Gruodžio 9-ą sukako lygiai 40 metų nuo tada, kai pirmą kartą buvo sukurta kompiuterinė pelė. Taip tai įvyko dar tada kai dauguma Games.lt tinklalapio lankytojų nebuvo greičiausiai gimę! Tą dieną Douglas Engelbart, tuometu dirbęs Stanfordo išradimų institute pademonstravo viešai veikiantį pirmąjį pelės prototipą. Pelė buvo pagaminta iš medžio ir turėjo tik vieną mygtuką. Tačiau to pakako, kad šis įrenginys susilauktų daugybės tyrėjų dėmesio ir po tiek laiko būtų tapęs standartu.

Nepaslaptis, kad tuo metu beveik visi kompiuteriai teveikė tik tekstiniu režimu. Valdyti juos galima buvo tik klaviatūra vedant atitinkamas komandas. Tai visiškai netenkino Douglas Engelbart. Jis manė, kad kompiuterius galima valdyti daug paprasčiau, kad su jais įmanoma daug daugiau ko padaryti. Nors jis buvo nevienintelis taip galvojantis visgi realesnių projektų ties naujos kartos kompiuterių valdymo įrenginių kūrimų kaip ir nevyko. Tačiau reikalai pajudėjo 1965 metais Dr Rulifson susitikus su Douglas. Rulifson nusprendė prisijungti prie pelės kūrimo. Nors sugalvoti kaip veikti turėtų pelė pavyko daug greičiau, tačiau viešas pristatymas buvo atidėliojimas. Teko sukurti ir programinę įrangą, kuri galėtų išnaudoti pelės galimybes (juk tuo metu nieko panašaus tokio kaip ir nebuvo!).

Be šių dviejų žmonių verta paminėti ir Bill English, kuris pagamino pirmąją pelę ir labai padėjo ją pristatinėjant.

Visas šis pasakojimas turbūt būtų šiandien beveik niekas, jei ne dar iki dabar puikiai išlikę šio pristatymo įrašai. Vieną iš jų galima rasti
BBC svetainėje. Rekomenduoju visiems pažiūrėti… 🙂