Žaidimų industrija auga. Nesenai Games.lt buvo straipsnis apie žaidimų industrijos lenktynes su kino ir muzikos industrijomis. Ką gi su geromis to vijimosi savybėmis ateina ir blogoji pusė, kaip tas atsitiko su muzikos ir kino industrijomis, ir deja vis dar vykstą. Įvairios visuomeninės organizacijos pradeda kelti balsą, ir kuo toliau, tuo garsiau.

Nesenai visuomeninė organizacija, sudaryta iš 5 asmenų, tėvų, kunigo, moterų organizacijos atstovės ir miesto tarybos nario, paskelbė 10 žiauriausių žaidimų istorijoje.

Vadovaujant, „Interfaith Center on Corporate Responsibility“ trumpiau ICCR organizacijos buvo surinkta 5 asmenų grupė iš Nacionalinės Moterų Tarybos, Moterys prieš smurtą visuomenėje organizacijos, Centras už teisingumo ir viešos politikos pažangą ir Jungtinės Kristaus Bažnyčios narių. Paskutiniu metu prie jų dar prisijungė ir Niu Jorko tarybos narys Eric Gioia.

Grupės reikalavimai buvo labai paprasti: Kad gamintojai daug aiškiau žymėtų žaidimus ir kad pardavėjai neparduotu tokių žaidimų nepilnamečiams.

Pilną šią peticiją galite rasti čia. Grupė sukūrė du sąrašus, žiauriausių žaidimų ir žaidimų be smurto. Visi paminėti žaidimai ESRB reitingų sistemoje pažymėti „M“ ženklu, tai reiškia jog žaidimas negali būti parduotas asmenims iki 17 metų. Įdomiausia tai jog į sąrašą pakliuvo Hitman 3: Blood Money, kuris tikrai nepasirodys iki 2005 metų pavasario.

Žiauriausi žaidimai:
1. Doom 3
2. Grand Theft Auto: “San Andreas
3. Gunslinger Girls 2
4. Half Life 2
5. Halo 2
6. Hitman: Blood Money
7. Manhunt
8. Mortal Combat
9. Postal 2
10. Shadow Heart

Rekomenduojami žaidimai, be žiaurumo:
1. Antigrav
2. EyeToy:Antigrav
3. Jak 3
4. Karaoke Revlution Vol. 3
5. Madden NFL 2005
6. Mario Power Tennis
7. Prince of Persia
8. RollerCoaster Tycoon 3
9. SimCity

Tai pat visa nesenai organizacija „National Institute on Media and the Family“ trumpiau NIMF, paskelbė jog ESRB reitingais pasitikėti neverta, nes jie neatitinka tikrovės, ir neparodo tikrojo žaidimo turinio.

Kaip praneša NIMF, dauguma šiuolaikinių tėvų, nelabai supranta ką gi jie iš tikrųjų perka savo atžaloms, ir netinkamai nupirktas žaidimas, kiekvieną kartą ugdo smurtą.

Aiškų mes nesakome jog kiekvienas vaikas, pažaidęs kokį nors smurtinį žaidimą, tuo jau pat pasiims automatą ir ims visus šaudyti gatvėje. Tikroji šių žaidimų žala daug subtilesnė.

Dauguma šiuolaikinių žaidimų pažymėtų „M“ reitingu, ugdo nesantaika, rasizmą ir smurtą. Nesvarbų ką žaidimo istorija pasakotu, daugelis žaidimo aspektų giliai įsirėžia į vaikų sąmonę, taigi galbūt iš karto efekto ir nepastebėsite, bet darant jam kokius nors darbus, tai gali išlįsti, kaip yla iš maišo, pačiu netinkamiausu laiku.

Žaidimų reitingavimo kompanija “ Entertainment Software Rating Board“ (ESRB) gan greit reagavo į šį pareiškimą, ir iš kart po NIMF konferencijos, paskelbė savo pranešimą.

ESRB prezidentė Patricia Vance sakė „NIMF daro meškos paslauga visiems tėvams, aiškindama jog negalima pasitikėti ESRB reitingais. Neseniai atlikta apklausa parodė jog net 83 procentai tėvų pasitiki mūsų kompanijos reitingavimais.“

Nenuostabu kas visi žaidimai pakliuvę į NIMF paskelbtą „Parents Alert!“ sąrašą yra paženklinti „M“ reitingu.

Žaidimas\ESRB reitingas
Doom 3 – M
Grand Theft Auto: San Andreas – M
Half-Life 2 – M
Halo 2 – M
Resident Evil: Outbreak – M
Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy – M
The Guy Game – M
Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude – M
Mortal Kombat Deception – M
Rumble Roses – M

Rekomenduojami žaidimai paaugliams ir vaikams:
ESPN NFL 2K5 – E
Pikmin 2 – E
Sly 2: Band of Thieves – E
Karaoke Revolution: Volume 3 – E
Madden NFL 2005 – E
Jak 3 – T
Prince of Persia: The Sands of Time – T
Myst IV: Revelation – T
RollerCoaster Tycoon 3 – E
SimCity 4 – E