TL DR versija
Sveiki dabar kalbėsiu apie jau du mėnesius testuotą „Xiaomi Mijia Mini 4k“ kamera, tai yra gamintojo „Mijia“ priglausto po „Xiaomi“ sparnu gaminys, konkuruojantis su kitu prieš tai „Xiaomi“ šeimos nariu buvusiu „Young Inventor“ arba kaip dabar žinomo „Yi Technology“ veiksmo kameromis. Ją įsigyti galima čia.
Aš jau ilgą laiką turiu „Xiaomi Yi 2K“ kamerėlę dar vartotojų vadinama „Citrina“, ir su ja užfiksavau daugybę vaizdų apžvalgoms, ir po kurio laiko pagalvojau, kad reiktų atsinaujinti, bet „Yi 4k“ ir „4k+“ buvo per brangus malonumas. O ši naujoji kamera kainavo viso labo 80 eurų ir palyginus su „Citrina“ ji žymiai patogesnė ir galingesnė. Pats pirmas dalykas, kuris palengvina naudojimąsi kamera yra gale esantis ekranėlis, kuris padeda susigaudyti, koks režimas yra įjungtas be telefono pagalbos. Ir tai yra geras „gyvenimo kokybės“ (angl. quality of life) patobulinimas. Daugiau palyginimų bus šiek tiek vėliau, nes reikia pradėti nuo svarbių dalykų.
Komplektacija
„Xiaomi Mijia“ ateina paprastoje dėžutėje, kartu su kroviklių ir popieriukais kinų kalba. „Mijia“ naudoja startinį micro-USB laidą, tad galėsite pakrauti kamera su standartiniais telefono įkrovikliais. O dėžutė yra tik dėžutė ir jokių specialių funkcijų neatlieka, tik informuoją ką gali ši kamerą. Į komplektą neįeiną vandeniui atsparus dėklas. Taip pat nėra ir ekrano ar lenzės apsaugų. Tiesa iš kinų jas galima užsisakyti atskirai.
Specifikacijos
„Xiaomi Mijia“ – ateina su 1450 mAh baterija, kuri filmuojant full HD režimu 60fps kadrų kaitos dažniu gali maksimaliai išlaikyti, net tris valandas, o ji pati pilnai pasikrauna per valanda su puse. Žinoma reikia pasirūpinti ir stambia atminties kortelę, jeigu norite tiek filmuoti. Maksimali filmavimo raiška yra 4K/30fps, taip egzistuoja 2.5k su tokia pačia kadrų kaita, nuo 1080p mes turime platesnį 100/60/30 fps pasirinkimą ir elektroninę stabilizacija. Tai yra ženklus kokybės pagerėjimas palyginus su mano jau turėta kamera, kuri maksimaliai gali filmuoti 2K ir visiškai neturi jokios stabilizacijos. Vasarį buvo išėjęs atnaujinimas, kuris pakėlė kadrų skaičių 2K vaizdams iki 60fps ir pasipildė spalvų pasirinkimu.
„Mijia“ turi 8 MP “Sony Exmor IMX317” sensorių, kuris taip pat yra naudojamas “Sony FDR-X3000R” kameroje. Nuotraukos atkuriamos 16:9 santykyje, tad nuotraukų perkėlimas į video formatą nereikalauja papildomų pastangų kitaip negu „citrinos“ kuri užfiksuoja 16MP 4:3 vaizdą, kurį reikia apkarpyti norint įdėti į video. Viduje taip pat yra ir „Sony“ Ambarella A12 procesorius, kuris užtikrina mažą energijos suvartojimą filmavimo metu.
Kitoje kameros pusėje esantis ekranas yra liečiamas, ir pačioje kameroje galima nusistatyti filmavimo kokybę, režimus, stabilizacija ir kitką, taip pat per Wi-Fi ryšį prijungti kamera tiesiai prie telefono, be jokio specialaus routerio. Yra ir galimybė pasijungti per „Bluetooth“. Prie telefono ši kamera yra rišama su „Mi Home“ programėlę, tačiau šiuo metu joje nėra jokių įdomesnių pasirinkimų, kurių nėra kameroje ir galimybės redaguoti išsaugotus vaizdo įrašus, tad „Xiaomi“ dar reikia mokytis iš „Yi“, kurios programinė įranga yra labiau suprantama paprastam vartotojui (angl. User Friendly). Žinoma susitvarkius viską, ją galima naudoti nuotoliniam vaizdo įrašų paėmimui. Taip pat su ja ateina ir prietaiso atnaujinimai. Ši programėlė suderinama tiek su „Android“ tiek ir su „Apple“ telefonais.
