama kryptim atlikti tam tikrą funkciją.
Deja supratau, kad aš tokiems dalykams esu per daug sugedęs. Pasirodo, jog dešiniuoju pelės klavišu kartais darau netyčinių atsitiktinių paspaudimų, tad kartais netyčia atlieku tam tikras komandas. Dėl to normaliai naudotis šia funkcija aš negalėjau. Be to nebelieka galimybės velkant dešinį pelės mygtuką pažymėti kelių greta esančių failų.
O ir padaryti tą patį įprastiniu būdu yra netgi paprasčiau, kadangi programa tempimus supranta pakankamai paprastai. Net ir esant smulkiausiam rankos nuokrypiui komanda nebus vykdoma. Kadangi programa palieka žymę kaip komandos vykdymo metu keliavo pelė kartais žiūri į ją ir nesupranti ką padarei blogai. Taigi tai tėra prastas bandymas bent kiek kompensuoti papildomų mygtukų šonuose nebuvimą.
Kita programinės įrangos savybė – horizontalus slinkimas. Pelę užvedus dešiniau specialios ikonos ratukas ima veikti horizontalia kryptimi. Pasirodo ir ši funkcija man, ne patį geriausią įspūdį paliko. Kai žymeklis yra paliktas dešinėj ekrano pusėj iš įpratimo sukant ratuką norėdami pajudėt žemyn negausime tokio rezultato, kokio norime. Taip pat šioje programinėje įrangoje yra rodomi duomenys, kokiu dažniu iš pelės yra siunčiami duomenys į kompiuterį.
Išorė
Pilkos ir sidabrinės spalvos pelės korpusas yra paprastos formos, be jokių specialių išlinkimų, pirštų atramų ir panašių dalykėlių. Ji atrodo labai paprastai, tačiau negražia šios pelės nepavadinčiau. Teigiamiau šios pelės dizainą pradėjau vertinti tik pamatęs kaip atrodo dvi pigesnės K3 serijos pelės. K3 820X yra vidutinio dydžio – nei perdaug didele nei per maža.
Visa kas buvo pasakyta iki šiol atrodo neblogai – techninės specifikacijos jai vis dar leidžia pretenduoti į idealios ekonomiškos pelės titulą. Tvarkyklės gal ir nėra geriausios, tačiau čia tik skonio reikalas, be to jų galime išvis nediegti. Tačiau blogiausias dalykas viską apverčia aukštyn kojomis.
Plastmasė iš kurios jis pagamintas yra gan kietoka, tad dirbant ilgesnį laiko tarpą jaučiamas diskomfortas ir šiaip pelė nelabai „limpa“ prie rankos. Gal kai kam patinka klasikinės formos pelės, be įvairių išlinkimų, tačiau šioji iš jų tikrai nėra pati patogiausia.
Didžiausi pelės trūkumai išryškėja ja pasinaudojus didesnį laiko tarpą. Nesakau kad pelės naudojimo sąlygos buvo idealios, bet jas galima įvardinti kaip pakenčiamas. Kol naudojimosi pele laikas tėra skaičiuojamas mėnesiais jos išvaizda smarkiai pakito. Sidabrine spalva nudažytoje jos dalyje atsirado daug nusitrynusių vietų bei įbrėžimo. Dėl to ši pelė atrodo pakankamai negražiai. Labai liūdna, jog A4Tech pelė turi taip greitai savo estetinę vertę prarandančią išvaizdą.
Išvados
Parduotuvėse šios pelės kaina siekia vos 20 – 30 litų, taigi tai yra išties maža pinigų suma, sumokama už šį prietaisą. Ji taip pat pakankamai dažnai yra randama ir bendruose pelių bei klaviatūrų komplektuose.
Gamintojas labai stipriai akcentavo jos suderinimą su 8 in Right programine įranga, deja kaip matėte, iš jos naudos yra maža. Tačiau techninės specifikacijos atrodo puikiai ir nepadarytų gėdos net ir brangesnei pelei. Taigi tai yra rimtas argumentas „už“.
Deja kietas ir nepatogus korpusas neleidžia šios pelės vadinti idealiu ekonominės klasės produktu. Reikalą dar labiau gadina prastas jo ilgaamžiškumas. Jei korpusas būtų patogesnis ir patvaresnis reikalas būtų žymiai geresnis. Tačiau tada kiltų pelės kaina o kartu ir mūsų keliami reikalavimai jai.
Games.lt
11 Komentarai
JuztBe
Kad jau naujiena apie peles tai klausima užduosiu į temą. . Kas ten per batareikos/magnetukai? Ką jie daro?
> Dėkui.
Mindaugaszxx
Peles svorio reguliavimui jie skirti.
HusQ
Pelės pakuotė yra gan paprasta, tačiau priekaištų jai neturiu – paprasta ir lengvai atidaroma, išimant pelę nereikės jokių draskymų ar aštrų įrankių.
Ištaisyk klaidą 🙂
Aišku tai nėra kelių tūkstančių DPI sensorius, surinkamas „geimerių“ pelėse.
Galbūt turėjai galvoje „sutinkamas“ ?
BWS45
Pele tai atrodo siaubingai! atrodo kaip viena is tu peliu uz 3 su puse lito 😀
Evil666
(u) (u) ten svarmenys (ne „hanteliai“ 🙂 ) juos dedi i peles korpusa norimam svoriu pasiekti
oops… too late 🙁
wapasss
as turiu logitech m305 ir man tai geriausia pele pasauly B)
Cleaner
Turiu logitech M345. Pelė gera, tokia solidi, storų plastmasių, apie elemento keitimą net galvot nereikia, bet vienas trūkumas – smooth scrolingas… Ratukas ypatingai jautrus, spragsi vos pajudinus. Žaidimams – nuodemė su tokia 🙂
Agraba
turiu sita 🙂 . man ir (i)
NedVevo
Tas ratukas tai logitech technologija leidzianti greitai „nuvaziuoti“ is virsaus i apacia ar atvirksciai dideliuose dokumentuose ar tinklapiose ir toks ratukas visiskai netikes zaidimam kadangi vos pajudinus jis reaguoja iskarto.
Cleaner
Butent. Puslapius ir dokus prasukt labai šaunu. O žaidimuose – labai trukdo. Netgi kartais užtenka vos vos paliesti ir persijungia ginklas BF3.
Faronas
kiek teko bandyt su draugais tj nieko gero manau nes vistiek saudai jai ant bf3 tj vis maziau ar daugiau fps viskas priklauso o ne pele ar vaizdalazde.