Režimai
Su Mijia be filmavimo ir fotografavimo, galima imti laiko tėkmės vaizdus arba timelapse ir šaudyti automatinius kadrus, vienas iš įdomesnių dalykų, kurį radau yra tai, kad kamera turi cikliško įrašinėjimo funkcija, kuri perrašo kortelėje išsaugotą medžiagą kai nebėra vietos saugoti, manę sudomino, nes tai yra funkcija dažniausiai naudojama video registratoriuose, šia kamerą galima naudoti tokioje rolėje, tačiau tam yra pigesnių prietaisų.
Reikia paminėti, kad pačioje kameroje galima nustatyti kameros lęšiuko iškraipymo korekcija, kad vaizdas atrodytų natūraliau ir nebūtų išgaubtas, tiesa tai neveikia 4K filmavimo režime. Toliau yra sulėtinto filmavimo funkcija 720p240fps, kuri deja yra labai prastos kokybės, vaizdas turi būti pagautas dienos šviesoje ir pati kokybė, net ir optimaliomis sąlygomis nedžiugina. Geriau yra naudoti 1080p 100 fps, kuris suteiks 4 kartų vaizdo sulėtinimą ir išsaugos didesnį detalių kiekį.
Elektroninė Stabilizacija
Elektroninė stabilizacija šiek tiek padeda, tačiau tik laikant kamera rankoje ir nejudant. Jeigu norėsite pajudėti ir pagauti stabilių vaizdų deja reikės turėti mechaninį stabilizatorių. Taip reikia paminėti, kad stabilizacija galima įjungti tik 1080p/60 ir žemesnėse raiškose. Pajungus elektroninę stabilizaciją ir įdėjus kamera į mechaninį stabilizatorių vaizdas tampa „ledinis“. Be problemų galima nubėgti „krosiuką“. Tačiau reikia paminėti, kad vaizdas dėl šios funkcijos gali prarasti šiek tiek detalumo.
Kameros kokybė tamsoje
Lyginant su „Citrina“, „Mijia“ vaizdo kokybė tamsoje yra geresnė, tačiau vis tiek ne tai, ką aš galėčiau rekomenduoti naktiniam ar vakariniam filmavimui. Net ir 4K kokybės vaizdas atrodys, kaip animaciniame filme „Ežiukas rūke“. Tad nepatarčiau filmuoti tamsoje, nes vaizdas pilnas triukšmo.
Filmavimas 4K raiška
Filmuojant šia raiška, mes netenkame elektroninės stabilizacijos, tad mechaninis stabilizatorius/gimbalas yra būtinas priedas, jeigu norėsite pagauti gražių vaizdų šia raiška. O vienoje parduotuvėje originalų šios kameros stabilizatorių galima įsigyti už 99 eurus. Tačiau aš nemanau, kad verta pirkti firminį „Xiaomi“ gimbalą, kai už tą pačią kainą galima paimti universaliuosius „Zhiyun Smooth Q“ ar „Osmo Mobile 2“, kurie tiks ne tik šiai kamerai, bet dar leis stabilizuoti telefonus.
Minusai
Šiuo metu, kitaip nei „GoPro“ „Mijia“ neturi galimybės valdyti balsu ir gps įrašymu. „Mijia“ turi mikrofoną, tačiau jis neturi filtrų, todėl rimtesnis triukšmas gali pasirodyti filmuojant vėjuotose vietose ar lankantis kokioje nors garsioje parodoje. Mijia nėra atspari vandeniui, tad jeigu norėsite nardyti su kamera reikės nusipirkti specialų dėklą.
Kodėl būtent Mijia?
Prieš šventes norėjau atsinaujinti ir buvo pasirinkimas iš dviejų panašią kainą turinčių veiksmo kamerų „Yi Lite“ ir „Mijia“, nors pirmoji ir turi šiek tiek geresnę stabilizaciją ir gali atvaizduoti daugiau detalių pagrindinis minusas lėmęs mano pasirinkimą buvo kadru kaita, kadangi ji maksimaliai gali duoti 4K tik 20fps kadrų kaita. O „Mijia“ visais 30, man kaip geimeriui 30fps yra minimumas, kurio galima mėgautis. „Mijia“ turi siauresnį 145 laipsnių objektyvo kampą, kuris yra mažiau išgaubtas, nei mano turėtos „Xiaomi Yi“ ir „Yi Lite“ 155 laipsnių, taip pat ji turi ilgai laikančią bateriją kas ir lėmė pasirinkimą. Kaip už savo kaina, kamera filmuoja tikrai gerai ir mano ji verta už ją išėjusių pinigų.